Labdarúgás: újbudai öngólokkal nyert a KITE + VIDEÓ, FOTÓK

2011. március 26., szombat
Egy eseménytelen, nem éppen szurkolóbarát mérkőzésen, főként a szerencsének köszönhetően tartotta itthon a három pontot a Szeged, aki szombaton azt az Újbudát fogadta, aki a tabella második helyén tanyázik az Alföld csoportban, s bajnoki terveket szövöget. A ragyogó tavaszi napsütés a mérkőzés kezdetére záporozó csepptengerré változott, és talán lehet, hogy ettől lett maga a meccs is kissé borongós és álmosító. Mindenesetre azt nem mondhatjuk el a találkozóról, hogy elkényeztette volna a nézőket. A kilencven perc során egy kézen is megszámolható, hogy hány helyzet esett. Az újbudai öngólok miatt azonban mégis megérte ma kilátogatni az Etelka sori stadionba. Ritkán láthatunk ugyanis olyan találkozót, ahol lényegében kapura lövés nélkül jegyezhetett a Szeged két gólt. Az újbudai védők csatárokat megszégyenítő helyzetfelismeréssel zörgették meg kétszer is saját hálójukat. A Major-legények közül talán Brinszky játékával lehetett maradéktalanul elégedett a mester, és a védelem középső tengelye is jól futballozott. De az Újbuda sem tett ki magért, mint utóbb az edzőjük nyilatkozatából kiderült nincs minden rendben a csapat háza táján. Pozitívumként értékelhető, hogy rossz játékkal is képes volt győzni a KITE, hiszen a végelszámolásnál a pontok számítanak. Reméljük a kék-fekete-zöldek a jövő héten Gyulára a Szolnok elleni formájukat és az Újbuda elleni eredményességüket vegyítik majd.

