Kosárlabda: sima győzelemmel egyenlített a Mediteam + HANG, FOTÓK

2011. március 27., vasárnap
Sikerült hoznia a hazai találkozót a Győr elleni bajnoki negyeddöntő párharcában a Mediteam Szeged női kosárlabdacsapatának, miután 15 pontos győzelmet arattak Tapodi Péter együttese ellen. Ezzel 1-1-re áll a párviadal, folytatás kedden. A vasárnapi találkozót online közvetítettük. Fontos csatát vívott vasárnap este a Mediteam Szeged női kosárlabdacsapata a Győr ellen, hiszen a tét nem kevesebb volt, mint életben tartani az elődöntős reményeket. Nos, ez a ma esti győzelemmel sikerült is, így a két együttes várhatja a keddi győri folytatást, amikor minden eldől. Kisebb csúszással kezdődött a találkozó, mivel közvetlenül ezt megelőzően fejeződött be az U15-ös kézilabda-bajnokság országos döntője, melyen a szegedi alakulatok, a KSZSE leány- és a Tisza Volán SC fiúcsapata egyaránt harmadik helyet szerzett. A győriek is remekül hangolódhattak, hiszen a lányoknál a Győri Audi ETO KC szerezte meg az elsőséget. Mintegy 10 perces csúszás után vehette kezdetét a negyeddöntő második etapja. Nem is akárhogy: Iva Roglics vezérletével a Mediteam végig irányította a negyedet, 7-0-s villámrajtot vett, Tapodi Péter vezetőedzőnek időt is kellett kérnie mindjárt az elején. Quanitra Hollingsworth vitte hátán a csapatát, így felkapaszkodtak 10-9-re, ám Marina Szazonenko pályára lépése után hulltak a trojkák, ráadásul Rasheed Rita kétszer is szemfülesen labdát lopott, így 21-15-ös előnnyel jött az első kisszünet. A második negyedben továbbra is nagyon pontatlanul és szétszórtan játszottak a vendégek, ennek folytán a 14. percben Olena Zserzserunova 2+1-e után már tíz fölé nőtt a különbség (32-21). Roglics a pontgyártásról átváltott tűzoltóra, mindig ott bukkant fel ahol épp szükség volt rá, kiemelkedőt nyújtott az első félidőben a szerb légiós. A vendégek játékának új esszenciájaként bekapcsolódott a pontgyártásba Essence Carson is, a - Hollingsworth-höz hasonlóan a WNBA-ből Európába került - másik amerikai légiósuk, ám a hátrányból a nagyszünetig alig tudtak csak faragni, köszönhetően Szazonenko bámulatosan pontos és egyedi dobótechnikával eleresztett távolijainak (40-31). Az első félidő tapasztalatai alapján (sok eladott labda a Győrnél, sok szerzett a Szegednél, eredményes hazai távoli dobások, a két amerikai légióson kívül gyakorlatilag a teljes győri csapat kikapcsolása a játékból és rengeteg pontatlan dobás a vendégeknél) egyértelművé tette, hogy ez a meccs bizony nyerhető, akárcsak az idegenbeli első felvonás volt, azonban elkerülendő a hullámvölgy a siker begyűjtéséhez. A harmadik negyedben valamivel pontosabbakká váltak a vendégek, ám ekkor Zserzserunova kapta el a fonalat, s Hollingsworth hiába nyújtott végig egyenletesen jó teljesítményt, egy légiós nem csinál nyarat, a különbség nem csökkent, sőt, a negyed végére 15 pontra nőtt (63-48). Érezte a Mediteam, hogy ez a meccs bizony simán hozható, ennek megfelelően a negyed elején Zserzserunova kettesével már majd' húsz pont volt a különbség (68-50). Kisebb holtpont következett be a győri időkérés után, három percig meg sem