Kosárlabda: könnyed pécsi győzelem a Mediteam ellen + FOTÓK

2011. március 5., szombat
Hozta a számára kötelezőt a Pécs a Szeged elleni bajnoki találkozón, ahol Iványi Dalmáék huszonnégy pontos győzelemmel múlták felül a hazaiakat. A Mediteam így vereséggel zárta az alapszakaszt, a jövő héten szabadnaposak Laklóthék. Valódi szurkolással telt meg az újszegedi sportcsarnok a női kosárlabda NB I 25. fordulójának szombat esti Szeged-Pécs rangadóján - sajnos erről a vendégek masszív tábora, a Pécsi Zebrák gondoskodtak. Rangadó volt - egy fél negyedig, nagyjából eddig bírta a vendégek tempóját a hazai gárda és vezetett is 8-2-re, de a negyed végén 12-12-nél fordult a meccs, többet nem is vezetett már a Szeged. A vendégek szervezetten védekeztek, a külső embereket nem hagyták szóhoz jutni, Zserzserunovát pedig eltüntették a palánk alatt, lepattanókat ma este alig tudott szerezni. A vendégek a második negyed közepén vezettek tíz ponttal, ami a szünetre már közel húszra nőtt. A fordulás után stabilizálódott a pécsi fölény és egyre szembeötlőbben látszódott, hogy Iványiék biztosnak látják a győzelmet, míg a Szeged nem bírta tartani a tempót. A végére húsz fölötti különbség lett a két csapat között, 78-54-re győzött a Pécs. Mezőnyből sokkal eredményesebbek voltak a vendégek, míg lepattanóból majd' kétszer annyit szereztek, mint a Mediteam (39-21). A Mediteam Szeged számára ezzel véget ért az alapszakasz - a következő fordulóban szabadnaposak Laklóthék - a csapat hatodik helye biztos, és az is kiderült már az elmúlt fordulókban, hogy a Győr lesz az ellenfél a rájátszásban a bajnoki elődöntőbe jutásért. A Pécs győzelmével tartja a lépést a Sopronnal, mellyel az utolsó fordulóban játszanak hazai pályán. Azon a mérkőzésen eldől az alapszakasz első helye és az, hogy - amennyiben a két együttes játssza a bajnoki döntőt - kinek lesz a másikkal szemben pályaelőnye.

Női kosárlabda NB I/A 25. forduló:

Mediteam Szeged - Pécs 2010 54-78 (13-20, 12-24, 17-21, 12-13) Szeged, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Cziffra Cs., Gorka Sz., Frányó P.; ellenőr: Zsiros. Mediteam Szeged: Lengyel 9/3, Laklóth, Rasheed 3, ROGLICS 14/3, ZSERZSERUNOVA 24/3. Csere: Kováts, Fejes, Farkasinszki 4, Szazonenko. Vezetőedző: Mészárosné Kovács Andrea. Pécs 2010: IVÁNYI 9/3, Fegyverneky 7, QUIGLEY 15/6, NAGY-BUJDOSÓ 8, GRIFFIN 26. Csere: Raksányi 2, Keller 3, Sarok, Palusna 6, Horváth L. 2, . Vezetőedző: Zseljko Djokics.
Mészárosné Kovács Andrea: "Ameddig bírtuk tartani magunkat a palánk alatt addig versenyben maradtunk a Péccsel. Felvettük a rohanós stílusukat, de csak rövid ideig bírtuk tartani a tempót, elfáradtunk, és el tudtak menni. Nagyon sok hiábavaló kísérletünk volt, és a lepattanókban is nagyon elmaradtunk tőlük."

