Labdarúgás: bravúros UTC-siker a Dorozsma ellen + FOTÓK

2011. április 24., vasárnap
Újabb győzelmet aratott hazai közönsége előtt az Ujszegedi TC megyei I. osztályú labdarúgócsapata. Az Üllést követően ezúttal a középmezőnyhöz tartozó, de tavaszra jelentősen megerősödött Kiskundorozsma volt az áldozat. Ha egy üzlet beindul... Múlt héten az Üllés ellen első tavaszi győzelmét szerezte meg az Ujszegedi TC, szerdán a SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupa nyolcaddöntőjében Szőregen tudott diadalmaskodni, szombaton pedig újabb bajnokit nyertek Erhardt Szilárdék. Nem éppen kedvező előjelekkel vágott neki a Dorozsma elleni derbinek az újonc, hiszen május 2-áig eltiltott vezetőedzője, Pálfy Zoltán mellett három alapemberére sem számíthatott: Szabó László a legutóbbi fordulóban kapott piros lapot, Laudisz Péter „kisárgult”, Farkas Szilveszter sérülés miatt nem állhatott rendelkezésre. Ennek megfelelően az újszegediek szakmai stábja átszervezte a csapatot az újabb hazai találkozóra, az eddigiektől eltérő szerkezetben állt fel a télen több KITE-Szeged-játékossal megizmosított Kiskundorozsmával szemben a gárda. Az UTC tudatosan átengedte a terepet az ellenfélnek, s kontrákra rendezkedett be. Jóval többet birtokolták a játékszert a találkozó elején a vendégek, s a 12. percben a vezetést is megszerezték. Történt, hogy a hazaiak végeztek el bedobást a látogatók tizenhatosa környékén, ám labdát szerzett, s visszatámadott a Dorozsma. Mikor már úgy tűnt, elmúlik a veszély, s felszabadíthatnak az újszegediek, Bárkányi Bálint olyan ügyesen lépett bele egy labdába, hogy az róla a kapuba pattant; 0-1. Nem sokáig örülhettek azonban az előnynek Ottlik Sándor tanítványai, hiszen nyolc perc leforgása alatt fordítani tudott az UTC. Előbb a 16. percben egy gyors, földön vezetett akció végén Erhardt Szilárd tálalt Balogh Norbert elé, aki a hálóba lőtt, majd a 20. percben az ellenfél térfelének közepén csaptak le a bőrre Jaksáék, átjátszották azt a hosszú oldalra, ahonnan Joó György óriási gólt ragasztott a kapuba; máris 2-1! A félidő további része főként mezőnyjátékot és enyhe vendégfölényt hozott: egy nagyszerű fejest hatalmas bravúrral kellett hárítania Cserháti István portásnak. A második félidőben minden erejét mozgósította az egyenlítésért a látogató, sokszor már szinte öt-hat támadóval rohamozott a Dorozsma. Az újszegediek hősiesen védekeztek, foggal-körömmel őrizték a soványka előnyt. Sikerült is átvészelniük a támadásokat, sőt, az utolsó tíz percben, mikor kinyíltak Kellerék, még ellenakciókra is futotta erejükből. A harmadik ilyen lehetőséget gólra is tudták váltani. A 87. percben Erhardt Szilárd három ember közül hámozta ki a lasztit, okosan ugratta ki Kovács Sándort, aki a Seres István mellett lőtt a kapuba; 3-1. Az ifjú, 20 esztendős labdarúgónak ez volt az első megyei I. osztályú találata, melyet – ha ilyen ütemben fejlődik tovább – sok követhet majd. Kovács gólja mindent el is döntött, megszületett a hazai együttes hatodik sikere ebben a bajnokságban. Ezzel a győzelmével az UTC 23 pontjával megerősítette tizenegyedik helyét a tabellán. A győzelmi sorozatot pedig május 1-jén lehet folytatni, jövő vasárnap 17 órai kezdettel ugyanis az utolsó előtti Röszkénél vendégeskedik az újonc.

A labdarúgó megyei I. osztály 23. fordulójában:

Ujszegedi TC – Kiskundorozsmai ESK 3-1 (2-1). Újszeged, Kertész utca, 250 néző, vezette: Kőrösi János. UTC: Cserháti – Kovács A., Joó, Erhardt (Vékes), Csúri, Szántó, Jaksa, Kovács S., Tóth Z., Balogh N., Mazula. Elnök: Gidai Sándor. Kiskundorozsma: Seres – Keller J., Szabadi, Csányi, Cseh, Bárkányi, Bazsó F., Marjanucz, Fődi, Bodré, Horváth P. (Tesic). Vezetőedző: Ottlik Sándor. Gólszerzők: Balogh N. (16'), Joó (20'), Kovács S. (87'), illetve Bárkányi (12') Gidai Sándor, az UTC elnöke: „Izgalmas, változatos, jó hangulatú mérkőzést tudtunk megnyerni. Eltiltások és sérülés miatt át kellett alakítanunk kissé a csapatot, de ez – mint az eredmény is mutatja – jól sikerült. Sokat beszélgettünk a játékosokkal, igyekeztünk orvosolni az utóbbi időszak mentális problémáit, s úgy tűnik, jó úton haladunk. Kezdünk összerázódni, végre megint azt látni, hogy futballistáink egymásért csúsznak-másznak a pályán.”