Kosárlabda: nyerhető meccsen kapott ki a Mediteam

2011. március 24., csütörtök

Kikapott a Mediteam Szeged női kosárlabdacsapata az NB I/A rájátszásában, a negyeddöntő első mérkőzésén Győrben. Zserzserunováék vezettek az első félidő végén, majd a harmadik negyedben feltámadtak a hazaiak és fordítani tudtak.

Jól kezdett a szegedi együttes,

Olena Zserzserunova

vezérletével magukhoz ragadták a kezdeményezést, a hazaiak csak egyszer tudtak vezetni az első félidőben, 10-8-nál, ám az első negyed végén 18-14-es vendégvezetést mutatott a győri eredményjelző. A 13. percre már tíz pont volt az előny (14-24), s ezt remek játékkal tovább növelte a Mediteam.

Rasheed Rita

duplájával már 30-16-ra vezettek

Mészárosné Kovács Andrea

tanítványai, s úgy nézett ki, a győri pályaelőny ellenére, a csapat hatalmas lépést tud tenni a legjobb négy közé jutásért. A hátrányt csak nehezen tudták faragni

Tapodi Péter

kosarasai, a szünetre végül nyolc pontra jöttek fel (29-37). Fordulás után aztán magára találta hazai gárda védekezésben, nehezen hullottak a pontok, de még egyszer növelni tudta előnyét a Szeged: Rasheed két pontosával újra tíz fölött volt a különbség (31-43). Ekkor azonban mintha megdermedt volna a vendégegyüttes, s a Győr

Essence Carson, Vida Anna

Quanitra Hollingsworth

kosaraival folyamatosan kezdett felzárkózni. A 28. percben Vida egyenlített (48-48), majd teljesen átvette az irányítást a magyar kupa bronzérmese: Carson parádéjával 48-43-as hazai vezetéssel fordulhattak az utolsó játékrészre a csapatok. A Mediteam mindössze hat pontot tudott dobni a harmadik negyedben. A záró tíz percben a végül 23 pontig jutó Carson kosaraival folyamatosan növelték előnyüket a hazaiak, a Mediteam próbálta tartani a lépést, de az utolsó percre,

Angela Djelmis

duplájával, már tizenkettővel is vezetett a Győr (67-55). A vége 69-60-as győri siker lett, ezzel az előzetesen várt papírforma érvényesült, ám a játék, elsősorban az első félidő képe alapján egyértelműen nyerhető meccsen maradtak alul a szegedi lányok. A távoli kísérletek rendre kimaradtak - mindössze

Laklóth Anna

tudott dobni egyetlen hárompontost - a palánk alóli szituációkban pediog remekül védekeztek a mosoniak a második félidőben. A két győzelemig tartó párharcban egyelőre tehát a Győr vezet 1-0-ra, de a javításra már vasárnap meg is lesz a lehetőség, hazai környezetben.

Női kosárlabda NB I/A, rájátszás, negyeddöntő, 1. mérkőzés:

SEAT Lami Véd Győr - Mediteam Szeged 69-60 (14-18, 15-19, 19-6, 21-17)

Győr, Városi Sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Valovics, Bognár.

Győr:

Englert, SEMSEI 14, CARSON 23, Kovács K. 6, Hollingsworth 7.

VIDA 10/6, Horváth 4, Djelmis 1, Simon 4.

Tapodi Péter.

Mediteam Szeged:

Lengyel 10, Laklóth 5/3, RASHEED 14, Roglics 10, ZSERZSERUNOVA 16.

Fejes, Szazonenko, Kováts A., Farkasinszki 5.

Mészárosné Kovács Andrea.

A két győzelemig tartó párharcban a Győr vezet 1-0-ra.

Negyeddöntő, 2. mérkőzés: Szolnoki NKK - MKB-Euroleasing Sopron 64-95 (13-26, 18-17, 21-27, 12-25) Keddi győzelme utáni idegenbeli sikerével a párharcot 2-0-ra nyerte a Sopron.