Kosárlabda: végig vezetve az utolsó pillanatban kapott ki a Mediteam Szeged

2011. április 18., hétfő
Elképesztő végjátékban diadalmaskodott a ZTE NKK, s lett bajnoki bronzérmes a női kosárlabda NB I/A harmadik helyéért vívott csatában. A Mediteam Szeged végig vezetett a mérkőzésen, s csak egy 0,2 másodperccel a vége előtti Zsovár-tempó billentette a mérleg nyelvét a hazaiak javára. A mérkőzést a helyszínről online közvetítettük. Hihetetlen szegedi vereséggel a ZTE a bronzérmes. Pedig a találkozó nagyon simán indult, remek játékkal 11 pontos előnyre tettek szert Mészárosné Kovács Andrea lányai (13-24). A folytatásban feljavult a hazai védekezés és Zsovárék közel olyan negyedet produkáltak mint a Szeged a meccs elején (34-38). A második félidő elején sikerült ismét tízre feltornázni az előnyt (40-50), de Page-ék 58-64-re felkapaszkodtak. Hogy aztán egy pontszegény utolsó negyedben felőröljék a szurkolók idegeit - akik dudától egy brutális ködkürtig mindennel biztatták sajátjaikat, ami fújható volt - szinte kézzel-lábbal védekezve többször egyenlítettek, majd Zsovár Orsolya tempójával alig két tizedmásodperccel a vége előtt megszerezték a győzelmet. Ezzel nem sikerült begyűjteni a szegedi női kosárlabda negyedik bajnoki bronzát. A mérkőzést követően az egész csapat elcsigázottan, hitetlenkedve ült a kispadnál. Ez a vereség, tényleg hihetetlen. Vagy, ahogy kollégám fogalmazott mellettem, hasonlóan elképedve: "Hát ilyen a világon nincs..."

Női kosárlabda NB I/A, a 3. helyért, 3. mérkőzés:

ZTE NKK - Mediteam Szeged 63-61 (13-24, 21-14, 14-16, 15-7) Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Pálla Z., Kapitány G., Bognár T.; ellenőr: Heisig. ZTE NKK: Bukovszki 7, Zsovár 8, Szélesy 9/3, Ambrus 4, PAGE 16. Csere: Sonyák 3, Szalay 10, Czukor 6. Vezetőedző: Gáll Tamás. Mediteam Szeged: LAKLÓTH 14/9, SZAZONENKO 14/9, Rasheed 6, Roglics 9, ZSERZSERUNOVA 16. Csere: Fejes, Lengyel 2, Farkasinszki. Vezetőedző: Mészárosné Kovács Andrea.

40. perc: Brutális hangzavar. Laklóth ellen fújnak a sporik... Szazonenkoé a lepattanó! 25 mp hátra! Szazonenko tripláját blokkolják, de kimegy. Zserzserunova dobása lejön, az ellentámadásból 0,2 mp-cel a vége előtt Zsovár tempója benn... 63-61... Most vezetnek először. Szegedi időkérés, de aligha lehet kezdeni már vele valamit. A végén a trükk, bedobás a palánkra, Roglics beleér, de nem megy be... Bajnoki bronzérmes a ZTE... 39. perc: Szazonenko büntetői, simán benn, 59-61! Szélesy egyenlít, 61-61. 38. perc: Megkapjuk a labdát. Roglics hagy ki egy parázs jelenet végén egy közelit, majd Szalay közelről egyenlít, 59-59. Nagyon parázs a vége. Szegedi időkérés. 37. perc: Szélesy hármasa nem jó, a lepattanó Page-é, benntartja, fault után Szélesy dobhat kettőt, 56-56. Egyenlő... Laklóth dob egy hármast, miközben támadóhibát reklamálnak a hazaiak. A nagy dudát most ezer kisebb, de csendesebb helyettesíti. Bukovszki büntetőzik, 57-59, mert csak egy benn. Szazonenko triplája nem jó, de összeszedi a lepattanót, aztán lépés? 36. perc: Domokos Mihály már szóvá tette a versenyasztalnál a zajkeltő berendezést. Úgy néz ki nincs reakció a rendezők részéről. Vagy mégis? Egy biztonsági talán elhallgattatta kelletlenül. A labdát meg a bírók veszik el Roglicstól. 