Kézilabda: fantasztikus Pick megy a tizenhat közé! (FRISSÍTVE) + FOTÓK

2011. február 26., szombat
Nagyszerű mérkőzésen vívta ki a továbbjutást csoportjából a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata spanyol Valladolid ellen a Bajnokok Ligája C csoportjának szombat esti mérkőzésén. A találkozót online közvetítettük. Óriási hangulat, elképesztő hazai szurkolótábor fogadta a pályára lépő csapatokat, s a drukkereket az sem némította el, hogy a kasztíliaiak szereztek vezetést a világbajnok Guillaume Joli révén, majd egy darabig fej-fej mellett mentek a csapatok. Egy jó szériát követően Katzirz Dávid, Zubai Szabolcs, s végül a meccs legjobbjának választott, hét gólig jutó Maxim Butenko találataival elhúzott a Pick 8-5-re a 10. percben. A spanyolok nem adták fel, pillanatok alatt feljöttek és fordítottak 8-10-re, hiába kérte ki Skaliczki László az idejét. Butenko átlövése, s a minap másodszor is apai örömök elé néző Vadkerti Attila szélsőgólja egyenlítette ki a vendégek előnyét, Katzirz révén pedig újra a Pick vezetett, s előnyét meg is tartotta a szünetig. A hazai előny szépen gyarapodott, Butenko négyet lőtt az első félidőben, Sulc és Katzirz három-három találatot szerzett, Mikler Roland a kapuban elképesztő bravúrokat mutatott be, a lelátóról pedig a fantasztikus Pick-tábor fanatizálta a csapatot. Nagyon jól működtek az indítások, ilyen módon féltucat gólt szerzett a hazai gárda csak az első félidőben. A folytatásban kevesebb indítás, szervezettebb felállt fal elleni támadójáték dominált a Picknél, míg a spanyolok támadásai gyakran tűntek ötlettelennek. A 37. percben Butenko indult, góljával hatra nőtt a különbség (20-14). Ezt azután már végig tartotta a Szeged. Lékai vált az első számú gólfelelőssé, a második félidőben ötöt dobott, harcosan vállalta fel a küzdelmet a spanyol falban. A 40. percben a korábban térdsérüléssel küzdő Törő Szabolcs is pályára lépett. Végig őrizte ezután 5-6 gólra beállt előnyét a Pick, s végül megérdemelten nyert 30-25-re. A Pick Szeged győzelme egyúttal azt is jelenti, hogy a csapat már biztos továbbjutó a BL-ben a legjobb 16 közé.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, C csoport, 9. forduló:

Pick Szeged - Valladolid 30-25 (17-13) Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3000. Vezette: Hakansson, Nilsson (svédek) Pick Szeged: MIKLER - Vadkerti 2, Baláz 1, ZUBAI 4, Katzirz 3, SULC 4, BUTENKO 7. Csere: Tatai (k), Bajorhegyi, LÉKAI 6, Teimel, Herbert 1, Grünfelder, Törő 2. Vezetőedző: Skaliczki László. Valladolid: Sierra - Fernandez 3, Antonio, Tvedten 2, Krivokapics, Delgado, JOLI 6. Csere: Svensson (k), Cutura 2, BILBIJA 4, Rambo, PERALES 5, Gurbindo 2, Romero, Alonso 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor. Hétméteres: -/- ill. 2/2 Kiállítás: 8 perc, ill. 14 perc. Kipontozódott: Herbert (44') Skaliczki László: "Kemény meccset játszottunk, megpróbáltuk uralni a spanyolok játékát a védekezésünkkel. Kikapcsoltuk a Valladolid támadásait és remek kontrajátékot tudtunk nyújtani. Felállt védelem ellen sikerült átlőnünk a falat. Fantasztikus volt a közönségünk, nélkülük nem mentek volna a bravúrok. Sikerült a 16 közé kerülnünk." Juan Carlos Pastor: "Gratulálok a Szegednek! Úgy jöttünk, hogy legalább egy pontot szerettünk volna szerezni, hogy bebiztosítsuk a csoport második helyét. Nagyon jó volt a hazai védelem. Jól kezdtünk, de sok indítást kihagytunk, míg a szegedi kontrákkal nem tudtunk mit kezdeni. A második félidőben a sem hátrányt nem tudtuk behozni, sem kettőre feljönni. Két nehéz meccs, egy bajnoki és egy BL-találkozó vár ránk, mindegyiken helyezések múlnak a Granollers és a Schaffhausen ellen." Katzirz Dávid: "Nagyon büszke az egész csapat e teljesítményre, fantasztikusan küzdöttünk, valódi csapatmunka volt. Elképesztő közönségünk van, nélkülük nbem sikerült volna." Marko Krivokapics: "Nem játszottunk jól, nem voltunk meccsben a Szegeddel. Talán az utazás okozta fáradtság is az oka lehet. Mennünk kell tovább, meg kell nyernünk a vasárnapi meccset. Túl nagy vereséget szenvedtünk, össze kell szednünk magunkat."

