Vízilabda: ez már az az Universitas! (FRISSÍTVE) + HANG, FOTÓK

2011. február 19., szombat
Jó játékkal, az őszi megszokott Universitas-teljesítményt nyújtva magabiztosan győztek Godova Gábor tanítványai a brit válogatott ellen a női vízilabda ob I középszakaszának szombat délutáni mérkőzésén, melyet online is közvetítettünk. A BVSC hétközi legyőzése után újabb skalpra vadászott az Universitas Szeged női vízilabda együttese és a brit válogatott kiváló "partner" volt e vadászatban. Akárcsak az őszi 13-10-re végződő találkozón, most is jó meccset vívott a két csapat, bár szombaton a szigetországiak kevésbé kényszerítették küzdésre a szegedieket, mint akkor. De a színvonalra így sem panaszkodhattunk. Két gyors szegedi góllal indult a találkozó - Tóth Ildikó és Dalmády Petra volt eredményes - amire csak a britek házi gólkirálynője Angela Winstanlay-Smith tudott válaszolni, majd a nagyobbik Dalmády lány, Szandra növelte kettőre az előnyt ismét. Ezzel valóságos gólparádé vette kezdetét: az elkövetkező kevesebb mint egy percen belül Rebecca Kershaw úszott meg, Tóth Petra fórt értékesített, Francesca Clayton pedig akcióból talált be. A negyed végén Drávucz Rita gólja biztosította az előnyt, 5-3-mal fordultak a lányok. A második játékrészben Dalmády Petra távoli bombái, valamint Varga Zita remek védései révén növelni tudta előnyét a hazai gárda, Drávucz értékesített büntetőjével pedig már 8-3 volt ide. Kershaw ismét eredményes volt, góljára kilenc másodperc múltán Tóth Ildikó felelt, a nagyszünet így 9-4-es hazai vezetéssel érkezett el. Valódi gólzáport hozott a harmadik negyed. Dalmády Szandra hatra növelte az előnyt amelyből kettőt faragott ugyan Frances Leigton és Snell, azonban Tóth Ildikó két újabb centervillanása után továbbra is jócskán vezetett az Universitas (12-6). A negyed végén folytatódott az adok-kapok, Aine Hoy előnygóljára Drávucz, Snell második találatára Tóth Ildikó felelt menetrendszerűen (14-8). Az utolsó játékrészben Dalmády Petra belőtte negyedik, majd ötödik gólját, a kettő közé Winstanlay-Smith furakodott be egy centergóllal előnyből (16-9) - ekkor volt a legnagyobb a különbség a két csapat között s úgy tűnt kiadós verést kapnak a britek. Nem így történt, a biztos győzelem tudatában kicsit kiengedett a hazai csapat így a britek vették át az irányítást, ami ennyi idő alatt arra volt elegendő, hogy tisztes vereséggel jöjjön ki a csatából Fekete Szilveszter együttese (16-12). Szombat délután öröm volt látni, hogy az idei két meccsen beszedett harminchat gól után végre nagyot javult a védekezés, ráadásul a távoli lövések is jól sültek el (Dalmády Petra 5/6), és a kapuközeli szituációkban is sokkal jobban teljesített a csapat, elég Tóth Ildikó centergóljaira gondolnunk. Látványos, szép támadójátékot láthattak a kilátogató nézők, reméljük vasárnap megismétlik a sikert a lányok. A szombati mérkőzés ugyanis csak az első felvonása volt a két együttes hétvégi "gálájának": vasárnap délelőtt 10 órakor ismét randevúznak a vízipólós hölgyek a sportuszodában, a 10. fordulóból előrehozott találkozón. A SZEGEDma.hu csapata természetesen ezt a mérkőzést is online közvetíti! Tartsanak velünk!

