Jégkorong: győzelem a MAC-Népstadion ellen

2011. január 17., hétfő

Idegenbeli győzelmet aratott a Tisza Volán-Spartak férfi jégkorongcsapata a MAC-Népstadion otthonában az ob I/B alapszakaszában. A szegedi-szabadkai közös csapat a második harmadban már 3-0-ra is vezetett, a vendéglátók közel álltak az egyenlítéshez, de végül a tiszapartiak örülhettek.

Az alapszakasz végéhez közeledő férfi jégkorong ob I/B szombat esti mérkőzésén idegenben ért el sikert a Tisza Volán-Spartak együttese. Az első húsz perc gólok nélkül telt, azonban a második játékrészben tempót váltott a Volán-Spartak, tíz perc alatt három gólos előnyre tettek szert Ambrus Andrásék. Előbb

Varga Dávid

talált be emberhátrányban, majd

Bosnyák Márkó

folytatta a gólgyártást, végül

Nemanja Nikolics

szerzett gólt (0-3). A szegedi-szabadkai gárda kisebb-nagyobb fegyelmezetlenségeit büntetésekkel torolták meg a játékvezetők, alig volt olyan pillanat, hogy ne emberhátrányban siklottak volna a jégen a tiszaparti hokisok, ezért is bravúr szinte, hogy háromgólos előnyre sikerült szert tenniük (Bosnyák és Nikolics góljai azon ritka pillanatokban születtek, amikor azonos létszámban voltak jégen a felek). Egy emberelőnyös szituációt még a harmad vége előtt ki tudtak használni a hazaiak,

Herczku Iván

8 másodperccel a játékrész vége előtt szépített (1-3). Az utolsó húsz percben két fegyelmi büntetést is kiosztottak a játékvezetők a vendégcsapatnak, ráadásul

Nagy Csaba

is betalált a hazaiaknál, akik a végén a kapust lehozva hat mezőnyjátékossal támadtak, de egyenlíteniük már nem sikerült. A Tisza Volán-Spartak legközelebb a szegedi Műjégpályán fogadja a Crvena Zvezdát (hivatalosan a szerb csapat lesz a pályaválasztó) január 22-én este 19 órakor.

Férfi jégkorong ob I/B, alapszakasz:

MAC-Népstadion - Tisza Volán-Spartak 2-3 (0-0, 1-3, 1-0)

Budapest, Kisstadion, 30 néző. Vezette: Halassy Gy., Soós M., Juhász G.

MAC-Népstadion:

Molnár I. M. - Kis A., Molnár I., Schleicher, Simon D., Nagy Cs.

Meretei (k), Szongoth G., Kőszeghy, Herczku, Dózsa, Netkovszky, Lakatos, Kling, Major, Molnár II. M., Somos, Nagy A.

Szongoth Kristóf.

Tisza Volán-Spartak:

Vidakovic - Fehérvári, Guzina, Bosnyák, Ambrus, Maslac.

Bursac, Nikolics, Jankovics, Csukovics, Lecskovics, Peter, Bosnjak, Varga D., Egyed, Dulics.

Sanskedinovics Rasid.

Büntetések:

16 perc, ill. 66 perc + fegyelmi büntetés (Bursac, Lecskovics, Jankovics) + végleges fegyelmi büntetés (Bursac).

Herczku (40'), Nagy Cs. (51') ill. Varga (28'), Bosnyák (29'), Nikolics (37'). Kalocsa László, technikai vezető:

"Új taktikával játszottunk, ami kicsit szokatlan volt a vegyes összetételű csapatnak, de alkalmazkodtak hozzá és eredményesnek is bizonyult. A játékvezetők ismét alaposan megszórtak minket büntetésekkel, ám nagyon nagy tartás volt a fiúkban, az emberhátrányok ellenére is sikerült megszereznünk a vezetést és a győzelmet."