40. perc: Horváth-dupla, aztán még nagy-Bujdosó talál be, a szegedi támadás eredménytelen. 54-78 a vége. 39. perc: Nem erőltetik meg magukat a csapatok. Most épp Rasheed passza megy ki Farkasinszki kezeiből. 38. perc: Raksányi tempózza vissza húszra a vendégeket, 54-74. 37. perc: 36-18 a lepattanóarány... Zserzserunova remek tempójával húszon belül, 54-72! Farkasinszki jön Zserzserunova helyett. 36. perc: Roglics közelije beszédül, 50-72. Léna lepattanója, lassú támadás, Roglics lép a vonalra, s szór be egy tempót, 52-72. 35. perc: Lengyel tempója, 48-69. Quegly három büntetője benn, 48-72. Szazonenko röplabdázik egy pécsi passzba. Palusna kihagyja a ziccert 34. perc: Roglics ad el egy labdát, majd visszaszerzi, indítja Zserzserunovát, ziccer, 46-67. Griffin közelijével 46-69. 33. perc: Egymás lepattanóit szedegetik a pécsiek, senki nem zavarja meg őket ebben. Szazonenko harcosan tör utat magának, aztán triplakísérlet, kimarad. Továbbra is 44-67. 32. perc: Zserzserunova büntetőket dob, egy megvan, meg egy újabb is, 44-67. 31. perc: Rasheed négy faulttal áll. Szazonenko-tripla hosszú. Griffin közeli benn, 42-67. Zserzserunova közelről nem leli a gyűrűt... Vége a harmadik negyednek.30. perc: Quigley-tripla, Zserzserunova-ziccer, Griffin-közeli, 40-65, Zserzserunova-közeli a végére, 42-65. 29. perc: Zserzserunova faultja után Griffin büntetőzik, 38-60. Horváth Lilla sapkázza Rasheedot... Szazonenko a pályán, blokkol is egy passzt. 28. perc: Raksányi büntetői kimaradnak, lepattanó övék, rontanak. Rasheed büntetőzik viszont, első benn, második nem, 38-58. 27. perc: Kissé leült a meccs, de a PZ, azaz a Pécsi Zebrák nem lankadnak. Nagy-Bujdosó sem, lepattanót szerez, benn is van. Elől rontunk, Farkasinszki szerzi vissza, be is dobja, 37-58! 26. perc: Fegyerneky büntetőiből egy benn. Zserzserunova a palánk alól, aztán ront a Pécs, Rasheed tempója rossz. 35-56. 25. perc: Keller "Mackó" talál be, pluszegy is jó, ezzel három pontos, 33-55. Kováts harcosan tör be, de elhagyja a labdát... Stabil pécsi fölény. Rasheed labdáját Nagy-Bujdosó üti el. 24. perc: Rasheed szerez lepattanót, Zserzserunova nagyon rossz távolijára, Czirják hasonló középtávolija a válasz, pont nincs. Léna töri meg a csendet, 33-52. 23. perc: Rasheed első pontjai gyors labdaszerzés után, 31-50! Fegyverneky belejött, 31-52. Oléna hibáz most messziről. 22. perc: Fegyverneky duplázza pontjait egy duplával, 27-50. zserzserunova dob kétszer, laza csukló, biztos kéz, 29-50. 21. perc: Griffin büntetőzik, első jó, második jó, 25-46. Lengyel ziccere jó, 27-46! Griffin válasza is, 27-48. Nem bírja az iramot, a vendégek gyors játékát a Szeged. Sokat elárul a mérkőzésről a hazai mezőnydobások 27%-os aránya, ami a vendégeknél több mint kétszer ennyi, 58%. Lepattanókban elképesztő a vendégek fölénye, 24-8 "oda". Nálunk Zserzserunova még nem került ki győztesen labdáért menő palánk alatti harcból, Roglics és Lengyel (a csapat legalacsonyabbja) 3-3 alkalommal bírt lepattanót szerezni. A vendégeknél Griffin 7-tel, Iványi 6-tal, Nagy-Bujdosó 5-tel áll. Fejes Rékának 3 faultja van. Nagyszünet.20. perc: Zserzserunova újabb faultot harcol ki, tripla marad ki aztán, Quigley ziccere nem, 25-42. Lengyel triplája sem jó, Iványi közelije igen, 25-44. Pécsi időkérés a végén, 11,7 mp szünetig. Iványi-tripla rossz. 19. perc: Fejes Réka jön vissza Roglics helyére. Raksányi eladja, Zserzserunova olvassa a passzt, Raksányi odaüt, technikai! Léna büntetői benn és jöhetünk, 25-40-nél. 18. perc: Iványi közelről, 23-38. Griffin jó tempója, 23-40. 17. perc: A Pécs is tud hibázni, eladják a labdát. Zseljko Djokics a vonalon belülről magyaráz csapatának. Plusna ellen fault. Lengyel szór egy triplát! 23-35! 16. perc: Quegley indul, 20-33. ismét eladjuk, nagy-Bujdosó emberrel együtt, jöhet a pluszegy, de előbb szegedi idő 20-35-nél. A pluszegy kimarad, de megszerzik a lepattanót. 15. perc: Lengyel belép, így csak dupl, 20-27! Griffin mintaszerűen forog be, 20-29. Rasheed passzát Nagy-Bujdosó szedi le, indítja Fegyvernekyt, 20-31. 14. perc: Nem lankad a pécsi tábor, miközben Quigley vállal be egy középtávolit, kimarad. Roglicsnál benn a közeli, 18-27! 13. perc: Rasheed eredménytelen, Fegyverneky meg kidobja a labdát. 12. perc: Roglics válaszol ugyanúgy, Griffin közelről eredményes, nem bántja senki... 16-25. Quigleyt indítják, be is dobja a ziccert, 16-27. 11. perc: Zserzserunova veszíti el a labdát, aztán kioszt egy sapkát, aztán Quigley triplája. Vége az első negyednek.10. perc: Eladjuk a labdát, Iványi büntet érte, 13-18. Fejes ront elől. Griffin megint büntetőzik, mindkettő benn, 13-20. Laklóthtól simán elveszik a labdát. 9. perc: Zserzserunova dob két büntetőt, egyik benn, 13-12. Nagy-Budosó Griffinnek, aki dudaszóval dobja be és még pluszegy is, lejön, lepattanó az övék. Griffin büntetői benn, 13-16. 8. perc: Támadóhiba elől, jön a Pécs. Palusna duplája vezetést ér a Pécsnek, 12-10. Gyorsan egyenlítünk, 12-12. 7. perc: Sarok jön be, miközben Roglics hint két büntetőt, 10-8. A Pécs máris hat személyi hibával áll. Iványi megszerzi saját lepattanóját. Elől rontunk, Iványi indítja Griffint, aki egyenlít. 6. perc: Laklóth röviden teszi fel. Palusna ront, de elalszunk, összeszedi a lepattanót, 8-8. 5. perc: Rasheedé lejön, a Pécsnek bemegy, 8-6. Szegedi időkérés. Nagy-Bujdosó ront, Zserzserunova nagyot küzd a palánk alatt. 4. perc: Zserzserunován hárman a palánk alatt. Aztán egy triplát hint, de jön is egy szolid válasz, 8-4. 3. perc: Nagy-Bujdosó dobása lejön. Kapkodós a kezdés mindkét oldalon. Zserzserunova a palánk alól, 4-2! Miénk újra, Roglicsot ölik a palánk alatt, fault büntetők, és elképesztő pécsi reklamálás a lelátóról. Keller a pályán. Roglics dob kettőt, fele benn, 5-2! 2. perc: Quigley éppen belépve, így csak dupla, 0-2. Aztán elveszik a labdát tőlünk a bírók. Rasheed labdát szerez, passz a palánk alatt Lengyelnek, ő hátra Roglicsnak, benn, pluszegy lejön... 2-2 1. perc: Őrületes vendégszurkolás közepette kezd a Pécs, majd eladják a labdát, mi jövünk. Zserzserunova szorongatva dob, kimarad. 17.55: Mély benyomást keltő a Pécsi Zebrák tábora síppal, dobbal, hangzavarral. Hangulat lesz itt, kár, hogy a hazai részről eddig nem tapasztalunk ekkora szurkolást... 17.50: Szépen gyűlnek a szurkolók a lelátón, a hazai klub vezetése különböző akciókkal igyekezett becsábítani a nézőket a rangadóra, s a pécsieket is elkísérte egy népesebb tábor. Jelenleg lehetünk vagy négyszázan. 17.45: Sok szeretettel köszöntjük Kedves Olvasóinkat a szegedi kosárrangadóról! Hamarosan kezdődik a Szeged - Pécs női kosárlabda-mérkőzés, a csapatok javában melegítenek a parketten.