rezdült a vendégek kosarának hálója, míg ők maguk 10-0-s szériát produkálva feljöttek 69-62-re. Kezdett szorosnak tűnni, ám jöttek az ukrán tüzérek és közelről távolról egyaránt eredményesen biztosították be a hazai győzelmet és a két nap múlva sorra kerülő harmadik mérkőzést. A vége 15 pontos hazai siker, 80-65 lett, szép és szervezett játékkal. A mérkőzésen kiemelkedőt nyújtottak a légiósok: a hazaiaknál Iva Roglics (17/3, 8 lepattanó, 6 kiharcolt fault, 4 labdaszerzés, 3 gólpassz), a dupla-duplázó Olena Zserzserunova (22/3, 11 lepattanó) és Marina Szazonenko (21/18), míg a vendégeknél a két amerikai, Quanitra Hollingsworth (26 pont, 13 lepattanó, 6 kiharcolt fault) és Essence Carson (22/6, 8 kiharcolt fault, 4 labdaszerzés - és 4 -eladás). Semseinek, Englertnek, Kublinának és Djelmisnek - kis túlzással - se híre, se hamva nem volt a meccsen... A Mediteam győzelmét még értékesebbé teszi az a tény, hogy gyakorlatilag hat játékossal - mindössze kettőt cseréltek a hazaiak, Szazonenko és Farkasinszki Orsolya kapott lehetőséget, de utóbbi csak az első negyedben jutott szóhoz 3 percre - győzte le, meglepően simán a teljes padjukat felvonultató győrieket. Ugyanezt a harcos szellemű játékot kell majd megismételni két nap múlva, kedden, a 18 órakor kezdődő találkozón Győrben.

Női kosárlabda NB I/A, rájátszás, negyeddöntő, 2. mérkőzés:

Mediteam Szeged - SEAT-Lami-Véd Győr 80-65 (21-15, 19-16, 23-17, 17-17) Szeged, újszegedi sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Cziffra Cs., Ádám J. (Gencsev). Mediteam Szeged: Lengyel 4, Laklóth 8/6, Rasheed 8, ROGLICS 17/3, ZSERZSERUNOVA 22/3. Csere: Farkasinszki, SZAZONENKO 21/18. Vezetőedző: Mészárosné Kovács Andrea. Győr: Englert 3, Semsei, CARSON 22/6, Kublina 2, HOLLINGSWORTH 26. Csere: Djelmis 2, Vida A. 5, Kovács Krisztina 3/3, Horváth Zs. 2, Simon Zs. Vezetőedző: Tapodi Péter. A negyeddöntőbeli párharc állása 1-1.
Mészárosné Kovács Andrea vezetőedző így látta a találkozót:További eredmény: ZTE NKK – Nanette FTC 83–64 (22–20, 20–18, 20–8, 21–18) A párharcot a ZTE nyerte 2-1-re.

40. perc: Semsei kihagyja a középtávolit. Roglics pattint Zserzserunovának, 80-65! 39. perc: Hollingsworth teszi fel, de már fault, kimarad. Két dobás, de előbb időkérés. Hollingsworth egyik benn, 78-65. 38. perc: Roglics labdát szerez, indítja Rasheedot, szép ziccer, 75-64! Vida triplája a gyűrűből jön ki. Szazonenko triplája, 78-64! 37. perc: Zserzserunova ismét, Tapodi Péter időt is kér 73-62-nél. Carson ziccer, 73-64. Szazonenko triplát ront. 36. perc: Szazonenko labdát szerez. Zserzserunova kissé dadogva dobja be, de megvan! 71-62! Carson most messziről ront. 35. perc: Carson pillanatai, tripla, 69-62. Kezd szoros lenni. És Roglics kihagyja. 34. perc: Carsont faultoljuk. Mindkét büntető benn, 69-54. Technikai, Carson dob kétszer, 69-56, és jöhet a Győr. Carson csont nélküli triplájával 69-59. Hollingsworth 13 lepattanónál jár. Időt kér a Szeged. 33. perc: Szazonenko egyedül, nem jön össze a pont. Hollingsworth közelről eredményes, 68-52. Léna palánk alatt, fault, egyik büntető benn, 69-52. 