Labdarúgó NB III Alföld csoport 19. forduló

KITE-Szeged - Újbuda Kft. 2-1 (1-0).Szeged, Felső Tisza parti stadion. Vezette: Csatári. KITE-Szeged: Belecan – Varga I., Saulic, Kazán, Laczkó, Kulacsik (Gahwagi 54'), Brinszky, Huszárik (Nagy A. 71'), Batik B., Bernáth (Elvis 86'), Pálinkó. Edző: Major László Újbuda Kft.: Váradi - Lókai (Budai 86'), Laki, Székely, Horváth T. (Huszty 86'), Lettrich, Bognár, Kun, Suth (Horváth L. 68'), Kovács, Kövesdi. Edző: Kenyó Zoltán. Gólszerzők: Laki (öngól), Horváth T. (öngól); illetve Bognár. Sárga lap: Gahwagi, Nagy A.; illetve Lókai, Lettrich. Major László: A múlt héten elvesztett két pontunkat most visszaadta Fortuna. Kenyó Zoltán: Kritikán aluli mérkőzésen legalább egy pontot biztos, hogy elvesztettünk. Ebben a helyzetben, amelyben most van a csapat, az is csoda, hogy tisztességgel lejátszottuk a mérkőzést. Kérem azokat, akik okozták ezt a helyzetet, hogy nézzenek tükörbe, és gondolkodjanak el azon, mit tettek tönkre. Gratulálok a Szegednek, és további sikereket kívánok.Online közvetítésünkA másik szegedi alakulat, a Tisza Volán 2-0-ás vereséget szenvedett a Szolnoktól.90 + 2. perc: Két perc hosszabbítás után a bíró lefújta a találkozót. Az utolsó percekben még egy távoli átlövése volt az Újbudának, 10-15 centire szállt el a felső léc fölött. 87. perc: Ismét egy öngólgyanús helyzet, most a szegedi oldalon, Gahwagi ért bele a labdába úgy, hogy az a saját kapujába szállt, de Belecan biztosan húzza le a játékszert. 86. perc: Csere mindkét oldalon: a Szegednél Elvis állt be Bernáth helyére, az Újbudánál pedig kettőscsere, Huszty és Budai kap lehetőséget. 79. perc: GÓÓÓL. Ritkán látott jelenet a Tisza parti stadionban. Ismét öngólból szerzett vezetést a Szeged. Varga veszélytelen beadását akarta szögletre passzolni Horváth T., de a kapufa mellé, saját hálójába tessékelte a játékszert. 2-1 a Szegednek. 73. perc: GÓL. Egyenlít az Újbuda. Kovács Dávid ugrott ki bal oldalon, és mintegy 15 méterről kilőtte a rövid sarkot. 71. perc: A hazaiak cseréltek. Huszárik helyére Nagy A. állt be. A Szolnok-Tisza Volán mérkőzésen a második félidő 14. percében megszerezte a vezetést a hazai csapat. Rá egy percre Beretka egyenlíthetett volna, sajnos azonban a szegediek eddigi legnagyobb helyzetét kihagyta a támadó.68. perc: Cserélt az Újbuda is, a 17-es Horváth L. állt be Suth helyére. 65. perc: Egy kis kakaskodás borzolja a kedélyeket. Lókai és Bernáth ugrik össze a félpályánál, de szerencsére csak lökdösődésig fajul a dolog. A bíró figyelmezteti a játékosokat. 62. perc: Megérkezett az első helyzet, a szegedi védelemben egy csúszós labdát rosszul számított ki az eddig hiba nélkül futballozó Saulic. Kövesdi elcsípte a védő felett átszálló játékszert, majd egy csellel játszotta magát lövőhelyzetbe, de közeli lövését gyors vetődéssel, bravúrosan fogta a szegediek kapusa, Belecan. 59. perc: Lényegében helyzet nélkül telik el az első negyedóra a második félidőben, egyik csapatnak sincsen igazán ötlete arra, hogyan törje fel a zárt védelmet, hiszen a Szeged és az Újbuda is fegyelmezetten és komolyabb hiba nélkül játszik hátul. 54. perc: A Szeged cserél, Major mester ezzel is támadójátékot igyekszik erősíteni, Kulacsikot váltja Gahwagi. 51. perc: A várva várt nagy rohamok eddig még elmaradtak, helyzet nemigen alakult ki, a Szegednek lett volna egy ígéretes akciója, de lesállás miatt a támadás megakadt. 46. perc: Az Újbuda kezdi a találkozót második félidejét. A másik találkozón Szolnokon a félidő maradt 0-0, az első 15 perc a hazai együttesé volt, többször támadott, veszélyeztetve a vendégek kapuját, de a Volán magára talált, rendezte sorait, és a félidő hajrájában a támadások mérlege már a Szeged javára billent.43. perc: Az első félidő utolsó percei sem hoztak változást a játékban. Pontosan 45 percnél lefújta a játékvezető a meccset. A mérkőzés a második félidőben több helyzetet hozhat, hiszen az Újbudának támadnia kell, hogy pontokat mentsen. 38. perc: Főleg a Szeged próbál támadásokat szervezni, kiugratásokkal operál, de vagy a védelemben elakad a labda, vagy megcsúszik a nedves füvön, így nem érik el a támadók. 32. perc: Eseményekben nem túl gazdag perceken vagyunk túl, mezőnyben folyik többnyire a játék, egy lövést jegyezhetünk fel Brinszky neve mellé, ami a kapu előtt elszállt, illetve a másik oldalon Kovács lövését védte biztosan Belecan. 27. perc: Brinszky átlövését fogta a vendégkapus. 26. perc: Szöglethez jutott a KITE. Bernáth pontrúgásáról csak centikkel maradt le Pálinkó. 22. perc: A gól után kissé visszaült a Szeged, inkább biztonságra törekedve futballozik, nem nagyon kockáztat. Ezekben az időszakokban az Újbuda többször kerül a hazaiak térfelére, de veszélyes akciót nem tud kialakítani. A Tisza Volán Szolnokon, a MÁV FC II.-nél vendégszerepel, ahol 20 perc elteltével még nem született gól. A hazai csapat birtokolja a labdát, de a Volán ellentámadásai is veszélyesek.14. perc:GÓÓÓL. Vezet a Szeged. Laczkó remek ütemérzékkel ugratta ki bal oldalon Bernáthot, aki becélozta 16-oson belülre, és keresztbelőtte a labdát a kapu előtere fele, amire a visszaérkező védő, Laki belerúgott, és a saját kapujába passzolta a labdát. 8. perc: Huszárik szerzett labdát, egyet tolt rajta, majd 20 méterről kapura lőtte, de a gyengére sikeredett átlövését az újbudai kapus könnyedén fogta. 5. perc: Bernáth jobb oldali szabadrúgása az újbudai kapu hosszú fölső sarkába tekeredett, de Váradi kapus szögletre tolta a labdát. 2. perc: Az Újbuda csapata jutott szögletrúgáshoz, veszélyesen betekeredő labdát a kapu torkából kellett tisztázni a KITE védőjének. 1. perc: a KITE Szeged kezdte a mérkőzést, közben eleredt az égi áldás, szakadó esőben folyik a játék. 14.55: Nagyon kellemes tavaszi idő, 20 fok fogadta a nézőket a Felső Tisza parti stadionban, kissé felhős az idő, és kis eső is hullott, de már szakadoznak a felhők. A vendég Újbuda csapata kék-fehér csíkos mezben, fehér nadrágban és sportszárban, a Szeged pedig sötétkék felsőben, fekete nadrágban és kék sportszárban játszik. A KITE-Szeged várható kezdőcsapata: Belecan – Varga I., Kazán, Saulic, Laczkó – Kulacsik, Batik B., Huszárik, Brinszky, Bernáth – Pálinkó. A mérkőzésről szóló beharangozó írásunkat itt olvashatják.