Kosárlabda: lehetetlen Mediteam-küldetés Sopronban

2011. március 31., csütörtök

Valósággal csodaszámba ment volna, ha sikerül a rendkívül kimerült Mediteam Szeged női kosárlabdacsapatának Sopronban tartania a lépést a bivalyerős hazaiakkal szemben az NB I/A rájátszásának első elődöntőjében. A csoda ritka madár, Győr után nem kísérte el Sopronba a lányokat ezúttal. Folytatás vasárnap.

Ahogyan az előre sejthető volt, az elmúlt egy hét megterhelése, a hihetetlen, három meccses bravúr a Győr ellen, s ezzel az elődöntő kivívása nagyon sokat kivett a Mediteam játékosaiból, így a bajnoki elődöntő első, soproni találkozóján a

Lengyel Dalma

szemsérülése által is sújtott csapatnak reménytelen helyzetből kellett felvennie a küzdelmet. Az első hazai kosár után

Rasheed Rita

gyorsan egyenlített, ám ezt követően percekig nem talált be a Szeged, igaz a Sopron sem ontotta közben a kosarakat, ám jó védekezésüknek köszönhetően sorra akadályozták meg a vendégek pontszerzési kísérleteit -

Iva Roglicsnak

elvétve azért sikerült eljutnia a gyűrűig. Eközben

Amber Holt, Eördögh Edit

Horti Kata

sorra betalált, így 21-13-as soproni előnnyel zárult az első negyed. A második játékrészben hamar tíz fölé ugrott a különbség, majd két percnyi megtorpanás következett és rengeteg hiba mindkét oldalon.

Székely Norbert

lányai találtak hamarabb magukra, nem is akárhogy, sorra szórták a pontokat, miközben a Mediteam, elsősorban

Léna Zserzserunova

rengeteg labdát adott el, így a vendégek mindösszesen hat(!) pontig jutottak a negyedben. A Sopron meggyőző fölénnyel vezetett, a találkozó ezzel tulajdonképpen el is dőlt (44-19). Fordulás után érni kezdett a valódi kiütés, a 22. percben, a 31. születésnapját ünneplő, egykori szegedi irányító

Németh Bernadett

duplájával már harminc fölött volt a különbség (50-19), Rasheednak csak a 25. percben sikerült a második félidő első vendég pontjait megszerezni. 34 pont is volt már a Mediteam hátránya, ám ebből a harmadik negyed végére sikerült lefaragni, főleg

Fejes Réka

két triplájával (64-36). Ekkor már mind a hazaiaknál mind a Mediteamnél a cserék kaptak egyre több lehetőséget, Zserzserunova például már nem is lépett pályára a második félidőben, az utolsó negyedben pedig az amerikaiak is leültek a kispadra a Sopronnál. Ebben a játékrészben a hazai védekezés lanyhult a biztos győzelem tudatában, így Laklóth Annáék eredményesebbé váltak támadásban, ez arra volt elég, hogy elsősorban

Farkasinszki Orsolya

centerjátékával a Mediteam Szeged elkerülje a nagyon nagy arányú vereséget. A vége 83-58 lett, a 25 pontos különbség ellenére is azt lehet mondani, hogy a lányok szépen helytálltak tekintettel a körülményeikre. Hozzátehetjük: az idei évben (is) remek formában játszó Sopron ellenében a negyeddöntőben búcsúztatott Győrnek sem lett volna sokkal több sansza. A kimerültség mellett a vereség további összetevője a statisztikák alapján a rengeteg eladott labda (24, szemben a hazaiak 14-ével), a kevés sikeres távoli kísérlet (a triplagyáros

Marina Szazonenko

mindössze 2 pontot szerzett, azt is az első negyedben) és a hazaiak fegyelmezett védekezése - elsősorban az első félidőben - mely miatt 20%-kal kevesebbszer került helyzetbe a palánk alatt a Mediteam, s így mezőnyből is gyengébben teljesített (54%-42%). A folytatás vasárnap délután 17 órától az újszegedi sportcsarnokban. A másik elődöntőben a Pécs szerdán 93-54-es győzelmet aratott a ZTE felett, s ezzel 1-0-ra vezet a párharcban.

Női kosárlabda NB I/A, rájátszás, elődöntő, 1. mérkőzés:

MKB-Euroleasing Sopron - Mediteam Szeged 83-58 (20-13, 24-6, 20-17, 19-22)

Sopron, MKB Aréna, 700 néző. Vezette: Földházi T., Benczur T., Frányó P.

MKB-Euroleasing Sopron:

Németh 8, Honti 6, HOLT 14/6, KRIVACSEVICS 12, TAMANE 11.

Eördögh 9/3, Horti 4, FŰRÉSZ 14/3, Varga Zs. 3, Szabó F. 2.

Székely Norbert.

Mediteam Szeged:

Laklóth 2, Szazonenko 2, RASHEED 15/3, Roglics 5, Zserzserunova 6.

FEJES 12/6, Kováts 5/3, FARKASINSZKI 11, Békefi.

Mészárosné Kovács Andrea.

A párharc állása: 1-0 a Sopron javára.

Székely Norbert:

"Nagyon hamar eldőlt a mérkőzés, de óva intek mindenkit attól, hogy könnyed továbbjutásra számítson vasárnap. Ez a Szeged ma nagyon fáradt volt, a következő mérkőzésen viszont nagyon motivált lesz!"

Mészárosné Kovács Andrea:

"A második negyedben gyengén teljesítettünk, nagyon fáradt a csapat, hiszen szinte edzés nélkül kétnaponta játszottuk a meccseinket az elmúlt egy hétben. A teljesítményünkkel még így is elégedettek lehetünk."