Vízilabda: Drávucz-nyolcassal döntetlen a Szentes ellen + FOTÓK

2010. december 4., szombat
Nem sikerült törleszteni a korábbi vereségekért, de így is nagy és sikeres csatát vívott az Universitas Szeged női vízilabdacsapata a bajnokság középszakaszának második fordulójában, ahol főképp Drávucz Rita góljaival 10-10-es döntetlent játszott a Csongrád megyei szomszédvár Szentessel. Nagy várakozás előzte meg az Universitas és a Szentes két hónap alatti ötödik találkozóját. A megyei másik női vízilabda nagyhatalom az elmúlt időszakban - egy döntetlentől eltekintve - mindig felül tudott kerekedni egyetlen góllal Godova Gábor lányain, ráadásul mindannyiszor tétmeccsen. Így aztán egy kemény, küzdős mérkőzésre lehetett számítani, ahol Dalmády Petráék mindenképp a győzelemre törekednek, míg a Zantleitner Krisztina tanítványai pedig nem adják olcsón a pontjaikat. Nagyjából így is alakult. Nyitott védekezéssel kezdett a Szentes távoli lövésekre kényszerítve ezzel a hazaiakat, akik csak a 3. percben tudtak vezetést szerezni Drávucz Rita fantasztikus csavarásával. Kotova ötméteresből egyenlített, majd egy időre át is vették a kezdeményezést a "szomszédok" kétszer is labdát szerezve, de lövéseik vagy célt tévesztettek, vagy a kiváló formában védő Bük Zsanett zsákmányai lettek. Drávucz fórból ismét vezetést szerzett a Szegednek, amit azonban Sipos Dorina egyenlített ki emberelőnyből (2-2). A vendégek kapusa, Jankovics Eszter is megmutatta miért is ő az első számú szentesi kapus, bár a negyedben kétszer is segítségül kellett hívnia a kapufát egy-egy bravúros védésnél. A második játékrészben - a negyed elejétől eltekintve - a vendégek akarata érvényesült. Bár Dalmády Petra egy csodálatos átlövésgóllal visszavette az előnyt (3-2) a hazaiaknak, de Miskolczi Ibolya gyorsan egyenlített fórból. Drávucz szintén behúzott egy kettős fórt (Hevesi Anitát és Győri Esztert szórták ki a játékvezetők), de ezután Brávik Fruzsina pillanatai következtek: előbb centerből, majd akcióból talált be. Eközben elől kimaradt két szegedi lövés, mindegyik Jankovics bravúrjainak köszönhetően. Takács Orsolya találatát követően már kettővel mentek a szentesiek (4-6), és nyitott védekezésük tétlenségre kárhoztatta az egyébként is hullámvölgybe kerülő szegedi lányok hibákkal is tűzdelt játékát. Miskolczi háromra növelte az előnyt másfél perccel a vége előtt (4-7), és lassan a feledés homálya borult a visszavágás reményére. Összeszedte azonban magát az Universitas a szünetben. Drávucz azonnal szépített egy óriási átlövéssel - a labdába beleért Janikovics, de az túlcsorgott rajta (5-7). Az elkövetkező percekben Bük Zsani további bravúrokkal bizonyította kiváló reflexeit, és a jó kapus a szerencsével sem áll hadi lábon egy régi kínai közmondás szerint: előbb Miskolczi bombáját hatástalanította, majd Sino Magarijama lövése koptatta a kapufát, Brávik a kipattanót pedig felsőlécre ejtette. A másik oldalon Dalmády Szandra ejtése sem jött be, Jankovics fogta könnyedén, de aztán ismét Bük került a középpontba, amikor hárította Magarijama büntetőjét. Az ellentámadásnál a hosszú indítás Drávuczot találta meg, aki viszont nem vacakolt hanem belőtte, máris csak egy gól volt a hátrány (6-7). Takács gyorsan válaszolt egy nyolcméteres góllal, majd a hibákra futó szegedi támadásokat követően Bük javította tovább statisztikáját. Lengyel Dominika is megmutatta mit tud, távoli lövésével 7-8-ra zárkózott fel a hazai gárda. A záró játékrész furcsa bírói ítéletekkel indult. Előbb az Árkosy Lilla által megnyert ráúszást vették el, mondván víz alá vitte a labdát (ami könnyen előfordul, ha a fizikai fölényét kihasználó Miskolczi víz alá nyomja a játékos kezét labdástul), majd, miután Tóth Ildikó kiállítását kihasználva Gémes Alexa csipkézte ki a hazai kaput (7-9), Godova Gábor kapott egy bizarr sárga lapot - valószínűleg túl hangosan kiadott taktikai utasítások címén. Takács növelte újra háromra a szentesi előnyt a 26. percben, miután Tóth Ildiről nem állították ki egyik védőt sem a három közül, akik módszeresen próbálták eltüntetni a víz alatt. Drávucz szerencsére ismét jó pozícióban kapott labdát és 8-10-re módosította az állást. Dalmády Petra labdaszerzését követően ismét világbajnokunk volt a gólvágó és máris visszajött az Universitas a meccsbe! Bük Zsani menetrendszerinti védését követően Rita meglőtte szombat esti nyolcadik(!) gólját is, ezzel egalizálva az eredményt (10-10). Az utolsó négy percben már csak lehetőségek akadtak, Árkosy nem tudta jól átvenni a labdát ziccerben, Bük újabbakat védett, Győri kipontozódott, Jankovics továbbra sem állt hadilábon a szerencsével (jól tudjuk, hogy ő is jó kapus), Lengyel Dominika távolijai pedig gyengének bizonyultak. Maradt a 10-10, objektíve igazságos döntetlen, de rövidesen meg kell szakadnia ennek a Szentes elleni nyeretlenségi sorozatnak. A lövőstatisztikák alapján az Universitas 10 gólja 27 lövésből jött össze, míg a Szentesé 26-ból. Az egyéni teljesítményeket nézve a meccs két szegedi hőse egyértelműen Drávucz Rita (8/9) és Bük Zsanett, aki bravúrt bravúrra halmozott, míg a másik oldalon a szentesi bravúrkapust, Jankovicsot valamint Takácsot (3/3) lehet kiemelni. Kevésbé vagy egyáltalán nem ment ma a góllövés a többieknek: szegedi részről ezt már Drávucz nyolc gólja is mutatja, míg a vendégeknél Hevesi (0/3), Brávik (2/4), Miskolczi (2/6), Magariyama (0/3) és Gémes (1/4) muzsikált gyengébben. E döntetlennel az Universitas Szeged, két mérkőzés után jelenleg az ötödik helyen áll a legjobb négy közé jutásért vívott harcban, míg a Szentes a mai mérkőzéssel a negyedik. Mai nyolc góljával Drávucz Rita feljött a góllövőlistán a hatodik helyre, melyen épp a ma egy gólig jutó, szintén válogatott-kerettag Dalmády Petrával osztozik 30-30 góllal. A listát a dunaújvárosi Keszthelyi Rita vezeti 42 találattal.