Női vízilabda ob I. középszakasz, 5. forduló:

Universitas Szeged - Nagy-Britannia 16-12 (5-3, 4-1, 5-4, 2-4) Szeged, újszegedi sportuszoda, 100 néző. Vezeti: Rubos, Füzesi. Universitas Szeged: VARGA - Dalmády Sz. 2, DALMÁDY P. 5, DRÁVUCZ 3, TÓTH I. 5, Hegedűs, Tóth P. 1. Csere: Lengyel Dominika, Makra, Árkosy, Lengyel Dorottya, Miklós, Schneider. Vezetőedző: Godova Gábor. Nagy-Britannia: Morris - Wilcox, McCann, SNELL 2, Hoy 1, WINSTANLAY-SMITH 3, Kershaw 2. Csere: Nicholls (k), Drabble, Musgrave, Leigton 1, Bowen 1, Clayton 1, Gibson-Byrne 1. Vezetőedző: Fekete Szilveszter. Gól - emberelőnyből: 9/4, ill. 11/6. Ötméteresből: 1/1, ill. -/-.
Godova Gábor: "Most kicsit összeszedettebben játszottunk. Támadásban ugyanolyan bátrak voltunk mint a BVSC ellen, csak most a védekezésünk is sokkal összeszedettebb volt, és ez az eredményen is meglátszik."
Fekete Szilveszter: "Kicsit jobbat vártam ma a csapatomtól. Igazából keveset készülünk a magyar bajnoki meccsekre, elsősorban az ukrajnai Eb-selejtezőre készülünk. Gratulálok a Szegednek, holnap megpróbálunk visszavágni!"
Az öt gólt szerző Dalmády Petra így látta a mérkőzést "belülről":

További eredmények:

Felsőház (1-6. helyért) BVSC-Zugló Diapolo - Hungerit-MetalCom Szentesi VK 7-10 Dunaújvárosi Főiskola - DVCSH - Corner Ékszer - ZF-Eger 10-9 Alsóház (7-11. helyért) UVSE-Salamander - Héraklész Utánpótlás Válogatott I. 11-12 Kecskemét Csempevarázs - Honvéd ELTE POLO 8-11