32. perc: Csak az egyik benn, aztán lepattanót szerez védekezésben. Zserzserunova jó tempó! 68-50, vendég időkérés. 31. perc: Horváth Zsófia közelről, 63-50.Roglics két büntetője, mindegyik benn, 65-50! Győri kísérlet rossz, Roglics pedig újabb két büntetőt harcol ki. Vége a harmadik negyednek. 30. perc: Laklóth szenzációs hármasa! Englert Szazonenkoról dob ziccert. Szazonenko triplával büntet, 63-48. 29. perc: Carson szépen teszi fel, 57-46. Zserzserunova gyenge hármas kísérlete után Englert pattogtat, s vezeti ki a labdát. 28. perc: Lengyel Dalma labdát szerez, ziccer, 57-44! 27. perc: Kovács triplájával 52-44. Szegedi időkérés után Laklóth-tripla! 55-44! 26. perc: Roglics vállalja el a triplát, benn is van, 50-37! Hollingsworth betalál, kétszer egymás után közelről, aztán Zserzserunova is, 52-41. 25. perc: Englert triplát ront, Rasheed összeszedi. Lengyel hármasa rossz. Hollingsworth faultoljuk, bedobja mindkét büntetőt, 47-37. 24. perc: Zserzserunova ziccere után két győri a földön, nem tudták faultolni, csak egymást... 47-35. 23. perc: Zserzserunova közelije, 45-35! Hibák itt is ott is. 22. perc: Zserzserunova szerez elgurult labdát, Hollingsworth faultolja, egy bünti benn, 43-33! Egy az egyben megveri lepattanónál az amerikai az ukránt, 43-35. 21. perc: Lengyel szépen szalad be és mintaszerű a ziccer! 42-31! Hollingsworth menetrendszerint, 42-33. Egyelőre jobban áll a Szeged, mezőnyből is jobb a csapat (46% - 38%), lepattanókban kiegyenlített az állás (18-19). Ami a javunkra dönti egyelőre a mérleget az eredményesebb távoli kísérletek, 10 hármasból ötöt dobott a két ukrán lány, Szazonenko egymaga négynél jár, valamint 8 szerzett labdán a győri 4 ellenében, valamint a kevesebb szegedi eladott labda (7-10). Laklóth Anna 3 faulttal áll. Nagyszünet. 20. perc: Englerté kimarad. Szazonenkoé most rövid. Hollingsworth még bedob egy közelit zsákos mozdulattal, 40-31 a félidő. 19. perc: Carson eredményes ismét, 37-29, szegedi időkérés. Újabb hármast dob Szazonenko! 40-29! 18. perc: Hollingsworth majdnem zsákol, tudna is, aztán Carson is eredményes, neki nincs esélye ilyen trükkre. 17. perc: Hollingsworth a palánk alatt, 32-23, Rasheed válasza, 34-23! Englert ront hármast. Szazonenko nem hibázik! 37-23 az újabb triplájával! 16. perc: Carson büntetői, mindegyik rossz. Zserzserunova középtávolit ront. Carsonnak a tripla sem megy. 15. perc: Roglics elképesztő védelemben és támadásban is, lepattanót szerez az egyik pillanatban a palánkja, majd a következőben labdát ment az ellenfélé alatt. Szegedi időkérés. 14. perc: Felébredtek a csapatok, beindult a pontgyártás, már 29-21 és Zserzserunova is betalál végre, személyi hibával együtt! Benn a pluszegy, 32-21! 13. perc: Englert dudaszóval engedi el, rövid. Sok a pontatlanság egyelőre, de nem Laklóthnál! 25-19! 12. perc: Roglics közeli dobása, Carson válaszol, 23-17. 11. perc: Carson hármast ront, aztán még egy marad ki, Zserzserunova leszedi. Lénára nagyon figyelnek a győriek védekezésben, nem sok szóhoz jutott eddig. Vége az első negyednek. Felfedezzük a lelátón a Szedeák képviselőit is: Rubin, Dukics, Vida (a győri Vida Anna testvére) és Kiss Zsolt is kijött szurkolni a lányoknak. 