Jégkorong: kiütés helyett tisztes szegedi vereség

2011. január 30., vasárnap

Kikapott pénteken a Debrecen ellen a Tisza Volán-Spartak férfi jégkorongcsapata az ob I/B alapszakaszának korábbról elhalasztott mérkőzésén a hajdúsági fővárosban. Ambrus Andrásék gólzáporos harmadik harmadot követően, kiütésből felállva szenvedtek kétgólos vereséget.

A péntek este pótolt novemberről elhalasztott találkozón a szegedi-szabadkai közös csapatnak a hajdúsági gárda ellen kellett helytállnia, s a harmadik harmadig viszonylag sikerült is tartani a hazaiakat, akik az első harmadban

György József

játékos-edző góljával szereztek vezetést (1-0). Ezt a második játékrészben

Mokrai Ádám

révén újabb találattal fejelték meg (2-0), majd jött a harmadik harmad, melyben valóságos gólzáport produkáltak a csapatok. György József,

György István

Szőcs Botond

három és fél perc alatt ütött góljai (5-0, utóbbi kettős hazai előnyben) már valódi kiütést sejtettek, azonban

Ambrus András

emberhátrányban szerzett góljai - a másodikat már a DHK második számú kapusának, Magyar Zoltánnak ütötte - kettős szépségtapaszt jelentettek a meccs képén (5-2). Nem volt azonban még vége, kevesebb mint egy perccel azután, hogy Ambrus belőtte második gólját, az idősebbik György-fivér harmadszor is villant, 6-2-re módosítva az eredményt az 55. percben, kihasználva az emberelőnyös szituációt. Nem adta fel azonban a Tisza Volán-Spartak, becsülettel és fegyelmezett játékkal rohamoztak tovább a kiengedő hazaiak ellen, s ennek meg is lett az eredménye:

Boban Cukovic

az 58.,

Boris Leckovic

pedig a 60. perc kezdetén volt eredményes, így kialakítva a 6-4-es végeredményt. Bár méretes zakóhoz állt közel a csapat, nincs oka szégyenkezni az ob I/B-ben bivalyerősnek számító hajdúságiaktól elszenvedett vereségért, mert becsülettel küzdött az utolsó pillanatig, reménytelen helyzetből állva fel. Ilyen küzdőszellemre nagy szükség lesz a középszakasz négycsapatos körmérkőzései során is, ha a tavalyi bravúr közelébe szeretne érni a magyar-szerb közös gárda. A Tisza Volán-Spartak együttesének az alapszakaszból még egy mérkőzése van hátra a Vasas ellen (időpont egyelőre nem ismert), miközben a kiírás középszakaszában, vasárnap este 20 órától a MAC Népstadion otthonában megkezdi a szétválasztott ob I/B-s mezőny felnőtt csapatai elleni találkozók sorát. A kanadai táblázaton Ambrus András a 14. helyre lépett előre (12 gól 4 assziszt).

Férfi jégkorong ob I/B, alapszakasz:

Debreceni HK - Tisza Volán-Spartak 6-4 (1-0, 1-0, 4-4)

Debrecen, 180 néző. Vezette: Marek Zs., Sipos R., Mizsák P.

Debreceni HK:

Máthé - Molnár Zs., Szőcs, György J., György I., Barabás - Magyar Z. (k), Hegedüs D., Nagy Z., Razov, Pál Cs., Fábián - Kelemen, Mokrai, Könczei, Miskolczi, Elekes Darabont.

György József.

Tisza Volán-Spartak:

Vidakovic - Fehérvári, Bosnjak, Jankovic, Cukovic, Leckovic - Mohai, Maslac, Bosnyák, Ambrus, Egyed - Peter, Plavsic.

Kalocsa László.

György J. (15', 44', 55'), Mokrai (34'), György I. (46'), Szőcs (48'), ill. Ambrus (49', 55'), Cukovic (58'), Leckovic (60').

Kiállítások:

24 perc + fegyelmi büntetés (Könczei), ill. 20 perc. Kalocsa László:

"Sajnos csak tizenkét mezőnyjátékossal tudtunk kiállni, öt meghatározó játékosunk is hiányzott, de úgy gondolom helyt tudtunk állni az erős ellenfél ellen, akiket jövő héten a középszakaszban fogunk vendégül látni egy nehéz mérkőzésen."

4Dab.Docler-Jégtörők624+119–417

* Pluszpont, mely a közös alapszakaszban legyőzött juniorcsapatokkal szemben elért győzelemért jár. ** Az egymás elleni eredményeket és pontokat a csapatok magukkal hozzák a közös alapszakaszból.