Vízilabda: a második félidőben gázolt a Kotor (FRISSÍTVE) + HANG, FOTÓK

2010. december 18., szombat
Jól kezdett a Szeged Beton a Primorac Kotor ellen a szombat esti Euroliga-csoportmérkőzésen, ám a második félidőre szétesett a védekezés és a vendégek sima győzelmet arattak. A mérkőzést online közvetítettük. Népes nézősereg gyűlt össze szombat este az újszegedi sportuszodában a Szeged Beton Kotor elleni Euroliga-mérkőzésére, ahogyan korábban a Vasas ellen is. A hazai gárdának nélkülöznie kellett sérülés miatt Vindisch Ferencet, akire a ráúszásoknál (és a játék minden területén is) mindig lehetett számítani - ez meg is látszott, mivel négyből háromszor a vendégek hozták el a labdát. Az első negyed hosszú gólcsenddel indult, kimaradt helyzetek, kapusbravúrok jellemezték az első öt percet. Mindkét csapat jól védekezett, a centerekhez soha nem jutott el a labda. Végül Csucskovics átlövése törte meg a gólszünetet, így a Kotor jegyezhetett fel előnyt, melyet előnyből a negyed utolsó percében Somogyi Balázs egyenlített ki (1-1). A folytatás pedig olyan volt, amilyennek szerettük volna. Aaron Younger két távoli bombája már 3-1-es előnyt jelentett a Betonnak a 10. percben. A Kotor továbbra is Steinmetz Ádám centerjátékát erőltette, továbbra is eredménytelenül. Megúszásból tudtak végül szépíteni a vendégek Azevedo révén, majd Trajkovics egyenlített Somogyi kiállítása után (3-3). Ekkor még - a vendégek egyenlítésétől függetlenül - jól működött a hazai védelem. Rövidesen azonban majd' minden támadás támadóhibával vagy eladott labdával ért véget, így vérszemet kapott a Kotor és Azevedo is, aki két gyors góllal a szünet előtt kettőre növelte előnyét (3-5). A szünetben alapos fejmosásban részesítette Kásás Zoltán vezetőedző tanítványait, ám első blikkre nem úgy tűnt, hogy a feddő szavaknak lett volna foganatja. Andrei Busila kiállítása után Steinmetz növelte háromra a Kotor előnyét, majd jött Molnár Tamás parádés centergólja, életben tartandó a reményeket (4-6). Steinmetz újabb eredményes centerjátékára ismét Molnár felelt, ezúttal átlövéssel a 18. percben (5-7). Baksa László újabb bravúrja után pedig lehetőség nyílt a felzárkózásra, s ezt Kiss Csaba ki is használta Petrovics kiállítását és egy időkérést követően (6-7). Egyenlíteni azonban nem sikerült. Előbb Komlósi Péter pontozódott ki, majd egy középen elkövetett buta szabálytalanság miatt büntetőt ítéltek a játékvezetők, melyet Azevedo értékesített (6-8). Árnyalatnyi remény múlt el az egyenlítésre és miután kihasználatlanul maradt, meglódult a Kotor: Setka lőtte a kilencediket, Pavlovics a tizediket (6-10). Kiss Csaba bevágta a hetediket a Beton részéről, de Pavlovics válaszolt rá, miután a hazaiak képtelenek voltak hiba nélkül befejezni a támadásaikat. A záró negyedben sikerült Youngernek elhoznia a labdát, de jött a szokásos hiba elől, majd ezt követően mindezek valóságos fiesztája. A Szeged számtalanszor szerezhetett volna gólt a negyed első felében, de az akciók rendre félresiklottak, fegyelmezetlenségek miatt buktak el, az óra pedig csak ketyegett... A Kotor rutinosan húzta az időt, semmit nem kockáztatott, csak a biztosra ment. A Betonnak pedig semmi nem jött be, ennek alátámasztására Varga Péter harcolt ki egy ötméterest a 28. percben, melyet Kiss Csaba kapufára lőtt. A 29. percben egy időkérést követően, parádés játékot bemutatva ötre növelte előnyét Ranko Perovics együttese Pavlovics centergóljával, majd Trajkovics igyekezett utolérni őt a gólszépségversenyben, ezzel kialakítva a 7-13-as végeredményt. Szegény embert az ág is húzza: a Beton a végén fórból sem tudott betalálni - Török Béla irdatlan erejű közeli lövése hatalmasat csattant a felsőlécen... Nagy rangadónak ígérkezett, de óriási fiaskó lett belőle. Kásás Zoltán legénysége ezzel az eredménnyel nagyon nehéz helyzetbe került, a továbbjutásra igen csekély már az esély, tekintve, hogy két idegenbeli és egy hazai mérkőzés van hátra a csoportkörből, melyeket a tavasz elején játszanak majd le. A csoport másik magyar egysége, a Vasas szintén kikapott, ők Herceg Noviban szenvedtek 11-10-es vereséget a helyi Jadrantól. Az Euroliga harmadik magyar csapata, az Eger (D csoport) a Primorje Rijeka együttesétől szenvedett el hazai medencében megalázó vereséget (6-11). Bár az évzáró így elég keserűre sikeredett, nincs más mint bízni a jobb bajnoki folytatásban, s reméljük a fiúk a harcos ősz után kipihenik magukat, s januárban újult és megsokszorozódott erővel vetik magukat vízbe az ellenfelekkel szemben.