6. AaB Handball8125246–2764

60. perc: Biztos a győzelem! Biztos a továbbjutás! Biztosan lövünk még egyet! Ki lesz az? Lékai, de belefújtak. Óriási Tatai-védés a végén! SZÉP VOLT FIÚK!!! Örömittas örömtánc a pálya közepén, hatalmas "PICK-SZE-GED!!!"-skandálás a lelátón. Butenko a meccs legjobbja! 59. perc: Lékai kilőtt nyílvesszőként repül át a falon derékmagasságban és belövi! 30-24. Joli szélről, 30-25. 58. perc: Mi is... Joli bal szélről Tatairól, kapufáról, mindenhogy... 29-24. Skaliczki László kér időt. 57. perc: Új hangszer a repertoárban: légósziréna. Lehet ez zavarta meg a spanyolokat? Elrontják a támadást. 56. perc: Lékai csúnyán fölé. Kivédekezzük a spanyol támadást, aztán eladjuk a labdát. 55. perc: Krivokapics rontja el a bejátszást Fernandeznek. Bilbija már nem ront, 29-23. 54. perc: Elrontják a kínait, Butenkót indítjuk, 29-22!!! Pastor időt kér. Felülmúlhatatlan a hangulat, felülmúlhatatlan a szurkolás! 53. perc: Tatai véd óriásit! Törő meg nagy labdát kap középen, be is lövi emberestül! 28-22! Peralest ki is szórják Törő gyötrése miatt. 52. perc: Katzirz lő mellé, megtámasztották a csuklóját. Aztán Sulc lő a kapusba. 51. perc: Mikler véd! Kilenc percre a továbbjutástól a Pick! Zubait ütik meg, gyenge a lövés, indulnának a spanyolok, de a miénk. 50. perc: Fernandez akar rácáfolni, 27-22. Svensson most nem véd, mellé lövünk, de nem tudnak indítani. 49. perc: Bilbija, 26-21. Lékai ugrik fel az égbe és lő el a fal felett! 27-21! Fanatikus a szurkolás! Itt ma csak nyerni lehet!!! 48. perc: Perales lövi a huszadikat náluk, 25-20. Zubai beállóból estében! Még a lába is magasabban volt mint a labda! 26-20! 47. perc: Elveszik a bírók a labdát. A spanyolok visszaadják. Törő meg kilövi a bal alsót! 25-19! 46. perc: Sulc beállóba adja Törőnek, aki belelövi Svenssonba. Perales egyedül repül a falba, lő, 24-19. 45. perc: Lékai áll bosszút, 24-18! Mikler is, óriási védéssel! Fanatikus szurkolás! 44. perc: Romero mindjárt jöhet vissza, de Sulc addig belövi, 23-17! Herbert ismét kiáll, ezúttal végleg, ez volt a harmadik.... Joli hetesből, 23-18. 43. perc: Gurbindo - Fernandez összjáték, nem jön be. Gurbindo egyedül, megpattan a lövés a kezeken, ez csapja be Miklert... 22-17. 42. perc: Romero megy ki két percre. Katzirz odaadja a labdát Antoniónak... 41. perc: Ha nem megy a kínai, megoldja Lékai maga: egyedül középről beverekedve magát a falba, 22-15! Joli szélről, 22-16. 40. perc: Romero beállóban, földre pattint fölé megy. Törő a pályán! Butenko lövése kijön Svenssonról, marad nálunk. Törőnek adja fel kínaira Lékai, leszedik, marad nálunk. 39. perc: Lékai harcosan balról, földről is beverekszi magát a falon át, 21-15! 38. perc: Mikler nagyot véd, aztán keresztet vet. Bilbiját indítják, passzol jobbra Peralesnek, 20-15. 37. perc: Passzívak a spanyolok, Butenko nem az, indul, 20-14!!! Bilbija lövése blokkról megy ki. 36. perc: Ismét labdaszerzés, Sulc indul, de nagyon lenézi Svenssont, ezt a könnyű labdát lazán fogja a svéd. 35. perc: Azután jól védekezünk, labdaszerzés, támadás, Butenko ismét, ugrik, lő, gól hátrányból! 