Kézilabda: szegedi gólok, Tatai-bravúrok, irány az Eb!

2011. március 13., vasárnap

Többek között az elképesztő formában védő Tatai Péter bravúrjainak köszönhetően a magyar férfi kézilabda-válogatott szerdai idegenbeli diadala után Veszprémben is legyőzte a Macedón válogatottat és e győzelmével kivívta a 2012 januári szerbiai Európa-bajnokságon való részvételt a csoport további eredményeitől függetlenül.

A szerdai hétgólos idegenbeli győzelem után egyértelművé vált, ha a magyar válogatott nyeri a hazai, macedónok elleni Eb-selejtezőt, már biztos résztvevője a jövő januári kontinensviadalnak Szerbiában. Ennek megfelelően és megfelelő hangulatban kezdett a csapat, előbbiről az egykori szegedi

Laluska Balázs

Lékai Máté

, utóbbiról a fanatikus-frenetikus veszprémi közönség gondoskodott. Az ötödik percben 4-2 volt a hazaiak javára ám figyelmetlenségek és pontatlanságok miatt a vendégek hamar egyenlítettek, majd a félidő közepére már három góllal vezettek (6-9). A kapuban kezdő

Mikler Roland

mutatott be parádés védéseket, ám ekkor

Mocsai Lajos

szövetségi kapitány a lecserélése mellett döntött, klubtársa,

Tatai Péter

váltotta. Nem is akárhogy, Tatai parádésan kapta fel a fonalat és elképesztő bravúrjainak köszönhetően emberhátrányban (

Zubai Szabolcsot

szórták ki épp) egyenlített a válogatott

Ilyés Ferenc

góljával,

Harsányi Gergely

hetesével pedig már ismét a mieink vezettek (11-10). Hosszú percekig képtelenek voltak gólt lőni a vendégek, ez végül csak Tatai reklamálásért történt kiállítása után sikerült. Szünetre biztos magyar előnnyel, 16-13-mal mentek a felek. Fordulás után növelni tudta előnyét a csapat,

Törő Szabolcs

beállását és első találatát követően 20-16 állt az eredményjelzőn. Harsányi magabiztosan értékesítette a heteseket (hatból hatot), Tatai továbbra is remekelt (összesítve 42%-os mutatóval hárította a macedón próbálkozásokat). A 45. percben Törő második gólja 23-19-re módosította az eredményt, Lékai 52. percben bemutatott kínai figurája pedig már 26-21-et jelentett. Rögtön ezután

Nagy Kornél

labdaszerzése és indulásból szerzett találata pedig már a kinti eredményt közelítette (27-21). A legvégén, emberhátrányban védekezve passzív támadás után Tatai még bemutatott két bravúrt, a macedónok végül mégiscsak betaláltak, ez azonban csak arra volt elég, hogy három gólosra módosítsák a vereséget, és beállítsák a 26-23-as a végeredményt. A magyar válogatott továbbjutása ezzel gyakorlatilag biztosnak tekinthető selejtezőcsoportjából a kontinensviadalra, hiszen még két forduló van hátra, az előny négy pont a második helyen álló, idegenben 31-19-re vert észteket az utolsó csoportmeccsen június közepén. A nehezebbnek tűnő, bosnyákok elleni idegenbeli találkozóra pár nappal korábban kerül sor.

Férfi kézilabda Európa-bajnoki selejtező, 1. csoport, 4. forduló:

Magyarország – Macedónia 29–26 (16–13)

Veszprém, 4500 néző. Vezette: Felisch, Rieber (németek)

Magyarország:

Mikler – Iváncsik T 1, SCHUCH, LALUSKA 2, ILYÉS 6, Zubai Sz. 1, Iváncsik G. 1.

TATAI (k), CSÁSZÁR 4, Lékai 2, HARSÁNYI 6, ANCSIN 2, Gulyás, Törő 2, Nagy K. 2.

Szövetségi kapitány:

Mocsai Lajos MACEDÓNIA: Risztovszki – Temelkov 2, MITKOV 4, N. MOJSZOVSZKI 5, Sz. Sztojlov 1, F. LAZAROV 7, ALUSOVSZKI 3.

Angelov (k), M. Sztojlov, Mirkulovszki 3, Janovszki 1, Dimovszki, Kukovszki, Majnov.

Zvonko Sundovszki.

Kiállítások:

6/6, ill. 5/5.

Hétméteresek:

8 perc, ill. 6 perc. Mocsai Lajos:

"Dicséret illeti csapatomat, hiszen e győzelemmel a sorozat vége előtt kiharcoltuk az Európa-bajnoki részvételt. Egy fegyelmezett, nagy akarással küzdő macedón válogatottat vertünk meg."