Férfi vízilabda Euroliga, A csoport, 3. forduló

Szeged Beton - Primorac Kotor 7-13 (1-1, 2-4, 4-6, 0-2) Szeged, újszegedi sportuszoda, 300 néző. Vezette: Stavridis (gör.), Schwarts (izr.) Szeged Beton: BAKSA - Kiss Cs. 2, Komlósi, Török, Molnár T. 2, Juhász 1, Somogyi. Csere: Kayes, YOUNGER 2, Varga P., Busila. Vezetőedző: Kásás Zoltán. Primorac Kotor: RADICS - Brguljan, Csucskovics 1, Draskovics, AZEVEDO 4, PAVLOVICS 3, Setka 1. Csere: Petrovics, Steinmetz 2, Kállay, Milosevics, Trajkovics 2, Milics. Vezetőedző: Ranko Perovics. Gól - emberelőnyből: 13/6, ill. 8/5. Ötméteresből: 1/-, ill. 1/1. Kipontozódott: Komlósi (20'), Petrovics, (22'), Trajkovics (30'). Sárga lap: Perovics (28') Kásás Zoltán: "Jól kezdtük a mérkőzést, azután súlyos egyéni hibákat vétettünk, sokan nem hozták azt a teljesítményt, amit elvártam tőlük. Alaposan felkészültünk a Kotorból, de ebbeől nagyon keveset mutattunk meg a mérkőzésen, és ennek nem tudom mi az oka..."
A szegedi Varga Péter véleménye a mai mérkőzésről:
A Primorac Kotorban játszó Steinmetz Ádám így látta a találkozót:További magyar érdekeltségű eredmények: Jadran Herceg Novi - Vasas 11-10 Eger - Primorje Rijeka 6-11

A férfi vízilabda Euroliga A csoportjának állása a 3. forduló után:

H.CsapatM.Gy.D.V.GólarányGk.P.
1.Primorac Kotor32131–21106
2.PVK Jadran Herceg Novi32131–32-16
3.TEVA-Vasas-UNIQA311126–2604
4.Szeged Beton31226–35-91

