Kosárlabda: Csoda Győrben! Elődöntős a Mediteam Szeged!

2011. március 29., kedd
Hihetetlenül izgalmas végjátékban, végig kiélezett csatában vívta ki a bajnoki elődöntőt a Mediteam Szeged női kosárlabdacsapata a Győr otthonában az NB I/A negyeddöntőjének harmadik mérkőzésén, miután négy ponttal legyőzte Tapodi Péter csapatát. Amit a vasárnapi sima győzelem csak félve engedett sejtetni, kedden bekövetkezett: a Mediteam Szeged női kosárlabdacsapata, elképesztő izgalmak közepette, idegenben aratott győzelmet a SEAT-Lami-Véd Győr ellen, a bajnoki rájátszás negyeddöntőjének harmadik meccsén, s ezzel kivívta a jogot a Sopron elleni elődöntőre. Ezúttal nem vett villámrajtot a Mészárosné Kovács Andrea dirigálta együttes, mint az első két találkozón, most a hazaiak kezdtek jobban, s 4-0-ra elhúztak. Ez nem szegte kedvét a szegedi lányoknak, akik gyorsan fordítottak és Laklóth Anna büntetőivel, Iva Roglics és Olena Zserzserunova közeli dobásaival már 15-10-re is vezettek az első negyedben, ám a 10. perc végére visszaszerezték az előnyt a győriek (19-17). A második negyedben átvette az irányítást a hazai gárda, de nem tudtak elszakadni a harcosan küzdő Mediteamtől, és légiósaik, Essence Carson, Ieva Kublina és Quanitra Hollingsworth révén nyolcpontos előnyre tettek szert, amit a félidőig meg is őriztek (41-35). Nem adta meg magát azonban a Szeged! Marina Szazonenko és Zserzserunova vették hátukra a csapatot, majd miután az ellenfél már 52-42-re is vezetett, a Rogliccsal kiegészült légióstrió elképesztő teljesítményt produkálva 12 pontot szerzett zsinórban (52-54). A negyed végén azonban Tapodi Péter lányai Horváth Zsófia és Carson pontjaival újra előnybe kerültek (59-55). Az utolsó negyednek úgy futhattak neki Lengyel Dalmáék, hogy 5 pont hárányt kellett ledolgozniuk. Ez sikerült, nem is akárhogy! Laklóth tempójával és Szazonenko triplájával egyenlítettek, majd fej-fej mellett haladt a két gárda egészen az utolsó két percig. Rasheed Rita kétszer két büntetővel fordított a 38. és 39. percben, Kublina ugyanígy egyenlített (69-69), majd Roglics és Szazonenko ziccere után a Győrnek kellett kikérnie idejét 67-71-nél. Az utolsó percre fordulva Carson duplájára Zserzserunova válaszolt, Rasheed bedobott egy büntetőt, mire Vida Anna triplával felelt, ám a Mediteam minimális előnye ekkorra már behozhatatlannak bizonyult. Az utolsó másodpercekben Laklóth két, magabiztosan értékesített büntetővel bebiztosította az elődöntős részvételhez szükséges idegenbeli diadalt (72-76). A statisztikákat böngészve a vasárnapi találkozóhoz hasonlóan ismét a győri eladott labdákban találhatjuk meg a szegedi győzelem egyik kulcsát, hiszen 18 labdaeladás 11 -szerzés ellenében ilyen minimális különbségnél döntőnek bizonyult. E diadallal nem akármilyen tettet vitt véghez a szezon közben több viharos időszakot is átélt együttes, hiszen az alapszakasz hatodik helyére szorulva, a pályaelőnnyel bíró, az alapszakaszban otthon és idegenben is sikert arató Győrt saját csarnokában győzte le a legfontosabb pillanatban, s ezzel az elődöntőbe jutott, ahol a Sopron lesz az ellenfél.

Női kosárlabda NB I/A, rájátszás, negyeddöntő, 3. mérkőzés:

SEAT Lami Véd Győr–Mediteam Szeged 72-76 (19-17, 22-18, 18-19, 13-22) Győr, Magvassy Mihály Városi Sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Vígh P., Hegedűs T. SEAT-Lami-Véd Győr: Semsei 2, CARSON 14, Simon 6, Kovács K. 8/6, Hollingsworth 10. Csere: Englert 4, Kublina 11, Vida A. 9/6, Djelmis 5, Horváth Zs. 3. Vezetőedző: Tapodi Péter. Mediteam Szeged: Lengyel 2, LAKLÓTH 12, RASHEED 9, ROGLICS 17/3, ZSERZSERUNOVA 17/3. Csere: SZAZONENKO 15/9, Kováts 2, Farkasinszki 2, Fejes. Vezetőedző: Mészárosné Kovács Andrea. Kipontozódott: Simon (39')