Korábban írtuk:

Volna miért visszavágniuk Laklóth Annáéknak az évek óta egyik legmeghatározóbb magyar női kosárcsapatnak. Ősszel a jelenlegihez képest egészen más összeállítású alakulat szenvedett vereséget a Mecsekalján 94-64 arányban. Azóta változott az edző és néhány meghatározó játékos személye - a tavaly nyáron Szegedre igazolt Keller Annamária például azóta már a pécsi kispadot koptatja - a csata presztízse azonban nem. Ebből adódóan igazi rangadóra számíthatunk szombat este. A Mediteam ugyan már biztosan hatodik helyen zár az alapszakaszban és a rájátszást a Győr ellen fogja megkezdeni pályahátrányban - ezeken már a Pécs elleni meccs nem módosít - a visszavágás vágya azonban ott munkál mindenkiben aki részese volt a harminc pontos vereségnek, míg az olyan játékosok mint Marina Szazonenko, vagy Olena Zserzserunova bizonyítanák, hogy egy élcsapat ellen is remek játékra képesek. A vendégeknek még kevésbé mindegy az eredmény, hiszen az alapszakasz utolsó fordulójában a nagy rivális Sopronnal mérkőznek meg, s az alapszakasz első helyezése szempontjából fontos lenne Szegeden nyerniük. A tét tehát a vendégeket nyomaszthatja, akik ezenfelül komoly adósságokkal is küzdenek, s épp csak elkerülték az MKOSZ pontlevonásos szankcióit, illetve egy korábbi külföldi játékosuk a FIBA-nál tett feljelentést elmaradt fizetés miatt - ennek okán a nemzetközi szövetség korábban kizárta Fegyvernekyéket az átigazolásokból.