Vízilabda: büntetőket hagyott ki, de nyert az Universitas (FRISSÍTVE) + HANG, FOTÓK

2011. február 20., vasárnap
Megismételte tegnapi sikerét a Taylor&Nash Universitas Szeged női vízilabdacsapata, miután vasárnap délelőtt is legyőzte a brit válogatottat. Csak a büntetőket kellett volna magabiztosabban értékesíteni, de lényeg a három pont. A két szakvezető keveset változtatott a szombat délutáni összeállításokon, a legszembeötlőbb különbség, hogy vasárnap délelőtt Gundl Diána védte a szegedi kaput, méghozzá - mint utóbb kiderült - remekül. Jól indult az újabb brit-szegedi találkozó, labdaelhozatal után Drávucz Rita lőhetett szinte azonnal büntetőt, ám az ellentámadásból az imént büntetőhibát vétő Fione McCann egyenlített (1-1). Kisebb hibákkal folytatódott a játék, főleg a britek "jeleskedtek" labdaeladásban, majd jöttek a Dalmády lányok pillanatai: előbb Petra talált be akcióból, majd gólpasszt adott nővérének, Szandrának (1-3). A "hazai" britek részéről Chloe Wilcox ejtette át Gundlt az első negyed utolsó percében egy megúszás végén, de nem ért véget még a játékrész: Drávucz fórból volt eredményes, majd visszaköszönt a korábbi egri és a szerdai BVSC elleni átok - Frances Leighton az utolsó utáni pillanatban egyenlített, a játékvezetők megadták a valószínűleg időntúli gólt (3-4). A folytatásban jött a vasárnapi átok: Drávucz hibázott büntetőt, erős lövése Robyn Nichollsban akadt el. Angela Winstanlay-Smith előnyből lőtt centergólja így brit egyenlítést, Rebecca Kershaw szintén fórból szerzett találata pedig már "hazai" vezetést jelentett (5-4). Igaz, ehhez az is kellett, hogy a játékvezetők által könnyen befújt újabb két ötméterest, előbb Dalmády Petra, majd Drávucz lője kapufára... Rita aztán az ötödik büntetőt már értékesítette, így egyenlített az Universitas, majd visszavette a kezdeményezést: Tóth Ildikó három védőtől gyötörve a kiúszó Nicholls mellett épp csak be tudta pöckölni a labdát a kapuba (5-6). A szünetig további Gundl-bravúrokat csodálhattunk. Fordulás után a védelmek sziporkáztak, lövésig is nehezen jutottak a csapatok, majd a 19. percben Dalmády Szandra vízre pattintott lövése talált utat a brit kapuba (5-7). Két perc múlva újabb kihagyott büntető miatt foghattuk a fejünket, ezúttal Dalmády Szandi tette naggyá Nichollst, bár a lövés is elég gyengére sikeredett. Szandra azonban rövidesen javított akcióból, messziről ejtve át a brit hálóőrt (5-8). Gundl Dia pedig folytatta parádéját három bravúros védéssel. A negyedik negyed is Gundl megmozdulásaival kezdődött, kapusunk alaposan kifogott a briteken, Ciara Gibson-Byrne végül a kapufa segítségével tudott gólt lőni neki a 27. percben (6-8). Tóth Ildikó azután centerből ismét eredményes volt, majd jött ismét Gundl, hogy kivédje Viktoria Bowen ziccerét a brit hölgy megúszása végén. A Dalmádyk nagy pillanatai biztosították be a győzelmet az utolsó három percben: előbb Szandra lőtte meg negyedik találatát fórból, majd Petra úszott meg jól és kapott fantasztikus labdát, s két védővel a nyakában ejtette át Nichollst (6-11). Végül Winstanlay-Smith kihasznált emberelőnye állította be a végeredményt és a 11-7-es Universitas-győzelmet. Ezzel a győzelemmel az Universitas teljesítette a heti célkitűzést, kilencből kilenc pontot tartott itthon (a vasárnapi találkozón hivatalosan a britek voltak a "otthon"), ezzel 10 pontos és a tabella harmadik helyére lépett elő, gólarányán javítva (-4) jelenleg a leggólerősebb alakulat (71) a középszakaszban (az igazsághoz azonban hozzátartozik, hogy a 9 pontos Eger eddig csak négy meccset játszott). A góllövőlistát továbbra is a kecskeméti Mészáros Kitty vezeti (59), Keszthelyi Rita (Dunaújváros, 51), Drávucz Rita (45), és a negyedik helyre felkapaszkodó Dalmády Petra (41) előtt. Sokkal nehezebb folytatás vár a Godova-tanítványokra a jövő héten. Február 23-án, szerdán az egri nőket fogadják Tóth Ildikóék, majd másnap, 24-én Szentesre utaznak Zantleitner Krisztina éllovas együtteséhez.