35. perc: Egy irdatlan erős duda szólal meg minden szegedi dobásnál, minden más hangot elnyomva... Vajon ez szabályos? Szegedi időkérés. Népes szurkológárda van már, lehetnek vagy ezren. Lejár a hazai támadóidő. 34. perc: Zsovár triplája a válasz, 52-56. Page középtávolról tempózik, 54-56. Megtáltosodott a Volán. 33. perc: Zserzserunova ellen nin cs láb, passzolgatás után egy tempó, 50-56! Rasheedé a lepattanó hátul. Page viszont sapkát ad Lénának... 32. perc: Zserzserunova elől page szedi össze a lepattanót, de kiesik. Zsovár blokkol egy passzt, kézzel-lábbal és egy gigadudával védekezik a ZTE. 31. perc: A hazai szurkolók vastapsával veszi kezdetét az utolsó negyed. Czukor, 50-54. Rasheedra lépést reklamálnak, a bírók nem azt fújják be, de eladjuk a labdát... Vége a harmadik negyednek. 30. perc: Laklóth szerzi meg, Ambrus indul, Léna nem bántja, 48-54. Szegedi időkérés. Rasheed és Lengyel dobópárbaja a végén de marad a 48-54 29. perc: Sorozatos labdaeladások, most épp a hazaiak jönnek. 28. perc: Page eredményes, 46-54. 27. perc: Zserzserunova labdát szerez, indítja Rasheedot, kimarad a ziccer, aztán Rita szabálytalan... Szalay dob kettőt, 44-52. Szazonenko és Zserzserunova 4-4 hibával... 26. perc: Bukovszki rám cáfol, 42-50. Aztán mi is, majd ők is eladjuk-eladják. Bukovszki negyedik fault Rasheeddal szembeni faultért. Rita dobásai benn! 42-52! 25. perc: Szazonenko újabb triplájának örül a maroknyi szegedi tábor, időt kér a ZTE, 40-48! Roglicsé egy lepattanó, aztán addig harcol, hogy közelről betalál! 40-50, újra tízközte. 24. perc: nagyon nem leljük a fonalat, sok a hiba. Szazonenko tesz fel egy remek passzt centerpozícióból, faultolják, a pluszegy is benn, 40-45. 23. perc: Zsovár enged l egy közelit, 38-40. Megint itt vannak a nyakunkon. Laklóth ztán Sonyák a saját lepattanóját, 40-42. 22. perc: Aztán megint labdát szerez, de elveszítjük, Page büntet egy remek tempóval, 36-40. 21. perc: A Szeged kezdi a második félidőt. Laklóth ráül a labdára, elveszik a bírók... Léna levadász egy bejátszást! Aztán dob egy ziccert! 34-40! Az első negyed magabiztos játéka után magára húzta a Mediteam a hazaiakat, akik már a vezetést is csaknem át tudták venni, de sikerült elszakadni tőlük. Statsiztikákban is abszolút kiegyenlített a két csapat teljesítménye, egyedül a mezőnydobásokban van 11%-nyi hazai előny. Szazonenko és Zserzserunova továbbra is három hibával áll, míg a hazaiaknál Zsovár gyűjtött be három személyit. Nagyszünet. 20. perc: Labdát szerzünk védekezésben. Léna kihagy egy hármast, de Page indítása után lecsorog a ziccer, azt megszerzi. Bukovszki dob a dudával, pontatlan. Szűk előny a félidő. 19. perc: Sonyákot ütjük meg a palánk alatt, de csak egy büntetőt dob be. 32-33. Elolvadt az előny... Laklóth! Egy hármas! Aztán egy tempó Bukovszkitól, 34-36. Léna is dob egy remek tempót! 34-38. 18. perc: Megérkezett a Paks a következő meccsre, miközben Laklóth egy büntetőt szór be, 29-33. Page megint válaszol, 31-33. Tripla perdül le, de Roglics összeszedi, faultolják. Időkérés. A büntetők kimaradnak... 17. perc: Laklóth dobta be Zserzserunovának de elszedik tőle. Indul a ZTE, Page, fault, két dobás, 25-30-ra jönnek fel a hazaiak. Magunkra húzzuk ezt a harcos ámde eddig keveset mutató ZTE-t... Szalay büntetői benn, 27-30. Rasheed, egy ziccer, de kellett! 