32. perc: Lejár a támadóidejük, húzzák amíg lehet. Kettős előnyben sem találunk be, Török szétforgácsolta a kapufát. Aztán lecsorog az óra... 31. perc: Younger lő, sarokdobás. Somogyi lövését Radics bravúrral. 30. perc: Radics véd elől. Trajkovics szép gólt lő, de hol volt Busila??? 7-13. Trajkovics aztán kipontozódik, olcsó vigasz. 29. perc: Hátul most jól bekkelünk. Megint elszórakozzuk elől. Vendég időkérés. Szép játék, azt csinálnak, amit akarnak, Pavlovics centerből szépen behúzza, 7-12. 28. perc: Elől hibázik a Kotor. Fórba kerülünk, Csucskovics másodikja. Perovics reklamál, sárga lap. Kimarad a fór, de Varga ötméterest harcol ki, Kiss Csaba lécre pattintja... 27. perc: Elől csak a szokásos, nem tudunk mit kezdeni a támadással. Hiba a montenegróiaknál, Varga Péter megúszik, átverekszi magát védőjén és ejt, felsőléc... 26. perc: Mit csinálunk elől??? Egyszerűen elpasszolgatjuk, Molnár kijön centerből és el is adjuk aztán, pedig még volt támadóidő... Kállay Márk lő rá a Kotor részéről, Baksáé! 25. perc: Ráúszás... Younger a gyorsabb most! Busilát blokkolja Brguljan. Brguljant is elől, meg Baksa is véd, sarokdobás, Molnár labdát szerez. Vége a harmadik negyednek.24. perc: Elől elveszítjük, megúsznak, Pavlovics belövi a 11. kotori gólt... 7-11... És elől rontunk ismét... Az utolsó másodpercben még Molnár 18 méterről ráíveli, kapufa... Radics rajta volt. 23. perc: Petrovics is kipontozódik, Kiss Csaba szemmel cselez, kézzel gólt lő! 7-10! Hátul jól védekezünk, Baksa szerez labdát. 22. perc: Kayes áll ki, Pavlovics talál be... 6-10. 21. perc: Török lő, Radicsé. Busilát kiszórják, ez a második neki. Setka kihasználja a fórt, és máris 6-9... Younger mellé lövi egy tanácstalan támadás végén... 20. perc: Komlósi harmadik kiállítása, kipontozódik. Ötméteres, Azevedo bevágja, 6-8. A bírók mindenre fújnak, egy hang a nézőtérről: "Kár, hogy bírókat nem lehet cserélni..." 19. perc: Brguljan hosszas lóba és egy testcsel után, Baksa véd. Elől megint elszórjuk. Brguljan iszonyat gyorsan megúszik, átejtené Baksát, felsőléc... Petrovics kiáll, Kásás Zoltán időt kér. Kiss Csaba! Hatalmas gól jobb szélről! 6-7! 18. perc: Petrovicsot kiszórják, Molnár most nem centerből, csak jobbátlövőből, 5-7! Hatalmas kapufa a crnagorácoknál. Most fel lehet jönni. Mégsem, elveszítjük a lasztit... 17. perc: Ráúszás... Most Younger úszik rá... Épp csak lemarad. Steinmetz használja ki villámgyorsan Busila kiállítását, 3-6... Molnár nem akármilyen centergóllal válaszol, átveszi, süllyed lóbál, csavar, 4-6! Steinmetz azonnal válaszol szintén centerből, nem ilyen szépen, de 4-7. Nagyszünet.16. perc: Folyamatosan odaajándékozzuk a labdát. Azevedo büntet is, 3-4... Nagyon bátor és nagyon nyílt a montenegrói védekezés. Meg is szerzik és meg is úsznak. És megint Azevedo... 3-5. 15. perc: Younger labdáját Brguljan szedi le... Aztán védekezésben elég kemény könyököst kap, de megszerezzük. És megint elrontjuk a támadást.... 14. perc: Szépen játsszák ki, Trajkovics kapja és be is vágja, hiába üt bele Baksa, 3-3. Trajkovics aztán kiáll, másodszor. Molnár rálövi, nincs benn, de marad nálunk. 13. perc: Milosevicset szórják ki, de kihagyjuk a fórt. Hátul Somogyit kiállítják, Perovics időt kér. 12. perc: A Kotor továbbra is Steinmetzet erőlteti, Younger simán megette a magyar centert, Baksáé a labda. Elől Younger ellövi, mellé, megúsznak és egy jó passz után Azevedo szépít, 3-2. 11. perc: Komlósi másodszor kinn. Fór ott, Baksa itt! Miénk. Elől elszórjuk ismét... 10. perc: Milics addig lóbál míg kiejti... Fórt kapunk. Ismét Younger, ismét lóba után, de most közelebbről, sokkal nagyobb erővel! 3-1! 9. perc: Ráúszás... Elhozza Bguljan. Steinmetznek nem tudnak bejátszani, miénk. Younger óriási lóba után átveszi a vezetést a Szegednek! 2-1! Vége az első negyednek.8. perc: Juhász azonnal értékesíti a fórt! 1-1! Elől hibáznak a crnagorácok. Megszólalnak a dobok és a "Hajrá Szeged" is erősebb lett a nézőtéren! A támadóidő vége felé passzolgatunk, Kiss Csaba lő végül, Radics véd. 7. perc: Felúszunk, sarokdobás. Somogyit lenyomják és egyszerűen elveszik tőle. Baksa megszerzi. Elől indítja Molnárt, de nagy birkózásban nem tudja megszerezni meg. Trajkovics viszont kimegy a ketrecbe. 6. perc: Elől megint rossz a bejátszás, megszerzik. Csucskovics balátlövőből most betalál, 0-1. Kásás Zoltán máris talpon és adja az utasításokat. Óriási közelharcba torkollik a szegedi támadás, elveszik a bírók a labdát... Steinmetznek bejátsszák, be is kotorja, de már a bírók belefújnak, jöhetünk. 5. perc: Draskovics lövésre szánja el magát, Baksa sarokra tolja. Komlósit kiszórják, Draskovics kiszorított helyzetből Baksába lő. 4. perc: Pavlovics centerben nem kapja meg a labdát, Baksa megszerzi. Kiss Csaba bejátszása sem jó. 3. perc: Somogyi az idő szorításában keresztbe el a kapu előtt, mellé... Brguljan ejtését ismét Baksa fogja. Elől rontunk, jöhet a Kotor. 2. perc: Somogyi lő, fölé... Brguljan lövését Baksa védi. 1. perc: Ráúszás... Nincs Vindisch, Török nem elég gyors, övék... Ellövik, mienk, felúszunk. 18.58: A bemutatás és a köszöntők után újra vízben a srácok. Fogadkozások, hamarosan kezdünk. 18.55: Bemutatások. Steinmetz Ádámot nagyobb taps köszönti mint a többi kotorit. A Szeged bemutatása zajlik, de ezeket a srácokat aligha kell bemutatni a vízilabda-szeretőknek. 18.50: Egyre csak gyűlnek a nézők, máris lehetnek vagy kétszázan, és továbbiak érkeznek. Lesz itt szurkolás! 18.45: Mint azt már beharangozónkban említettük, Vindisch Ferenc nem játszhat ma este, Szolnokon elszenvedett részleges lovaglóizom-szakadása miatt. 18.40: Délelőtt volt a Napfényfürdő Aquapolisban az Universitas Szeged női vízilabdacsapatának évzárója. A lányok azt mondták szurkolni fognak a fiúknak ma este. Néhányan már a nézők között ülnek közülük. Dalmády Szandi pedig hivatalos szerepet is betölt, ő a mérkőzés digi-titkára. 18.35: Köszöntjük Kedves Olvasóinkat az újszegedi sportuszodából. Medencében már mindkét csapat, zajlik a melegítés. Beharangozó írásunk itt olvasható.