Női vízilabda ob I középszakasz, 10. forduló, előrehozott mérkőzés:

Nagy-Britannia - Universitas Szeged 7-11 (3-4, 2-2, 0-2, 2-3) Szeged, újszegedi sportuszoda, 100 néző. Vezeti: Pásztor A., László G. Nagy-Britannia: NICHOLLS - Wilcox 1, McCann 1, Clayton, Hoy, WINSTANLAY-SMITH 2, Kershaw 1. Csere: Snell, Drabble, Leighton 1, Musgrove, Gibson-Byrne 1. Szövetségi kapitány: Fekete Szilveszter. Universitas Szeged: GUNDL - DALMÁDY SZ. 4, Dalmády P. 2, DRÁVUCZ 3, Tóth I. 2, Hegedűs, Tóth P. Csere: Lengyel Dominika, Miklós, Árkosy, Makra, Lengyel A., Lengyel Dorottya. Vezetőedző: Godova Gábor. Gól - emberelőnyből: 10/4, ill. 5/4. Ötméteresből: -/-, ill. 6/2.
Godova Gábor: "Nagyon örülök, hogy összeszedetten játszottunk, ugyan kissé magunknak tettük nehézzé négy büntető kihagyásával. Végig kézben tartottuk az irányítást, dicséret illeti a lányokat, hiszen tegnap is meg ma is, egy nagyon harcos, végig küzdő ellenfelet sikerült legyőznünk."
Fekete Szilveszter: "Jobb meccs volt, mint a tegnapi. A Szeged gyakorolhatta az ötmétereseket, hatot is befújtak nekik, amiből kettőt be is lőttek. Jobban játszottunk, mint tegnap, de a Szeged is nagyon jó volt ma, gratulálunk nekik!"

