Vízilabda: álomkezdés után rémálomszerű összeomlás (FRISSÍTVE) + FOTÓK

2011. január 19., szerda
Két góllal kikapott szerdán a vendég montenegrói Herceg Novitól, így már biztosan nem juthat tovább a csoportjából az Euroliga legjobb nyolc együttese közé a Szeged Beton férfi vízilabdacsapata. Az összecsapást online közvetítettük. A találkozót a Kásás-legények kezdték jobban, az első két negyedben elhúztak 4-1-re, zártan, fegyelmezetten védekeztek, elől pedig, ha nem is volt minden akció zökkenőmentes, csak úgy potyogtak az átlövésgólok. Somogyi Gergelyé különösen szép volt: szemfülesen, a védő és a kapus hóna alatt suhintotta el a „Mikasát”. A második negyed végénél mintha kihúzták volna a dugót a Szeged Betonnál, vagy fejet hajtva átadták volna a terepet a Jadran játékosainak. A nagyszünetre felzárkózott a vendégalakulat 4-3-ra. A harmadik negyedben aztán valóságos hidegzuhany érte a szegedieket: nekik semmi sem sikerült, a Herceg Novi pólósai ugyanakkor sorra belőtték helyzeteiket, el is húztak 7-4-re, s ezzel kezdett szertefoszlani a sikerről szőtt hazai álom. Ekkor a montenegróiak zsinórban lőttek hat gólt, míg Molnárék egyet sem. A befejező nyolc perc sajnos már nem hozott érdemi fordulatot. Kiss Csaba közelebb hozta ugyan csapatát (5-7), ekkor felcsillantak a remények, de a vendégválasz nem maradt el, és bár Molnár Tamás előnygóljával és Török Béla büntetőjével szorosabb lett az állás (7-8), a legvégén egy ejtésgóllal a montenegróiak beállították a végeredményt (7-9), mivel a hátra lévő percekben a Herceg Novi szoros, emberfogásos védekezését képtelen volt feltörni a Szeged. Összességében elmondható, hogy két Betont láthatott ma a közönség. A második negyed végéig egy fegyelmezett, motivált csapatot, azt követően pedig egy szétszórt, enervált gárdát, aminek akadt olyan emberelőnyös helyzete, hogy lövésig sem jutott el, míg volt olyan vendégtalálat, ahol a két haza védő úgy úszkált a szélen mint egy strandon, s a crnagorác egészen Jaksa kapus orra elé, „fröcskölő távolságig” beúszott. Ezzel a kétgólos vereséggel a Szegednek végleg elúszott a továbbjutás, s február 2-án, a befejező, 6. fordulóban, a Csongrád megyeiek szempontjából már biztosan nem lesz valódi tétje a négyes másik magyar résztvevője, a Vasas elleni összecsapásnak a Komjádi uszodában.

Férfi vízilabda Euroliga, A csoport, 5. forduló:

Szeged Beton - PVK Jadran Herceg Novi: 7–9 (2–1, 2–2, 0–4, 3–2). Szeged, újszegedi sportuszoda, 300 néző. Vezette: Severo (ol.), Matache (rom.); ellenőr: Vater (ném.) Szeged Beton: BAKSA - Kayes, TÖRÖK 3, Molnár T. 1, Busila, Kiss Cs. 1, Somogyi 1. Csere: Younger 1, Varga P., Juhász Zs. Vezetőedző: Kásás Zoltán. Jadran Herceg Novi: Scsepanovics – D. Filipovics, N. Janovics 1, GOJKOVICS 5, PREMUS 1, Crepulja, KALINICS. Csere: Subotics, Kovacsics, Sekulics 1, P. Filipovics 1, Vidovics. Vezetőedző: Ivica Tucak. Gól - emberelőnyből: 9/3, illetve 7/-. Gól - ötméteresből: 1/1, ill. -/-. Kipontozódott: Premus (28') Sárga lap: Gojkovics (21') Piros lap: Ivica Tucak (20'). Kásás Zoltán: "Ha egy csapat hat gólt kap zsinórban úgy, hogy nem képes betalálni, akkor törvényszerű, hogy elbukja a találkozót. Hiába játszottunk jól az első két negyedben, a mérkőzés négy negyedből áll. Játékosainknak tisztában kell lennie azzal is, hogy van taktika, amit be kell tartani. A mérkőzés derekára szétszórtak lettünk, fejben elfáradtunk, sok volt a pontatlanság a játékunkban. Több olyan emberelőnyös helyzetünk volt, amit képtelen voltunk normálisan megjátszani. Egy ilyen csapat ellen, mint a Herceg Novi, ez nem engedhető meg."

Primorac Kotor - Vasas 8-9 (A Vasas továbbjut, ha az utolsó fordulóban nyer a Szeged ellen, vagy a Kotor nem szerez pontot a Herceg Novi elleni idegenbeli meccsen.) JUG Dubrovnik - ZF-Eger 15-10 (A félidőben 7-1-re, a harmadik negyed végén 13-3-ra égett már az Eger, majd egy elképesztő utolsó negyeddel sikerült "kozmetikázni" az eredményt.)
H.CsapatM.Gy.D.V.GólarányGk.P.
1.PVK Jadran Herceg Novi54152–47512
2.TEVA-Vasas-UNIQA521243–46-37
3.Primorac Kotor521248–3997
4.Szeged Beton52342–53-112