10. perc: Rasheed labdát lop ismét, 18-14! Szazonenko elképesztő triplája! 21-14! Englert egy büntetőt bedob, 21-15 a negyed. 9. perc: Kovács Krisztina a vendégeknél, boldogul a palánk alatt, 13-11. Szazonenko büntetői, egy benn, 14-11. Vida-tripla, de jön a válasz, 16-14. 8. perc: Szazonenko a pályán, ziccere kimarad. Hollingsworth nagyon erőszakos, 10-9. Szazonenko-tripla a sarokból! 13-9! 7. perc: Eladjuk, Hollingsworth-t faultoljuk, bár a kispad szerint támadó- és lépéshiba. Hollingsworth bedobja mindkettőt, 10-7. Farkasinszki jön, támad a Győr. 6. perc: Kioszt egy remek sapkát is Englernek. Roglics küzd a lepattanóért, marad nálunk. 5. perc: Roglicsot faultolják, csak az első jó, 8-2. Hollingsworth 2+1, 8-5. Roglics egyelőre remekel, 10-5 a a palánk alól. 4. perc: Semsei dobás marad ki, aztán Roglicsé is. Hollingsworth eladja, Roglics megszerzi, eladjuk... Győri kosár után 7-2. 3. perc: Lengyel közelije kimarad, a lepattanó Roglicsé, 5-0! Rasheed labdát lop, ziccer, 7-0! Győri időkérés. 2. perc: Hollingsworth hagy ki egy közelit. A győri palánk alsó szivacsborítás megbomlott, áll a játék... Most hoztak egy létrát, Roglics nem tarthatja az egész meccsen! :) A szigszalag mindig segít, most már folytathatjuk. 1. perc: A Győr kezdett, Roglics meg lepattanót szerzett, de nincs pont egyelőre. Egy Zserzserunova-tripla az első három pont! 3-0! 19.00: Öt perces a csúszás. Most kezdődnek a bemutatások. Külön köszöntik Fűrész Emőkét, aki a kis Borókával és Varga Péterrel látogatott ki. 18.55: Kiürült a csarnok, illetve távoztak a kézis szurkolók, de vannak már a kosárlabda-rajongók közül is elég sokan. Csúszni fogunk az már biztos. 18.45: Mindkét szegedi csapat, a lányoknál a KSZSE, a fiúknál a Tisza Volán SC egyaránt a harmadik helyet szerezték meg. Gratulálunk! A fiúknál a döntőben az Elektromos 22-19-re verte a Veszprémieket. 18.35: Sok szeretettel köszöntjük a Kedves Olvasókat az újszegedi sportcsarnokból, ahol rövidesen kezdődik a Mediteam Szeged Győr elleni negyeddöntőjének második felvonása. A csapatok már a pályán, javában megy a melegítés, a pálya szélén pedig még az U15-ös országos kézilabda-bajnokság eredményhirdetése zajlik.

Mediteam Szeged - SEAT-Lami-Véd Győr Szeged, újszegedi sportcsarnok. Vezeti: Cziffra Cs. Ádám J. (Gencsev). Várható kezdőötösök:Mediteam Szeged: Lengyel, Laklóth, Rasheed, Roglics, Zserzserunova. Győr: Englert, Semsei, Carson, Kovács K., Hollingsworth. A női kosárlabda NB I/A rájátszásában a legjobb négy közé kerülésért vívandó párharcok két győztes mérkőzésig tartanak, éppen ezért létfontosságú a vasárnap esti találkozó Mészárosné Kovács Andrea lányainak, hiszen az első mérkőzésen a pályaelőnyt élvező Győr otthonában 69-60-as vereséget szenvedtek. Csak a győzelem elfogadható tehát, ha a csapat szeretné teljesíteni minimális célkitűzését, azaz a legjobb négybe kerülést. A helyzet nem annyira reménytelen, hiszen csütörtökön Győrben nyerhető meccsen maradt végül alul a Mediteam, így talán most van a legjobb lehetőség rá, hogy az idei szezonban először sikerüljön legyőzni a mosoniakat.