6BVSC-Zugló60065473-190

32. perc: Kontra ismét a briteknél, de eladjuk a labdát. Aztán kontra megint, ezúttal Clayton ellen. Utolsó pillanatokban Lengyel Dorottya ejt messziről, fölé. Megvan az újabb három pont, szép volt, lányok! 31. perc: Kershaw villámgyorsan elvégzett szabaddobását Winstanlay-Smith értékesíti közelről, 7-11. Miklós kap az utolsó pillanatban labdát, gyenge a lövés de majdnem átcsorog Nichollson. Majdnem... 30. perc: Okosan járatjuk a labdát, jobb szélről Drávucz osztja ki a labdát Dalmády Szandinak, aki be is lövi balról, 6-10! Elől a britek eladják. Dalmády Petra az idő szorításában lő messziről, mellé. Leighton időn túl dobja be, érbvénytelen. Gundl indítja Dalmády Petrát aki megúszik és két védővel a nyakán átejti Nichollst! 6-11! 29. perc: Sarokdobás után labdát szerzünk. Kershaw kiállítva visszaúszás közben, Godova Gábor időt kér a figura megbeszéléséhez. 28. perc: Elől ismét rontunk, Nichollsé a labda, szerencsére a briteknek sem megy most támadásban, Gundlé a labda. Tóth Ildi centerből végre ismét betalál! 6-9! Wilcox passza egyedül leli a kapu torkában Bowent, de Gundl ma elképesztő, ezt is fogja. 27. perc: Gibson-Byrne szintén középről lő, a kapufát hívja segítségül, Gundl most tehetetlen volt, 6-8. 26. perc: Hoy lő, Gundl beleér, mellé. Dalmády Petra lő középről, csúnyán mellé... 25. perc: Elhozzák a britek, Dalmády Szandra kiáll és Gundl ismét véd! Elől kontra újból. Vége a harmadik negyednek.24. perc: Leúsznak minket a britek, de végül gyenge a lövés irányzéka, mellé. Tóth Ildikó kapta volna a labdát, de nem jut el hozzá. 23. perc: Gibson-Byrne jut lövéshez jobbról és hihetetlen ez a Gundl Dia! Micsoda védés! Elől végül eladjuk a labdát. 22. perc: Tóth Petra áll ki. Drabble lő jó helyzetből és Gundl! Ismét egy bravúros védés! Drávucz labdát szerez végül. Jól védekezünk! 21. perc: Újabb ötöst kapunk, Dalmády Szandra lövi, ismét véd Nicholls... Gundl tornázik ismét, szép védés! Dalmády Szandra messziről ejt, gyönyörű gól! 5-8! 20. perc: McCann lő középről, mellé. Elől kontra, hátul Clayton lő, felpattan, fölé. 19. perc: Nyílt továbbra is a brit védelem, teljesen kitolnak félpályáig. Árkosy távoli bombáját Nicholls védi. Dalmády Szandra pattintja le az újabb lövést, benn is van, 5-7! 18. perc: Tovább tart a küzdelem a medencében, gól továbbra sincs. 17. perc: Ráúszáskor elhozzuk, de el is adjuk a labdát támadásban. Brit kapufa után ismét jövünk. Nagyszünet.16. perc: Szétszakad a medence, nem csak a víz hullámzik, a játék is. Miklós adja ki Tóth Petrának, gyenge lövés jobbról, Nichollsé. Dudaszóval szabálytalanság, de már szünet jön. Fekete Szilveszter szerint még lenne 3 másodperc. Mindenesetre nem ez az egyetlen vitatható bírói döntés... 15. perc: Snell újabb bombája Gundlban akad el. Aztán Nicholls véd nagyot. Wilcox lő balról, keresztbe a kapu előtt, mellé. Elől rossza a passz Tóth Ildikónak, eladjuk. 14. perc: Elől a briteknél kontra. Kinn a védelmük, nem jutunk lövéshez. Hárman gyötrik Tóth Ildikót, Nicholls is jön, Ildi be tudja tenni, 5-6! Snell lő fölé, nálunk meg Drávucz. 13. perc: Brit időkérés, miután Dalmády Szandrát szórják ki. Kershaw középről értékesíti az előnyt, 5-4... Tóth Ildikót nyomják le elől, újabb ötméteres! Rita bevágja végre! 5-5! 12. perc: Drávucz kap aranylabdát, lenyomják, befújják ezt is ötösnek. A sértett lő... egy újabb kapufát. Ez elképesztő! Luxus három büntetőt kihagyni... 11. perc: Elől ismét megszerzik a britek. A támadásuk végén fölé lőnek. Musgrove gyötri Tóth Ildikót, ötös! Dalmády Petra kapufát lő... 10. perc: Tóth Petrát kiállítják. Jobbról Gibson-Byrne passzol centerbe Winstanlay-Smithnek, aki be is vágja, 4-4. Elől ismét naggyá tesszük Nichollst. Bowen meg Gundlt, közelijét szépen védi. 9. perc: A britek hozzák el ráúszásnál, de gyorsan eladják. Tóth Ildikó ellen újabb szabálytalanság, újabb ötös! Drávucz ezúttal a kapusba lövi... Vége az első negyednek.8. perc: Dalmády Petra lövését védi most határozottan Nicholls, aztán Wilcox úszik meg elől, jó labdát kap, átejti Gundlt, 2-3. Szép labdajáratás után Drávucz lő messziről, felsőlécről csapódik a hálóba! 2-4! Dudaszóval kap labdát a brit center, és értékesíti a passzt, 3-4. Kisebb vita, hogy időn túl volt-e. Valószínűleg igen, de megadták a játékvezetők. 7. perc: Centerben Tóth Ildikó kapná, elsodorják előle, Dalmády Szandrához kerül, de rosszul lő, kivételesen, a felsőléc tetejéről fölé. Ismét labdát szerzünk. 6. perc: Eddig fegyelmezett a védekezésünk, jól szorítjuk ki őket, az idő lejártával messziről lőnek, Gundlnak csemege. Elől eladjuk, Nicholls szerzi meg a Tóth Ildinek szánt bejátszást. Aztán Gundl véd ismét. 5. perc: Gundl szerez labdát. McCannt végre kiszórják, ráfért, elég keményen "védekezett". Dalmády-összjáték, csakúgy mint tegnap, Petra középről Szandrának balra, aki vízre pattintva be is lövi, 1-3! 4. perc: Újabb brit támadóhiba. Hegedűs ejt egyet jobbról messziről, fölé. 3. perc: Wilcox lőtt az idő szorításában mellé. Tóth Ildi hatalmasat küzd McCann-nel centerben. Aztán Dalmády Petrához kerül a labda, középről, védővel a nyakán lövi be, úgy hogy Nicholls beleér, 1-2! 2. perc: Szabaddobások egymás után, aztán kontrát fújnak. A britek ellövik, mellé, de beleért valaki, sarokdobás. Drávucz labdát szerez. Tóth Ildi úszott meg, de elvették tőle a labdát... 1. perc: Ráúszás után miénk a labda. És rögtön egy büntető, McCann hibája után Drávucz dobja, benn is van, 0-1. Ellentámadásból McCann visszavág, 1-1. 09.55: Utolsó taktikai megbeszélés, hatalmas Hajrá, Szeged! fogadkozás, bemutatások. Hamarosan kezdünk! 09.45: A keretekben szinte semmi változás tegnaphoz képest: Gundl az 1-es sapkában, Varga Zita a 14-esben, valamint Schneider Zsófia helyett Lengyel Anett lesz ma a 10-es. 09.35: Mint a két edzőtől megtudtuk, a tegnapihoz képest annyi változás várható, hogy az Universitas kapujában ma Gundl Diána kezd, míg a briteknél is a második kapus Nicholls fog védeni Morris helyett, valamint Snell helyett Clayton lesz kezdő. 09.30: Szeged - Nagy-Britannia II. felvonás! A magyar bajnokságbeli mérkőzéseit tömbösítve lejátszó britekkel 18 óra alatt másodszor vívnak meg Godova Gábor leányai.