6BVSC-Zugló60065473-190

32. perc: Bowen szerez labdát Miklós elől. Gibson-Byrne nézi meg a sarkot és ki is lövi jobbról, 16-12. Aztán le is megy az óra, itt a vége. 31. perc: McCann csen el egy labdát Makra elől, majd járatás után lő, erőtlen laszti kerül Varga elé. Elől megint kontrát fújnak. Brit időkérés, miután Drávucz másodszor áll ki. Kershaw lövése blokkon hal el, de a kipattanó az övék, Bowen vágja be, Varga tehetetlen volt, 16-11. 30. perc: Makrát szórják ki, Winstanlay-Smith centerből értékesíti is az előnyt Tóth Ildi és Dalmády Petra között labdát kapva, 16-10. 29. perc: Dalmády Petra újabb löketét Gibson-Byrne blokkolja, majd McCann lő mellé. Támadunk de mellé lövünk mi is. 28. perc: Varga Zita ismét óriásit véd, majd Tóth Ildikó kap új sapkát. Megy az idő, így hát ifjú válogatottunk, Dalmády Petra gondol egyet és vízre pattintja újabb lövését a kapu bal alsó sarkánál, 16-9! Tóth Ildikó blokkol. 27. perc: Hengiszt szórják ki, jószerével meg se tud moccanni, a szabadot elvégzik, be is lövi Winstanlay-Smith, 15-9. Tóth Ildikó az idő és a védők szorításában lő mellé. 26. perc: Jól védekezünk, és jól támadunk: Tóth Ildi szabaddobását Drávucz adja tovább Dalmády Petrának aki meglövi 4. gólját! 15-8! 25. perc: Ráúszás után brit támadás, végül Vargáé a labda. Tóth Petra lő az utolsó pillanatban, Nicholls véd. Rita emberes lövéssel kínálja meg a brit cserekapust, aki megint véd. Vége a harmadik negyednek.24. perc: Drávucz kap egy álomlabdát és be is teszi közelről! 13-7! Domi kezéből kirúgják a labdát, pedig már megszerezte. Mehet tovább, szép járatás után Snell marad egyedül centerben, be is vágja, 13-8. Gyors válasz, Tóth Ildikó centerből, 14-8! Dalmády Petra és Drávucz beáll segédkapusnak a középkezdéskor, de Snell lövése fölé megy. 23. perc: Dalmády Szandra áll ki másodszor, a fórt kihagyják. Elől Tóth Ildi eredményes ismét! 12-6! Hoy nem hibáz az ellentámadásból, 12-7. 22. perc: Gyenge brit támadás. Sarokdobás nálunk, hosszas járatás után. Aztán kissé tanácstalanok a lányok, Dalmády Szandra végül lő, kapufa ismét. Marad nálunk, Morris véd. 21. perc: Snell csúnyán mellé, annyira nem bánjuk. Megúszik Tóth Ildikó, halálpontos a passz Tóth Petrától, és a kijövő Morris mellett be is dobja! 11-6! 20. perc: Winstanlay-Smith lő gólt Lengyel Dominika kiállítása után, 10-6. Nyílt a védekezés, nem kapunk fórt, megy az idő. Tóth Ildikó szabaddobása után Dalmády Petra lő óriási kapufát... 19. perc: Gibson-Byrne passzát centerből Leigton váltja gólra, 10-5. Támadásban eladjuk a labdát... 18. perc: Dalmády Petra áll ki. McCann nézi a sarkot, lóba, lő... Varga véd! Ellentámadunk, Tóth Petra irdatlan kapufát lő... Aztán visszaúszásnál a britek ellen kontra, Gibson-Byrne kap büntetést. Fórban vagyunk, Rita lóbál, balra passz Szandrának, aki be is lövi! 10-4! Na ezt az Universitast szerettük volna már látni! 17. perc: Ráúszunk, Rita elhozza, de rossz helyre pöccinti... Eladják a britek. Szandi kapja a labdát keresztbe Drávucztól, ám lejár az idő. Nagyszünet.16. perc: Winstanlay-Smith-t gyötrik a lányok középen, lövését Varga védi! Aztán Kershaw kerül lövőhelyzetbe, mitagadás gyönyörű gólt lő... 8-4. Tóth Ildikó gyorsan reagál, 9-4! Dalmády Szandit szórják ki, a britek járatják, aztán Snell lövését védi Varga. Aztán lefut az óra, nem jutunk már lövéshez. 15. perc: Varga határozottan jobb formában van ma, mint szerdán, Snell ejtését üti ki. Ötmétereshez jutunk, Drávucz magabiztosan vágja be! 8-3! 14. perc: Ismét elveszítjük a labdát. A Dalmádyk ismét jók, ezúttal a labdaszerzésben. Sajnos elől fölé durrantunk... 13. perc: Elveszítjük a labdát. Musgrave passza hosszú a szélre, Wilcox kiszorítva lő, Varga véd! 12. perc: Snell megy a ketrecbe, szép járatás után Lengyel Dominika nagy kapufát lő, kipattanó az övék. Elpasszolgatják a támadást, lejár az idejük. 11. perc: Hoy ejt egyet, sarokvasat talál. Dalmády-összjáték ismét, Szandi passzát Petra vágja be! 7-3! McCann suhint egy nagyot kapura, Varga nagyot véd! 10. perc: McCann védekezik jól, elhalássza a labdát... Elől aztán rontanak. Drávucz ellen kontra. A játékvezetők engedik a keményebb játékot. 9. perc: Dalmády Petra óriási gólt ragaszt a brit kapuba, miután Drávucz elhozza a labdát, 6-3! Brit támadóhiba, jöhetünk újra. Vége az első negyednek.8. perc: Két eredménytelen támadás itt is, ott is. A briteknél egy újabb. Nagyon nyílt a védekezés, középen iszonyatos birkózás, Drabble áll ki, de eladjuk a labdát határozatlan játékkal. 7. perc: Snell schnellben a ketrecbe vonul, mert Szandiról leszedi a sapkát. Fórban Drávucz büntet jobbról, 5-3! 6. perc: Felúszunk, de elveszik a labdát. Leighton lövése elakad a vízben, Zitának könnyű zsákmány. 5. perc: Dalmády Szandra közben leússza ellenfelét és labdát szerez. Jól van, Szandi! Tóth Petra ellen szabálytalankodnak, csak szabaddobás, kevés az idő, sarokba dobja inkább. Brit felúszás végén labdát szerzünk. 4. perc: Tóth Petrát tüntetik el, Kershaw kiállása után aztán Tóth Ildi passzából büntet centerből, 4-2! Clayton lövése balról felpattan Varga előtt, ez csapja be, 4-3. Nagyon nyílt a brit védekezés, kapufát lövünk. 3. perc: Wilcox kiállása után szépen járatjuk, Dalmády-összjáték, Szandra lő balról, 3-1. Kershaw válaszol az ellentámadásból, 3-2. 2. perc: Dalmády Petra 7 méterről középről, 2-0! Aztán kiszórják, szabaddobás után Winstanlay-Smith csavarja be centerből. Senki nem fogta, 2-1. 1. perc: Ráúszás... a briteké. Drávucz labdát szerez, felúszik, keresztpassz Tóth Ildikónak, aki be is vágja, 1-0! Tóth Petra kiállítása után Kershaw kapufája. 15.55: A Füzesi, Rubos játékvezetői kettős dirigálja a mérkőzést. 15.50: Sok szeretettel köszöntjük Kedves Olvasóinkat az újszegedi sportuszodából ahol hamarosan kezdődik az Universitas Szeged Nagy-Britannia válogatottja elleni bajnoki mérkőzése.

