Vízilabda: nem jutott női LEN döntőjébe a Szentes

2011. március 20., vasárnap

Nem sikerült a döntőbe jutás a Szentes női vízilabdacsapatának a LEN-kupában, miután három gólos vereséget szenvedtek a Rapallo otthonában szombat este.

Zantleitner Krisztina

tanítványai a hazai találkozón 7-5-re győztek, így kétgólos előnnyel várhatták a visszavágót. Az olasz élcsapat azonban már az első negyedben ledolgozta hátrányát, majd a harmadik végén már három gólos előnyt jegyezhetett, amit a találkozó végéig meg tudott őrizni. Így 13-12-es összesítéssel az olaszok játszhatják a döntőt a másik ágon már az első találkozót héttel nyerő, s a visszavágón mindössze egygólos vereséget szenvedő holland Ravijn együttesével.

Női vízilabda LEN-kupa, elődöntő, visszavágó:

Rapallo Nuoto – Hungerit Metalcom-Szentesi VK 8–5 (3–1, 2–2, 2–1, 1–1)

Bianconi 3, Frassinetti, Abbate 2-2, Györe 1, ill. Kövér-Kis, Takács Orsolya 2-2, Kotova. Továbbjutott a Rapallo, 13–12-es összesítéssel.

A másik elődöntő visszavágóján:

SZKIF Moszkva – Fysius Het Ravijn 8–6 (3–2, 2–1, 1–2, 2–1) Továbbjutott a Ravijn, 18–13-as összesítéssel.