Vízilabda: a Beton az angyalföldieket is lemosta (FRISSÍTVE)

2011. január 30., vasárnap

Újabb kötelező győzelmet aratott a Szeged Beton a férfi vízilabda ob I 15. fordulójában. Kásás Zoltán tanítványai a hétvégi dupla forduló második felvonásában az Angyalföldi Sportiskola együttesét verték fölényesen, tizenegy góllal.

A hétvégi dupla forduló vasárnapi játéknapján sem kellett megerőltetnie magát a Szeged Beton férfi vízilabdacsapatának a győzelemért. Kissé álmosan kezdtek a csapatok, végül a 4. percben

Kiss Csaba

találataival azonban nem sokára már kettővel lépett meg a Beton (1-3).

Lázár Zsolt

akciógóllal még fel tudta hozni a hazaiakat, sőt Younger második találata után, a második negyed elején

Takács Balázs

góljával még tartotta a lépést (3-4) a kisebbik angyalföldi alakulat, ám a félidőben már nem termett nekik több babér. Somogyi két újabb gólja akcióból és fórból már 6-3-as vezetést jelentett a nagyszünetre. Fordulás után

Gazsovits Roland

úszott meg és szépített

Joseph Kayes, Molnár Tamás

Juhász Zsolt

három gyors találatával 9-4-re húzott el a szegedi együttes. A záró játékrész igazi gólparádét hozott - bár meglehetősen egyoldalút.

Varga Péter

Palotás Gergely

hétre növelte az előnyt,

Dorogi Balázs

gólja - csapata utolsó találata - pedig már csak szépségtapasz volt a Beton győzelmén (11-5). A hátralévő öt perc a Betoné volt. Előbb büntetőből Molnár büntetett, akcióból, Juhász talált be akcióból, azután Kayes fórból, végül Varga előbb megúszott majd egy emberelőnyt kihasználva pedig beállította a 16-5-ös magabiztos szegedi győzelmet jelentő végeredményt. Kásás Zoltán alakulata ezzel továbbra is tartja második helyét a bajnoki tabellán 37 ponttal, akárcsak közvetlen riválisai, az Eger és a Vasas (mindkét együttes nagyobb gólarányú győzelmet aratott a fordulóban). Az egriek javára szegedi győzelmük billenti a mérleget, míg a Vasast az egymás elleni döntetlen miatt jobb gólarányukkal előzik meg Baksa Lászlóék. Az egriek javára szól meccshátrányuk is a Szegeddel szemben, így tehát amennyiben meg akarja őket előzni a 2009-es LEN-kupa-győztes, folyamatosan hozni kell minden győzelmet, ezzel párhuzamosan pedig reménykedni kell az egriek előbb-utóbb bekövetkező botlásában. A góllövőlistán Molnár Tamás továbbra is a második

Szívós Márton

mögött: a honvédos gólvadász 45, szegedi kollégája 42 találatot jegyez. Kiss Csaba szombati parádéjával feljött a holtversenyes ötödik helyre 30 góllal. A Szeged Beton legközelebb az Euroliga utolsó, 6. fordulójában száll vízbe - továbbjutási remények nélkül - ezúttal a "nagy" angyalföldi sportiskola, a Vasas pólósai ellen.

Férfi vízilabda ob I, 15. forduló:

Angyalföldi Sportiskola - Szeged Beton 5-16 (2-4, 1-2, 1-3, 1-7)

Budapest, Hajós Alfréd Sportuszoda. Vezette: Kun Gy., Pásztor A.

ASI:

Schumann - Laczkovics, Dorogi 1, Hartman, Rusz, Kürtös, Ernyey 1.

Kiss Á., Gazsovits 1, Takács B. 1, Lázár Zs. 1, Róth.

Kenéz György.

Szeged Beton:

Németh - Török, Kayes 2, Kiss Cs. 1, Juhász 2, Younger 2, SOMOGYI 3.

VARGA P. 3, Vindisch, Busila, Molnár T. 2, Palotás 1.

Kásás Zoltán.

Gól - emberelőnyből:

11/2, ill. 11/7.

Ötméteresből:

-/-, ill. 1/1.

Lázár (26'), ill. Juhász (32')

Ferencváros - PVSK-Fűszért 10-9 (3-3, 2-0, 3-2, 2-4) ZF-Eger - UTE 17-3 (6-0, 2-2, 4-0, 5-1) Bodrogi Bau-Szentesi VK - Groupama-Honvéd 6-9 (2-3, 2-3, 0-2, 2-1) Szolnoki Főiskola-KÖZGÉP - Debrecen Fujitsu 14-6 (3-1, 3-0, 5-3, 3-2) TEVA-Vasas-UNIQA - BVSC-Zugló 18-3 (4-2, 5-0, 4-0, 5-1)