19-14! 34. perc: Katzirzt rángatják, erőtlen a lövés, szabaddobás. Sulc egyedül, passz Lékainak középről egyenesen, Svenssoné. 33. perc: Zubai középen egyedül, 18-13! Aztán Zubait kiszórják. Gurbindo egyedül oldja meg, 18-14. 32. perc: Fenn a kéz, passzív, spanyol szabaddobás, Bilbiját végül Mikler védi. Antonio kap két percet, mert megütötte Katzirzot. 31. perc: A spanyolok kezdik a második félidőt. Hatalmas szegedi blokk! Fantasztikus első félidőt produkált a Pick Szeged, hihetetlen elszántsággal küzdenek a srácok minden labdáért. Nagyon sokszor sikerült indítani és ezek legnagyobb részét ki is használtuk. Mikler-bravúrok is vannak, szervezett a védelem, látszik, hogy készültünk a spanyolokból. Csak így tovább!Szünet.30. perc: Butenko töri el a lövést és a labdát is, fölé, de nagyon... Bilbija lő balról, 17-13. Ez is a félidő. 29. perc: Alonsot védi Mikler, Lékai indul, Svenssont lövi fejbe. 28. perc: Svensson jön a kapuba, de le is hozzák, Tvedten megkülönböztető mezben, így hat a hat ellen támadnak. Sikertelenül, jön vissza Svensson. 27. perc: Butenko negyedik gólja!!! Középről csuklóból-csípőből! 17-12! Labdaszerzés, Lékai indul, Sierra véd... Joli kiáll. 26. perc: Hosszú spanyol támadás, Herbertet kiszórják. És még így is labdát szerez Körte, indítja Katzirzt... 16-12!!! Mikler Fernandezt védi, aki középről a vonalon állva kapott labdát és lőtt. 25. perc: Ütemes taps és szurkolás és Lékai! Középen repül be! 15-12! 24. perc: Bilbiját védi Mikler és a kapufa! 23. perc: Joli jobb szélről, pattintva, kapufa. Vadkerti szedi össze. Butenko elől a földön ismét. Vadkerti micsoda labdát kap és micsoda gólt ejt! Szép volt, Körte! 14-12! 22. perc: Butenkóra vigyáznak, aztán Lékai törne egyedül be. Elveszítjük a labdát, Butenko a földön, törlés. 21. perc: Herbertet kiszórják. Gurbindo jó labdája középen Peralesnek, 13-12. 20. perc: Szétszakad a pálya, hullámzanak a támadások, gól nincs. Eddig: Butenko, az orosz-moldáv tüzér ugrik magasra, s lő el a fal felett! 13-11! 19. perc: Herbert indul, lövőcsel lepattint, benn is van! 12-10! Pastor kér időt, miközben Skaliczki László együtt őrjöng a szurkolókkal! Bilbija kapufája kipattan, Perales szedi össze, Mikler kezével benn, 12-11. 18. perc: Katzirz egyedül a falnak! 11-10! Vadkerti fogja meg Cuturát. Aztán Cutura egyedül, mellé. 17. perc: Fernandezt fölé védi Mikler, aztán Zubai fölé durrant. 16. perc: Butenko lő át jobbról, 9-10! Vadkerti indul jó védekezés után, bal szélről 10-10! 15. perc: Fernandez indul, 8-9... Ismét indításgól, Skaliczki mester időt kér. Lékai a pályán, kioszt egy labdát Butenkónak, aki egyedül tör be, feltartják, aztán eladjuk a labdát. Cutura középről Tvedtennek szélre, 8-10. 14. perc: Hosszasan támadunk. A közönség lehengerlő, szárnyakat ad a csapatnak. Valódi pokolba szálltak alá a spanyolok, de ez nekünk a kézilabda-mennyország! 13. perc: Katzirzot védi Sierra középen, indul Joli egyedül és egyenlő, 8-8. 12. perc: Ismét a spanyoloké a labda, gyors Cutura-gól, 8-7 máris... 