Vízilabda: már a kotori döntetlen előtt kiesett a Beton (FRISSÍTVE)

2011. január 8., szombat

Sajnos a Szeged Beton mérkőzését megelőzően a Vasas hazai medencében a Herceg Novitól elszenvedett veresége azt jelentette, hogy Kásás Zoltán legénysége a kotori döntetlentől függetlenül, az Egerhez hasonlóan lemondhat a továbbjutásról.

Rossz előjelekkel ugorhattak a kotori medencébe a Szeged Beton pólósai, hiszen a Primorac Kotor elleni találkozó előtt már ismert volt az Eger idegenbeli (7-4 a Rijekának), illetve a Vasas hazai vizeken elszenvedett veresége (8-12), azaz utóbbi esetben a Herceg Novi győzelme, ami egyúttal azt is jelentette, hogy

Kásás Zoltán

legényei biztosan nem juthatnak már tovább. Vélhetően ez is szerepet játszhatott abban, hogy felszabadultan pólóztak Molnár Tamásék, és az első negyed közepén meg is szerezték a vezetést

Joseph Kayes

révén. A hazaiak gyorsan fordítottak, de a negyed vége előtt

Varga Péter

megúszás után egyenlíteni tudott (2-2). A második negyedben

Steinmetz Ádám

megszerezte a vezetést ismét a hazaiaknak, majd a Szegeden volt a fordítás sora, egyenlítés után Kayes volt ismét eredményes (4-4). A nagyszünet után

Drasko Brguljan

szélről vette át újra a hazai vezetést, majd

Molnár Tamás

végleges kiállítása után fórból a hazaiak másik magyarja,

Kállay Márk

növelte kettőre a kotori előnyt. A Beton azonban nem hagyta magát és a Kásás-csapatnak sikerült egyenlítenie a negyed végére (6-6). A záró játékrészben a vendégcsapat elképesztőt játszott. Előbb a remek napot kifogó, összesen négy gólig jutó Kayes szerezte meg a vezetést, amit

Juhász Zsolt

lőtte át a blokkot ám a hazaiaknak az utolsó percben ezt is sikerült kiegyenlíteniük (9-9). A szombati napon játszó magyar csapatok közül egyedül városunk pólósainak teljesítményét dicsérhetjük, hiszen tartalékosan (

Vindisch Ferenc, Komlósi Péter

és a hónapok óta lábadozó

Lehmann István

nélkül) bravúros döntetlent értek el a tavalyi Euroliga ezüstérmes otthonában. Ezzel a döntetlennel azonban az is eldőlt, hogy a Szeged Beton nem jut tovább a csoportból, viszont a Kotor pontvesztésével életben maradtak a Vasas reményei - jóllehet meglehetősen matematikaiak az esélyek.