Labdarúgás: megnyert meccset engedett ki kezéből a KITE + VIDEÓ, FOTÓK

2011. március 19., szombat
Fölényben játszott a KITE-Szeged labdarúgócsapata az NB III Alföld csoport 18. fordulójának szombat délutáni mérkőzésén a Szolnoki MÁV II ellen, s kétszer is hátrányból felállva, kevés híján a győzelmet is megszerezte, ám az utolsó öt percben pontot mentettek a vendégek. Nem mondhatni, hogy a találkozó jól indult, hiszen mindjárt az első percekben megszerezte a vezetést a MÁV. Egy védelmi bakit – Kazán melléfejelt a labdának – kihasználva mattolták a szegedi védelmet a szolnokiak. (Sajnos ami ma a kék-fekete-zöldek védekezését illeti a bakik minden szegedi hálórezdülést megelőztek.) A gól azonban nem szegte kedvét a Major-alakulatnak. Egymás után törték fel, főleg a jobb oldalon a vendégek védelmét, az elfutások eredménytelenek, a bejátszások, beadások pontatlanok voltak, egészen a 27. percig. Ekkor Bernáth nagyszerű szögletét bólintotta Pálinkó a hálóba. A gólt egy hasonló hideg zuhany követte, mint az kezdősípszót: ártalmatlannak tűnő szögből s mintegy 30 méterről a kissé elalvó Belacan mellett a rövid sarokba tekertek egy oldalsó szabadrúgást a vendégek. A félidő vége előtt azonban ismét felállt a KITE. Egy rövid passzos akciót követően lőtte ki Bernáth a felsőt. A második félidőben a Szeged egyre nagyobb kedvvel focizott, szebbnél szebb támadásokat vezettek, hosszú percekre beszorult térfelére a MÁV. A fölénynek meglett az eredménye is: Balogh gyors elfutását a büntetőterületen belül akasztották meg szabálytalanul. A tizenegyest Kazán magabiztosan értékesítette. A vezetés újabb erőt adott Brinszkyéknek, a középpálya zakatolt, a fiúk nem ismertek elveszett labdát, viszont a Szolnok sem adta fel. Az utolsó tíz percben egyre többet birtokolta a labdát, ám a nézőknek egyáltalán nem tűnt úgy, hogy bármelyik akciójuk gólhelyzetté érik, hiszen a "KITE-retesz" biztosan zárt – egészen a 83. percig, amikor ismét feltámadt szendergéséből a baki... Távolról, mintegy 40 méterről döntött úgy Szecsei, hogy ellövi a labdát, mivel leadni nem tudta hová. A bőr egyenesen a kapu felé suhant, és nem tudni, hogy azért-e mert kinn állt, vagy kilépett, mindenesetre Belecan felett átszállt a labda, és a felső lécen csattant, a kipattanóra pedig Kalmár érkezett, aki lehagyva védőjét az üres kapuba passzolt. Összességében elmondható, hogy ma Fortuna megszülte "baki" fiát, akit a Szeged örökbe fogadott kilencven perc erejéig, és egy ilyen haszontalan kölyökkel a csapatban nem nagyon lehet nyerni...

Labdarúgó NB III Alföld csoport, 18. forduló:

KITE-Szeged - Szolnoki MÁV II 3-3 (2-2) Szeged, Felső Tisza parti stadion, 100 néző. Vezette: Mihálik, Gyekiczki, Kepka. KITE-Szeged: Belecan - Gellér, Kazán (Nagy A. 74'), Varga, Laczkó, Batik, Brinszky, Huszárik, Bernáth, Kulacsik (Balogh N. 61'), Pálinkó (ifj. Major 80'). Vezetőedző: Major László. Szolnoki MÁV II: Modla - Bálint, Bezzeg, Szakács, Rokszin, Pintér, Felföldi, Polgár (Blaskovits 62'), Kalmár, Lólé (Szecsei 52'), Carvalho (Rézműves 58'). Vezetőedző: Bontovics Ferenc. Gólszerzők: Pálinkó (27'), Bernáth (43'), Kazán (62' - tizenegyesből), ill. Carvalho (2'), Rokszin (30'), Kalmár (85'). Sárga lap: Gellér, ill. Bezzeg, Szakács, Rézműves. Major László: "Annak ellenére, hogy a második félidőben úgy futballoztunk ahogy az elvárható és erőnkből kitelik, sajnos óriási egyéni hibák miatt, nem tudtunk megnyerni egy olyan meccset mi már a zsebünkben volt. Sajnos amatőrizmusunkra jellemző, hogy a védelmünk legjobb, legbiztosabb embere munkahelyi elfoglaltság miatt nem tudott játszani. Ha ő itt van, valószínűleg behúzzuk ezt a mérkőzést. Ez a két pont még nagyon fog hiányozni a végelszámolásnál." Bontovics Ferenc: "Egy gólokban gazdag meccsen a semleges szurkolók jól szórakozhattak, mi a hátsó rossz helyezkedéseink miatt kaptunk három gólt, de a csapat erejét bizonyítja, hogy hátárnyból is fel tudtunk állni. Az eredményt igazságosnak tartom, hiszen egy jó erőkből álló KITE otthonában az egy pont nagyon értékes eredmény."