11. perc: Mikler véd, indulunk, Katzirzot fellökik, övék a labda, Antonio egyedül, bevágja, 8-6. 10. perc: Zubait ez nem érdekli! 7-5! Labdaszerzés ismét, Butenko indul... most belövi!!! 8-5! 9. perc: Eladják a spanyolok a labdát, indítanánk, feláll a fal. 8. perc: A szlovén Bilbija egyenlít. Nem sokáig örülhetnek, Katzirz bombagól, 6-5! Indítunk, Butenko egy az egyben, lepattintja... fölé... 7. perc: Krivokapics áll ki 2 percre. Előnyben vagyunk, Maros Baláz gólt is lő jobbról! 5-4! 6. perc: Joli jut heteshez, bevágja pattintva, 4-4. 5. perc: Krivokapicot védi Mikler. Sulc ismét átlövi a spanyol falat! 4-3! 4. perc: Cutura, 2-3. Zubai Szabi egyenlít! 3-3! 3. perc: Tvedtent védi Mikler balszélről! Sulc védhetetlen! 2-2! 2. perc: Joli sárga után Katzirz mellé, marad nálunk, de kimarad. Leindul Tvedten, 0-2. Sulc vágja be a Pick első gólját! 1-2! 1. perc: Kezd a Pick! Baláz nem tudja beadni, fellökik Zubait, nincs síp, az ellentámadáslkor szabálytalanok a spanyolok, Joli jobb szélről, 0-1. 17.56: BL-himnusz. 17.55: És akkor a Pick Szeged! Robban a csarnok, nem is robban hanem előregördülő egybefüggő mennydübörgés kíséri Katzirzot, Lékait, Tatait, Miklert, Zubait, Törőt, és a többieket! 17.53: Kezdődik a ceremónia. A bírók, Hakansson és Nilsson bemutatása után a vendégcsapat lép pályára. Micsoda nevek: Svensson, Marko Krivokapics, Joli, Tvedten, Gurbindo. És persze az edző, Juan Carlos Pastor. 17.51: A Pick bika hordja körbe a kék-fehér kockás zászlót, kitartó dudaszó és dobdübörgés kíséri körbe a pályán. 17.50: Pillanatra sem lankad a hazai tábor, elképesztő a hangulat máris. Mi lesz amikor Katzirz, Zubai, Törő, Lékai kezdik szórni a gólokat!? 17.45: Felvezetésként a Hypnology Dance Crew táncosai a pályán. Nem csak tőlük várunk ma brilliáns mozdulatokat. 17.40: Hatalmas a hangulat! Dübörög a Pick B-közép, a hangszórókból a We will rock you, az ultrák hangosabbak. A vendégek kapujában az első számú hálóőr, Svensson készülődik. Reméljük sokat kell ma a hálóban keresnie a labdát. 17.35: Hatalmas az érdeklődés, óriási tömeg gyülekezik a csarnokon kívül. Belül lehetnek vagy 6-700-an máris a nézőtéren. Telt ház várható. 17.30: Sok szeretettel köszöntjük Kedves Olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból. Valódi kézilabdagála, valódi magyar-spanyol BL-csata következik! Pályán a Pick Szeged, pályán a Valladolid!

Korábban írtuk:

Bebiztosíthatja harmadik helyét a BL C csoportjában ma este Skaliczki László együttese a spanyol Valladolid elleni BL-találkozón. Ehhez "mindössze" győzni kell... A feladat nem egyszerű a korábbi KEK-győztes ellen. Az eddigi öt mérkőzésen, eddig amikor a BL-ben találkozott a két gárda, két döntetlen és három spanyol siker született. A vendégeket olyan nevek erősítik, mint a francia világbajnok Guillaume Joli, a kapuban a svéd Tomas Svensson, vagy éppen a norvég Harvard Tvedten. A hazaiaknál Tomás Stranovsky sérült, a többiek mindannyian Skaliczki mester rendelkezésére állnak. Beharangozó írásunk itt olvasható.