32. perc: Vége a mérkőzésnek, 7-9. Továbbra sem tudott mit kezdeni a Szeged a kitolt emberfogásos védekezéssel, több gól már nem született. 4-1-ről fordítva 7-9-re nyert a Herceg Novi. 31. perc: A szoros, kitolt védekezéssel nem tud mit kezdeni a Szeged Beton, két támadásuk is lövés nélkül ér véget. 29. perc: Ötméteres! Büntetődobáshoz jutott a hazai alakulat, amit Török kegyetlenül értékesített, 7-8. Magára talált a Szeged! Ugyanebben a percben az utolsó támadási idejét az utolsó pillanatig kijátszva egy ejtéssel a kilencedik gólját szerezte meg a Herceg Novi, 7-9. 28. perc: Gól, növelte előnyét a Herceg Novi, 5-8. Egy súlyos védelmi figyelmetlenséget kihasználva a 4-es számú Janovic egész a kapuig torkáig "belapátolt", és egy ejtéssel megszerezte a találatát a vendégcsapatnak. Ugyanebben a percben Molnár "Papesz" szépít, 6-8-ra csökkentve a Szeged hátrányát, egy hosszú labdajáratást követően vállalkozott lövésre a rutinos center. 26. perc: 5-7, szépített a Szeged; Kiss Csaba rendkívül látványos csavargólját nyelte be a vendégkapus. 25. perc: Az utolsó negyedet a vendégek kezdték, de az akciójukat egy ejtéssel fejezték be, amit a Szeged megszerzett, ám a kontratámadást nem tudta góllá váltani. Vége a harmadik negyednek.21. perc: Kissé összeomlóban a Szeged védekezése, középről szinte zavartalanul lőhetett gólt a vendéggárda, 4-6. Még ugyanebben a percben zsinórban a hatodik góljukat lövik a vendégek, a center Premuš volt eredményes, 4-7. 20. perc: a Szeged második emberelőnyös helyzetét rontja el. Előbb a kapusba lőtték a labdát, a másodiknál pedig egy szélső átadás landolt a védők kezében. Ugyanebben a percben szövegelésért a Herceg Novi edzőjét kiállították. 19. perc: Egy szélső lövéssel átvette a vezetést a vendéggárda, 4-5. 18. perc: A Herceg Novi csapatkapitánya ott folytatta, ahol az előző negyedben abbahagyta: távolról hatalmas bombagólt ragasztott a legfelső sarokba, 4-4. 17. perc: Elkezdődött a harmadik negyed. A Szeged hozta el a labdát, de Younger középre tartó lövését könnyedén védte a vendégek kapusa. Vége a második negyednek.16. perc: 4-3, a vendégek csapatkapitánya hatalmas bombagólt ragasztott a felső sarokba. A mintegy 6-7 méteres átlövését nem védhette Baksa kapus. 15. perc: Megszerezte második találatát a Herceg Novi. Sekulić az utolsó pillanatban használta ki csapata emberelőnyét, 4-2. 14. perc: Baksa két hatalmas bravúrt is bemutatott, egy centerbejátszást követően mentette meg csapatát a góltól. 12. perc: Gól. Míg a Herceg Novi nem bírta kihasználni emberelőnyét, addig a Szeged igen. Török Béla bizonyította klasszisát, hatalmas átlövésgólt ragasztott a jobb alsóba, 4-1 a Szegednek! 9. perc: A második negyedet a Szeged kezdhette, és rögtön az első akcióból gólt szerzett: a hazaiak idegenlégiósa, az ausztrál Younger volt eredményes átlövésből, 3-1. Vége az első negyednek. 7. perc: Szépít a vendéggárda, Gojković góljával 2-1-re változik az eredmény. 6. perc: Továbbra is jó formában pólózik a Szeged, előbb egy labdaszerzéssel akasztották meg a Herceg Novi akcióját, majd Baksa védte bravúrral a center svédcsavarját. Sajnos az akcióból újabb gólt nem sikerült elérni. 4. perc: Gól! Emberelőnyből szerzett Török vezetést a Szegednek átlövésből. Ugyanebben a percben Somogyi növelte a Szeged előnyét, a védő és a kapus hóna alatt egy szemfüles találattal, 2-0. 2. perc: A vendégek emberelőnyös akcióból lövőhelyzetbe kerültek, Baksa nagy bravúrral védett, a szegedi támadás meghiúsult. 1. perc: Ráúszást követően a vendégcsapat hozta el a labdát, és építi a támadást. "Nekünk már nem nagyon van esélyünk a továbbjutásra, ez viszont egy olyan könnyedséget is adhat a csapatnak, hogy tét nélkül tudunk játszani. A célunk az, hogy az eredménytől függetlenül egy jó meccset játsszunk a Herceg Novival. Újabb sérültünk, betegünk nincs, maradtunk ugyanannyian, mint a Vasas ellen voltunk" - nyilatkozta a hétvégén a Vasas ellen két találatot szerző Török Béla a vlv.hu-nak. Reméljük, Bécinek igaza lesz, és a megfogyatkozott, ám töretlen Kásás-gárda legyőzi a crnagorácokat! Kedd esti friss hír a csapat háza tájáról: a Perth-ben, a Tom Hoad-kupa döntője előtt térdsérülést (bal térdkalácsa kiugrott, szalagjai megnyúltak) szenvedő Komlósi Pétert megműtötték. A műtétet Csonka Endre csapatorvos végezte. A hírek szerint Pici jól van, legalább négy hét kihagyásra kényszerül, azaz várhatóan a 18. vagy a 19. fordulóban térhet vissza az Eger vagy az OSC ellen. Beharangozónk itt olvasható