93. perc: Vége a mérkőzésnek. 89. perc: Brinszky döntené el a mérkőzést, miután egy jól felépített szegedi akció végén, jobbról, szögből, 7 méterről kapásból lő a hosszú sarokra - sajnos a labda a kapufa mellett hagyja el a játékteret. Három perc a hosszabbítás. 85. perc: GÓÓÓL... A csereként beállt Szecsei 40 méterről lő kapura, ami a kissé kinn álló Belecan felett átszállva a felsőlécet találja telibe, a kipattanóra azonban jól érkezik Kalmár és könnyedén a kapuba pofozza a bőrt, 3-3...83. perc: Egy szegedi kontratámadás végén Balogh előtt a labda, 17 méterről gyors átlövést ereszt meg, ám a középre tartó lövést Modla védi. 80. perc: Csere ismét a hazaiaknál, az első gólt szerző Pálinkót ifj. Major László váltja. Az utóbbi percekben veszélyes akció nem alakult ki, de a vendégek nagyobb erőket mozgósítanak támadásban a lefújás közeledtével, míg a Szeged zártan és fegyelmezetten védekezik. 74. perc: Csere itt, csere ott. Az ellenfélnél Polgárt váltja Szecsei, a hazaiaknál Kazán helyére Nagy András jön. 72. perc: Brinszky a bal oldalról, a tizenhatos sarkától mintegy három méterre végez el szabadrúgást, a labda a tőle megszokott erővel és pontossággal tekeredik a hosszú felső felé, és óriásit csattan a kapufán, még most is visszhangzik az egész Felső Tisza part! 69. perc: Apróbb bizonytalanság a szegedi középpályán, így több szolnoki akció is megy, de mindegyik veszélytelen, s a hazaiak kezdenek kijönni a szorításból. 62. perc: GÓÓÓL!!! Major mester húzása bejött, Balogh remekül ugrott ki, lendületesen tör be a büntetőterületre, a védő csak gáncsolni tudja ütemtelen belépőjével, tizenegyes! Kazán az ítéletvégrehajtó, magabiztosan passzol a bal alsóba az ellenkező irányba vetődő Modla mellett, 3-2! 61. perc: Kulacsikot váltja Balogh a támadósorban. 58. perc: Cserére szánja el magát a vendég csapat, a csatárukat, az aranylábú Carvalhot Rézműves váltja. 56. perc: A Szeged uralja a mezőnyt, az első percekben történt átlövés óta a felezőt is alig lépi át a MÁV. A hazaiak főleg pontrúgásokkal próbálkoznak, számos szabadrúgás és szöglet ívelődik be, azonban helyzet nem alakul ki. Továbbra is nyomás alatt a szolnoki kapu. 51. perc: Hazai helyzet is van, bal oldalról magasan ívelődő labda száll a hosszú oldalra, ahol Kulacsik az ötös sarkától pár méterre, szögből hatalmas lövést ereszt meg, de bombaerős labdája a vendég kapu előtt suhan el. 49. perc: Szolnoki helyzet alakul ki egy jobb oldali bejátszás után, amikor Lólé 17 méterről lövi át a védőfalat, ám Belecan a középre tartó lövést könnyedén ölre veszi. 46. perc: A KITE-Szeged kezdi a második félidőt. Nem túl látványos, ám mégis izgalmas első félidőt tudhatunk magunk mögött, a Szeged enyhe fölénye kétszer is gólt eredményezett, a Szolnok technikásabb játékkal szerzett két találatával szemben. Szünet.45. perc: Vége az első félidőnek. 43. perc: GÓÓÓL!!! Kulacsik a jobbösszekötő helyéről remek lapos bejátszással ugratja ki Brinszkyt, aki ziccerhelyzetből már mattolhatná Modlát, ám tovább ad oldalra Bernáthnak, aki kissé kiszorított helyzetből parádésan bombáz a felső léc alá! 2-2!38. perc: Meleg pillanatokat él át a Szeged védelme. Rokszin a bal oldalon kerül a védők mögé és egy csellel a tizenhatoson belülre játssza magát, élesen passzol be középre, ám védelem kirúgja a labdát a tizenhatos vonaláig. Innen az érkező vendég támadó ívelné át Belecant, de a hálóőr a mezőnybe öklözi a játékszert. 30. perc: GÓÓÓL... 