Vízilabda: hétgólos győzelem a női Eb-selejtezőn

2011. március 27., vasárnap

Sikerrel vette második Európa-bajnoki selejtezőmérkőzését is négycsapatos csoportjában a magyar női vízilabda-válogatott, amely a franciák nemzeti együttesére hétgólos vereséget mért szombaton a Kőér utcában.

A találkozót megelőző edzőtáborba és összetartásra meghívót kapott a Taylor&Nash Universitas Szeged két játékosa, a világbajnok

Drávucz Rita

, valamint a szegedi együttes válogatott centere,

Tóth Ildikó

is. Drávucz azonban pár nappal korábban eltörte kisujját, így az Universitas bajnoki harmadik helyért április 9-én kezdődő, Eger elleni párharcában is kérdéses szereplése, Tóthot pedig nem válogatta be a mérkőzésre nevezett keretébe

Merész András

szövetségi kapitány. A magyar női vízilabda-válogatott a szlovákok ellen január végén, Zsolnán aratott 33-5-ös kiütéses győzelme után ezúttal a franciák legjobbjai felett diadalmaskodott, de kevésbé magabiztosan, igaz, alapemberek – így az ujjtöréssel bajlódó Drávucz és a vállfájással küszködő

Valkai Ágnes

- hiánya miatt részben kényszerből megfiatalított hazai csapat szállt vízbe a Kőér utcai uszodában. Az első támadásukból a vendégek szereztek előnyt, a nyitónegyed végére azonban – elsősorban a háromszor is betaláló balkezes center,

Bujka Barbara

jóvoltából – már 4-2-es hazai vezetést mutatott az eredményjelző. A második nyolc percben kiválóan tartották magukat a franciák, sőt a harmadik játékrészben felzárkóztak 6-5-re, onnantól azonban egymást érték a magyar támadások, minek köszönhetően 9-5-re ellépett a Merész-csapat. Az utolsó negyed

Szücs Gabriella

bombagóljával indult (10-6), a vége pedig, a remek hajrának köszönhetően, ha nem is könnyen kicsikart, de feltétlenül megszolgált 14-7-es magyar siker lett. Az Eb-selejtezők harmadik fordulójában a magyar válogatott a németekkel találkozik idegenben, április 30-án.

Női vízilabda Európa-bajnoki selejtező, A csoport, 2. forduló:

Magyarország - Franciaország 14-7 (4-2, 2-2, 3-2, 5-1)

A magyar góldobók:

Bujka 4, Szücs, Somhegyi, Antal 2-2, Keszthelyi, Takács, Csabai, Czigány 1-1.

A csoport másik mérkőzésén:

Németország - Szlovákia 26-7

A csoport állása:

1. Magyarország 4 pont (47-12) 2. Németország 4 (42-15) 3. Franciaország 0 (15-30) 4. Szlovákia 0 (12-59)

A 2012-es, nyolccsapatos hollandiai Európa-bajnokságra a kvalifikációs csoport első két helyezettje szerez indulási jogot.