Női vízilabda ob I, középszakasz, 2. forduló:

Universitas Szeged - Szentesi VK 10-10 (2-2, 2-5, 3-1, 3-2). Újszegedi sportuszoda, 100 néző. Vezette: Bors L., Birri G. Universitas Szeged: BÜK - Árkosy, Dalmády Sz., Dalmády P. 1, DRÁVUCZ 8, Tóth I., Tóth P. Csere: Lengyel Dorottya, Lengyel Dominika 1, Makra, Miklós, Kuczora. Vezetőedző: Godova Gábor. Szentesi VK: JANKOVICS - Győri, Hevesi, Brávik 2, Gémes 1, Kotova 1, TAKÁCS 3. Csere: Sipos 1, Miskolczi 2, Magarijama.Vezetőedző: Zantleitner Krisztina. Gól - emberelőnyből: 10/3, ill. 3/2. Ötméteresből: -/-, ill. 2/1 Kipontozódott: Győri (31') Godova Gábor, az Universitas mestere: "Az első negyedben tartottuk magunkat, a második negyedben nagyon pontatlanok voltunk. A harmadikban aztán elkezdtünk nagyon jól játszani, és végül kapusbravúrok után javult a helyzetkihasználás elöl, és egységesebb lett a csapatjáték is. Nem érdemeltünk vereséget, és ezt most az eredmény is tükrözi. Sokszor említettem már, hogy évekkel le vagyunk maradva a Szentes mögött, mi még csak mostanában kezdtük el a vízilabdát hozzájuk képest, és ez az eredményeken is meglátszik, ám ma jól és eredményesen játszottunk ellenük." Zantleitner Krisztina, a Szentes edzője: "Küzdelmes mérkőzés volt, ami igazából nem a tudást tükrözte, hanem csak egy nagy harc volt, de eléggé erőltetetten. Sajnos nem tudtuk megoldani azokat a dolgokat, amiket akár egy időkérésnél elmondtam, teljes káosz volt a vízben..."