Labdarúgás: a felsőházban az FK Szeged

2011. március 27., vasárnap

Több mint fél év után játszott ismét hazai pályán bajnoki mérkőzést az FK 1899 Szeged megye II. osztályú együttese, ráadásul ebben ez évben először. Ellenfélként a városi rivális, a bombaformában lévő, hat mérkőzés óta veretlen Universitas SC volt, s ha a kék-feketék a rájátszásban a felsőházba akarnak kerülni, a Tanárképző ellen csak a három pont megszerzése lehetett a cél.

A kellemes, idilli tavaszi meleg hamar tovatűnt a mérkőzés kezdetére. Barátságtalan esős időben indult útjára a labda. A hazaiak szempontjából létfontosságú volt a találkozó. A biztos, felsőházas rájátszást érő helyekért vívott harcban, létfontosságú volt a három pont megszerzése. Az "egyetemisták" már bejutottak a legjobbak közé, s mivel az egymás elleni találkozók eredményeit viszik magukkal a csapatok, így ők sem sétagalopp-derbyre készültek. Az FK 1899 Szeged kezdte jobban az összecsapást. A hatodik percben bal oldalról elvégzett szabadrúgásra érkezett jó ütemben

Turján

, aki a hosszú sarokba csúsztatta a labdát (1-0). Ekkor kevesen hitték, hogy az újabb gólra a találkozó végéig várni kell. Pedig így történt, a köztes játékidőben az osztálynak megfelelő színvonalú küzdelmet láthatott a közönség. Jobbára a két tizenhatos között játszottak a csapatok, a kapuk ritkán forogtak veszélyben. A második félidőben mezőnyfölénybe kerültek a hazaiak. Többször dolgoztak ki helyzetet, azonban a jó napot kifogó

Bánki

kapuson nem tudtak kifogni. Többször bravúrral hárított, ráadásul a kapufa is vele volt. A vendégek olykor veszélyesen kontráztak, de ez mind meddőnek bizonyult. Az i-re a pontot öt perccel a lefújás előtt

Dóra

tette fel. Egy jó ütemű kiugratás után szemtől szembe került a kimozduló kapussal. Az FK gólfelelőse higgadt tudott maradni és precízen lőtte ki a hosszú sarkot (2-0). A szurkolók csapata teljesítette a kitűzött célt. Az alapszakasz utolsó mérkőzés eredményétől függetlenül kiharcolta a felsőházas tagságot. Az FK 1899 Szeged labdarúgócsapata, vezetői, játékosai és szurkolói nevében

Keresztúri János

technikai vezető, a mérkőzést követően gratulációját fejezte ki

Pintér M. Lajosnak

, portálunk főszerkesztőjének, esküvője alkalmából!

FK 1899 Szeged - USC Tanárképző 2-0 (1-0)

Szeged, műfű. 100 néző. Vezette: Madácsi.

FK 1899 Szeged:

Brunczvik - Imre Z., Turján, Dervaderics, Dóra, Fodor I., Kálmán L. (Túróczi 60'), Sümeghy, Holecska (Bakó 65'), Herczeg (Ács, szünetben), Nagy V. (Gonda, szünetben).

Hüvös Gábor.

USC Tanárképző:

Bánki - Török, Tombácz, Szőke, Degovics, Kószó (Türk 62'), Vizi (Gál 50'), Papp (Onita 31'), Sajó, Bukovinszky (Börcsök 31'), Gyüre (Terjéki 50').

Miskolczi József.

Turján (6'), Dóra 85').

Dervaderics (44'), Ács (85').

Jók:

Turján, Sümeghy, Dóra, ill. Bánki, Onita, Gyüre. Hüvös Gábor:

"Fontos győzelmet arattunk, hiszen ahhoz, hogy elkezdődjön számunkra a felsőházi küzdelemsorozat, csak a három pont volt az elfogadható. Ezzel a csapat a minimális célkitűzését elérte. Ahhoz azonban, hogy komolyan kelljen számolni velünk, a jövő heti Baks elleni találkozót is be kell húznunk. Most már felszabadultan focizhatunk, minden mérkőzés rangadó számba fog menni, de az FK-nak akkor megy igazán, ha ki-ki meccseket vív. Külön kiemelném Majorost, akinek játéka az utóbbi időben sokat fejlődött. És szeretném megköszönni a maroknyi szurkolónak a biztatást is."