27-32! Szalay büntet, miután Zserzserunova beszedi 3. faultját. Szazonenkonak is három van. A büntik benn, 29-32. 16. perc: Zserzserunova hármasa lejön... Zsovár büntetőzhet, benn mindkettő, 23-30.Elveszik a sporik a labdát, pedig Léna aligha volt kinn vele. Roglics Fejes helyett. 15. perc: Ambrus szépen tempózik, sajnos jól, 19-28. Laklóthé se csúnya! De még mennyire nem, 19-30. Faultoljuk Czukort, de a kettes benn, a pluszegy nem, 21-30. 14. perc: Léna labdát szerez a palánkunk alatt. Szegedi időkérés. Rasheed remekül a palánk alól, 17-28! lengyel Dalma elvállal egy hármast, kimarad. 13. perc: Léna senkitől sem zavartatva válaszol a palánk alól, 15-26. Roglics lepattanót szerez, de elveszti a labdát, Bukovszki tempója benn, 17-26. 12. perc: Lengyel remekül védekezik Bukovszki előtt, nem tud mellette elmenni a zalai. Czukor Tünde tör be, egy tempó, 15-24. 11. perc: Elveszítjük a labdát, Sonyák áll triplába, lecsorog. Jó ötszáz néző biztatja a hazaiakat igen hangosan, miközbenSzalay bedobása gyengén sikerül, megszerezzük a labdát. Vége az első negyednek. 10. perc: Page lendületből érkezik a palánk alá, és benn is a közeli, 13-22. Zsemlemorzsa tempója kimarad. A ZTE eladja a labdát, Gáll Tamás nagyon mérges. Lengyel Dalma Roglics hajszálhíján passzát bedobja! 13-24! 9. perc: Laklóth szerez labdát, Zserzserunova most a sarokból, csak kettes, de 9-20! Sonyák szépít, -9-re, de Roglics visszateszi 11-re a különbséget 8. perc: Szazonenko beleáll, újabb hármas a triplakirálynőtől! 9-17! Időt kér a hazai csapat. Zsovár nem áll bele olyan jól a hármasba. Roglics ellen fault, újra jöhetünk. Zserzserunova és Roglics jól megértik egymást a palánk alatt, utóbbi hiába teszi fel rossz, de már fault, egy dobás benn, 9-18. 7. perc: Zserzserunova újra a pályán, fault, két dobása benn, 9-14! Szélesy ront egy tempót, Bukovszki triplát. Roglics jön, eladjuk. 6. perc: Roglics, aztán Page, Laklóth-tripla előlünk a sarokból, majd megint Page közelről, 9-12. 5. perc: Marina újabba áll bele, eldobja, kiperdül... Rasheed ziccere is rossz, de még a miénk. Aztán már nem. 4. perc: Szélesy hármasa most jó, Szazonenkoé nagyon nem... 5-7. 3. perc: Laklóthé alepattanó, egyedül tör be a visszazáró zalaiak közé, fault. Laklóth hármasa nem jó. Szélesy távolija csorog le, Roglicsé. Hát mögötti passz Fejesnek, de nincs benn a közeli. 2. perc: Bukovszki után Zserzserunova ismét, 2-7. Zserzserunovába megy bele Ambrus, Léna lenn marad.Fejes helyette a pályán. 1. perc: A Szeged hozza el, Roglics közelije lepattan, Laklóth szerzi vissza, Zserzserunova felteszi benn. Aztán egy Szazonenko-tripla, 0-5! 16.55: Hamarosan kezdődik a találkozó, zajlanak a bemutatások. 16.45: Farkasinszki Orsolya kisebb megbetegedéssel küszködik, de természetesen itt van a csapattal ő is. 16.40: Viszontagságos utazás után érkezett meg a csapat a zalai megyeszékhelyre, az M0-ás körgyűrű két felhajtójánál is óriási dugók alakultak ki, miután a reggeli órákban három kamion ütközött össze. 16.30: Sok szeretettel köszöntjük Kedves Olvasóinkat a zalaegerszegi Városi Sportcsarnokból, ahol félóra múlva megkezdődik a női bajnoki bronz sorsát eldöntő harmadik találkozó a hazai ZTE és a Mediteam Szeged együttesei között.