35 méterről jobbról végez el szabadrúgást a Szolnok, az NB I-es csapatba télen felkerült Rokszin Ádám a sorfal felett elcsavart labdája a rövid sarokba csapódik, 1-2...27. perc: GÓÓÓL!!! Egyenlít a Szeged, végre góllá érett a hazai mezőnyfölény. A mérkőzés első szögletét Bernáth mintaszerűen tekeri be és öt méterről Pálinkó Máté a földre pattintva fejeli a labdát a jobb felső sarokba! 1-1!25. perc: Szegedi nyomás alatt a Szolnok kapuja, főleg a jobb oldalon mennek a hazai akciók, a jobbösszekötő helyén próbálnak Major László fiai apró passzokkal a tizenhatoson belülre törni, de az utolsó mozzanat sehogy nem akar összejönni, így eddig nem örülhetett szegedi gólnak a kilátogató mintegy száz fő. 19. perc: A kék-feketék szép helyzetet alakítanak ki, Brinszky labdaszerzése után kényszerítővel játssza tisztára magát, majd 17 méteres lövőhelyzetből oldalra ad Bernáthnak, aki a védőbe lövi a labdát. 15. perc: 40 méteres szolnoki szabadrúgás érkezik a hazai kapu előterébe, majd 11 méterről tisztán fejel Szakács, a vendégek felfutó védője, ám a KITE szerencséjére egy méterrel fölé szállt a laszti. 13. perc: A játékot az elmúlt percekben a Szeged irányítja, többet birtokolja a labdát a hazai csapat, ám a szolnokiak technikás futballistáik révén veszélyes támadásokat tudnak kezdeményezni, ám valódi helyzet nem alakult ki. 7. perc: Ellentámadásból megy el a szolnoki támadó a bal oldalon, de a kifutó Belecan megzavarja, a hazai védelem pedig tisztáz. 6. perc: A gyorsan jött pofon nem zavarta meg a hazaiakat, az elmúlt percekben több támadást vezettek a jobb oldalon, ahol sebezhetőnek tűnik a szolnoki védelem, Varga többször is be tudott adni, ám a védők tisztáztak mindannyiszor. 2. perc:GÓÓÓL... Hidegzuhany, vezet a Szolnok. Óriási védelmi hibát követően, a félpályáról előreívelt labdát Kazán nem találta el fejjel, a karvalyként lecsapó Carvalho (nem, nem az a Carvalho...) pedig 11 méterről átemelte Belecant. 0-1.1. perc: A vendégek kezdik a találkozót, Mihálik Pál játékvezető (asszisztensei Gyekiczki István, Kepka Roland) sípszavára. Kezdőjükben egy, az NB I-es csapat keretébe tartozó játékos is van Rokszin Ádám személyében. A KITE kék felső, fekete nadrág és sportszár, szolnokiak pedig tiszta piros szerelésben lépnek pályára. A kezdőcsapatok:KITE-Szeged: Belecan - Gellér, Kazán, Varga, Laczkó, Batik, Brinszky, Huszárik, Bernáth, Kulacsik, Pálinkó. Vezetőedző: Major László. Szolnoki MÁV II: Modla - Bálint, Bezzeg, Szakács, Rokszin, Pintér, Felföldi, Polgár, Kalmár, Lólé, Carvalho. Vezetőedző: Bontovics Ferenc. 14.45: Az időjárás nem fogadja kegyeibe a a futballszeretőket ma délután. Bár múlt héten igazi tavasz volt Szegeden, most újra visszatért a hideg, szemerkélő, helyenként megeredő esőben melegítenek a játékosok a műfüves pályán, a centerpálya egyelőre játékra alkalmatlan. Mintegy 50 szurkoló érkezett eddig. 14.40: Sok szerettel köszöntjük Kedves Olvasóinkat a Felső Tisza parti stadionból, ahol rövidesen kezdődik a KITE-Szeged Szolnoki MÁV második csapata elleni labdarúgó-mérkőzése. Van mit törlesztenie Brinszkyéknek a MÁV ellen, hiszen az őszi szezonban a 92. percben bukták el a találkozót 1-0-ra, értékes pontot hagyva Szolnokon. A KITE-nek ráadásul minden hazai meccset hoznia kellene ahhoz, hogy versenyben maradjon a dobogóért, s egy bravúros sorozattal akár még az első helyezett Csepel pozícióját is veszélyeztesse. Sajnos a hazaiak kerete a vásárhelyihez képest két poszton is változik: a biztos lábú szerb védő, Srdan Saulic munkahelyi elfoglaltság, míg a frissen igazolt csatár Elvis húzódás miatt esik ki a keretből. A mérkőzésről a beharangozó írásunkat itt olvashatják.