Jégkorong: 5-0, balhé, hosszabbítás, hazai siker + FOTÓK

2011. február 21., hétfő
Álomkezdés, tömegbunyó, vészkapus, egyenlítés, hosszabbítás, hirtelen halál. Ennyiben is összefoglalható a Tisza Volán-Spartak férfi jégkorongcsapatának vasárnap esti hazai mérkőzése a MAC Népstadion ellen az ob I/B középszakaszában. Könnyed győzelemnek indult, drámai végjátékkal ért véget a Tisza Volán-Spartak vasárnap esti mérkőzése az ob I/B középszakaszában. Pedig álomszerűen kezdett a szegedi-szabadkai együttes: a 4. percben Rózsahegyi Ádám váltotta gólra Varga Dániel passzát emberhátrányban (Nicola Bursac ült épp a padon), majd bő tíz perccel később Bogdan Jankovics növelte az előnyt (2-0). Az első harmadban mindössze hat perc kiállítás történt, ezek mindegyike a hazai csapatot sújtotta. A második harmadban folytatódott a hazai gólparádé, amit akár Ambrus-parádénak is nevezhetnénk, hiszen Ambrus András előbb a 24. perc végén Bosnyák Márkó asszisztja után, majd egy perccel később Michael Maslac passzát értékesítve talált a hálóba, végül a 34. percben emberelőnyből önmaga harmadik, csapata ötödik gólját szerezte (5-0). S hol lehet még a vége? - gondolhattuk ekkor, s bár Herczku Iván a 38. perc elején betalált Zvezdan Vidakovicsnak, valamint bő fél perccel a játékrész vége előtt Illés Márton csökkentette csapata hátrányát, senki nem számított arra ami következett. Pillanatokkal később, 11 másodperccel a harmad vége előtt ugyanis nagyot fordult a játék képe: tömegverekedés tört ki a jégen, aminek eredményeképpen mind a hazaiaktól, mind a vendégektől négy-négy játékost - közöttük a kapusokat is - végleges fegyelmi büntetéssel állították ki a játékvezetők. A Tisza Volán-Spartakot ráadásul duplán sújtotta az eset, hiszen nem csak első számú kapusát veszítette el, hanem - a cserekapus, Veres Vedran sérülése miatt - a kiállítottakon kívül egyik csatárát is, hiszen Maslacnak, mint vészkapus kellett a folytatásban a háló elé állnia. A harmadik harmad gyakorlatilag felében, kilenc percen keresztül játszott emberhátrányban a Volán-Spartak, s ezt ki is használta a vendégcsapat. A 44. percben Somos Balázs hozta fel csapatát két gólra, majd a 48. percben Netkovszky Kálmán vágta be Kőszeghy Ádám korongját a hazai ketrecbe (5-4). Hét perccel később a legutóbbi gólszerző adott gólpasszt Varga Mátyásnak, akinek találatával ki is egyenlített a MAC Népstadion (5-5). A hátralévő időben a még így is hősiesen védekező Tisza Volán-Spartak meg tudta őrizni a döntetlent, így jöhetett a hosszabbítás, a hirtelen halál. Ez hirtelen véget is ért alig egy percnyi játék után, ugyanis Jankovics passzából Borisz Leckovics lőtt gólt az ellenfél cserekapusának, Meretei Dávidnak (6-5). Kiszenvedett győzelmével és az így begyűjtött két ponttal (összesen 16 pontja van Kalocsa László együttesének) a Tisza Volán-Spartak megerősítette második helyét a Debrecen mögött a tabellán, s a 9-9 ponttal álló Jégtörők és MAC közül még az előbbinek van matematikai esélye megelőzni őket. Matematikai esély, hiszen ehhez a MAC-on kívül nem csak a Volán Spartakot kellene legyőzniük majd a várhatóan március 6-án rendezendő dunaújvárosi találkozón, hanem az egyelőre halasztás alatt álló Debrecen elleni mérkőzésüket is. Vagyis hétpontos hátrányuk ledolgozására minimális az esély. Kalocsa László legényei legközelebb február 27-én 18.15-től játszanak Debrecenben, majd a már említett dunaújvárosi túrára utaznak, várhatóan március 6-án.

Férfi jégkorong ob I/B, középszakasz:

Tisza Volán-Spartak - MAC Népstadion 6-5 h.u. (2-0, 3-2, 0-3, 1-0) Szeged, műjégpálya. Vezette: Árkovics M., Pál L., Kész Á. Tisza Volán-Spartak: Vidakovics - Fehérvári, Bosnjak, Jankovics, Dulics, Leckovics - Guzina, Rózsahegyi, Varga D., Bursac, Egyed - Nikolics Neskovics, Bosnyák, Ambrus, Maslac - Plavsics, Dakics. Vezetőedző: Kalocsa László. MAC Népstadion: Molnár I. M. - Szongoth K., Kőszeghy, Vargha M., Nagy Cs., Netkovszky - Meretei (k), Szongoth G., Kling, Herczku, Molnár M., Somos - Schleicher, Illés, Dózsa. Vezetőedző: Szongoth Gábor. Gólszerzők: Rózsahegyi (4'), Jankovics (15'), Ambrus (23', 24', 33'), Leckovics (61') ill. Herczku (38'), Illés (40'), Somos (44'), Netkovszky (48'), Varga M. (55'). Kiállítások: 141 perc + végleges fegyelmi büntetés (Vidakovics, Bursac, Rózsahegyi, Guzina) + végleges kiállítás (Bursac), ill. 122 perc + fegyelmi büntetés (Kling) + végleges fegyelmi büntetés (Molnár I. M., Molnár M., Herczku, Szongoth K.) Kalocsa László: "A kiállításokat követően megmaradt tíz játékosom előtt le a kalappal, eszméletlen amit ők ezután védekezésben nyújtottak a találkozó végéig, hiszen kilenc percig voltunk emberhátrányban a harmadik harmadban. A győzelemmel óriási lépést tettünk az ezüstérem felé, reméljük, hogy meg is lesz."

A férfi jégkorong ob I/B középszakaszának jelenlegi állása:

H.CsapatM.Gy.D.Gy.D.V.V.G.P.*
1Debreceni HK42118–731** (20)
2Tisza Volán-Spartak421118–1416 (8)
3Dab.Docler-Jégtörők3127–129 (7)
4MAC Népstadion53215–259 (6)
* Az egymás elleni eredményeket és pontokat a csapatok magukkal hozzák a közös alapszakaszból. Zárójelben az alapszakaszból továbbhozott pontok. ** A középszakasz harmadik találkozójaként kiírt Debreceni HK - Dab.Docler-Jégtörők mérkőzés versenybírósági döntés értelmében 5-0-s gólaránnyal a Debreceni HK javára lett jóváírva.