Korábban írtuk:

"Kicsit fáradtak vagyunk, ez a sűrű program más ritmust eredményez" - mondta Godova Gábor mesteredző a szombati találkozó után nyilatkozva. Valóban, igen intenzív a program, gyakorlatilag hetente két meccs vár Varga Zitáékra az elkövetkező időszakban. Ez a hét különösen zsúfolt volt, hiszen a vasárnap délelőtti találkozó szerda óta már a harmadik megmérettetés lesz. A szerdai gólzivatar (20-19 a BVSC) és a britek szombati legyőzése után ezúttal a Fekete Szilveszter vezette szigetországiak lesznek ismét az ellenfelek, s ők lesznek úgymond "otthon", azaz a fehér sapkában. A vasárnapi találkozón a britek esélyeit talán kicsit pozitívabbnak ítélhetjük meg előzetesen, az egy nappal korábbihoz képest, hiszen míg az Universitas már harmadik meccsét fogja vívni öt napon belül, és fáradtak a lányok, addig az olimpiai felkészülés miatt épp ilyen intenzív sorozatterhelésre specializálódó angolszászoknak kimondottan kedvezhet ez a sűrű program, ráadásul nekik ez csak a második meccsük lesz a héten. Az Universitas azonban vasárnap is küzdeni fog, ebben biztosak lehetünk. Kell a siker, kell a győzelem, és ha valamikor hát most utol lehet érni a nagy riválisokat, akik egymást taszigálják vissza az élmezőnyben, s akik közül kettővel (Eger, Dunaújváros) is lesz még egy-egy hazai találkozó hamarosan.