Korábban írtuk:

A hétközi, szerdai találkozón behúzta a hétre tervezett kilencből első három pontját Godova Gábor együttese, ám a találkozóról ennél több pozitívum aligha mondható el. A lányok egy elképesztő adok-kapokba mentek bele a bajnokság eddigi talán legőrültebb meccsén, melyen 32 perc alatt 39 gól született, s majdhogynem csak a szerencsén múlott a győztes személye: 20-19-re nyertek Dalmády Szandráék. A védekezést már a korábbi, Dunaújváros elleni idegenben elveszített (10-17) találkozón is érhette kritika, ám győztes meccsen 19 gólt kapni a vízilabdában... A hétvége két napján - szombaton 16 és vasárnap 10 órától - a brit válogatott lesz az ellenfél. Az alapszakaszban is látni lehetett, hogy a körülmények ellenére (gyakori, a kontinensen átívelő utazások, tömbösített mérkőzések a magyar bajnokság csapataival szemben) Fekete Szilveszter válogatottja egyre-jobban belerázódott a magyar bajnokság színvonalába, s megvetette a lábát az élmezőnyben. A középszakaszban eddig hat mérkőzést vívtak, oda-vissza (azaz tulajdonképpen mindkét alkalommal az ellenfél otthonában) kikaptak a szentesiektől (5-8, 3-8), kétszer legyőzték a BVSC-t (11-6, 11-8), valamint egy papírforma vereséget (8-15) követően egyáltalán nem papírformának megfelelően legyőzték a Dunaújvárost (10-8). Jelenleg negyedikek a középszakasz tabelláján, ugyanúgy 9 ponttal állnak mint az egriek és a dunaújvárosi főiskolások, egy ponttal lemaradva az éllovas Zantleitner-lányok előtt. Az Universitas jelenlegi 4 pontjával az ötödik, mindössze a pont nélkül álló BVSC-t előzik meg. Szombaton és vasárnap adott a lehetőség a javításra, "mindössze" a briteket kell kétszer megverni...