Vízilabda: papírforma Beton-diadal a Tom Hoad-kupa döntőjében (FRISSÍTVE)

2010. december 30., csütörtök

A keddi mérkőzés visszavágójának is tekinthető csütörtöki fináléban a papírformának megfelelően hozta a kötelező győzelmet a Szeged Beton férfi vízilabdacsapata az ausztráliai Perthben rendezett, hagyományos Tom Hoad-kupán. Molnár Tamásék 11-7-re legyőzték a Fremantle Marinerst, s ezzel ők az első magyar tornagyőztes a kupa nyolcéves történetében.

Férfi vízilabda Tom Hoad-kupa, döntő:

Szeged Beton - Fremantle Mariners 11-7 (3-2, 3-2, 4-1, 1-2)

Perth, Bicton Pool, 1500 néző. Vezette: Taylor, Block.

Szeged Beton:

Baksa - Varga, Török, D. Kayes, Busila 1, Molnár T. 6, Kiss Cs. 4.

J. Kayes, Younger, Juhász.

Kásás Zoltán.

A Fremantle Mariners gólszerzői:

Cleland, Lawrence 3, Halloran, Beadsworth 2. A nap első mérkőzésén Japán 10-6-ra legyőzte a tornán végig teljesen indiszponáltan játszó, címvédő Barbarians együttesét, mely így négy vereséggel az utolsó helyen végzett. Japán e győzelmével biztosította részvételét a harmadik helyért vívott rájátszásban, ahol végül 11-11-es rendes játékidő után, fordulatos büntetőpárbajban 4-3-ra kikaptak a Kuangtung csapatától, mely így bronzéremmel zárta a Tom Hoad-kupát. Ezt követően került sor a döntőre, ahol a keddi ellenfelével találkozott a Szeged Beton. A bemutatásoknál hatalmas taps köszöntötte

Danny Lawrence

góljával kétszer is vezetett a meccsen az ausztrál bajnok. Előnyük azonban tiszavirág életűnek bizonyult a tiszaparti alakulattal szemben: Molnár előbb centerből egyenlített, majd megúszásból már a Szegednek szerzett vezetést (3-2). Időközben

Baksa László

klasszisformáját csillogtatta

Ridzyk Zoltán

két lövését is szépen hárította. A második játékrészben érvényesült a nagyobb rutin és játéktudás. Előbb Kiss Csaba büntetőből növelte az előnyt majd jobbátlövőből egy csel után káprázatos svédcsavarral, vélhetően a torna legszebb gólját lőtte (5-2). Szervezett és fegyelmezett volt a Beton nyílt védekezése, emiatt a házigazdák percekig képtelenek voltak a kapuba találni, s ha egy lövésük mégis eljutott a kapuig vagy a centereiknek próbálták bejátszani, Baksa rendre lefülelte a labdát. Végül Younger szabálytalansága után

Nic O’Halloran

szépített büntetőből, majd Lawrence zárkóztatta fel csapatát 5-4-re. Kisebb hullámvölgybe került a Szeged támadásban, sok volt a labdavesztés, Younger kapufát lőtt, Molnár még büntetőt is hibázott. Végül Molnár törte meg a szegedi gólcsendet a negyed végén, amikor hat méterről, középről, senkitől sem zavartatva belőtte negyedik gólját a mérkőzésen. A szünet után a folytatásban Kiss Csaba zárkózott fel Molnárhoz gólokban, majd

Andrei Busila

növelte ötre az előnyt (9-4).

Jamie Beadsworth

centerből szépségdíjas találattal szépített, de Molnár megúszása után újra öt volt közte (10-5). Az utolsó negyedben visszavett a csapat, Lawrence újra betalált, majd Molnár óriási átlövésgóljával a Szeged befejezte a gólgyártást a déli féltekén. Beadswoth a végén még szépített, így kialakítva a 11-7-es végeredményt. A mérkőzést követően a perthi tiszteletbeli magyar konzul,

Molnár György

köszönte meg a szép szereplést a fiúknak, Szeged városának valamint a szervező Melville Water Polo Clubnak. Az érmeket a kupának nevét adó

Tom Hoad

adta át személyesen a szegedi játékosoknak, a helyi magyar kolónia tagjainak lelkes tapsvihara közepette. Tom Hoad saját bevallása szerint nagyon jól érezte magát a nyolcadik Tom Hoad-kupán és nagyon örült neki, hogy színvonalas magyar vízipólót láthatott. A torna gólkirálya Molnár Tamás lett 23 találattal. A Szeged Beton győzelme sporttörténelmi siker, hiszen magyar csapat még nem nyerte meg a Tom Hoad-kupát, legközelebb ehhez a BVSC járt 2005-ben, amikor ezüstérmet szerzett, miután a döntőben vereséget szenvedett a Marinerstől.

legényeinek nem sok idejük lesz pihenni a hazatérés után, hiszen január 8-án már Montenegróba kell utazniuk a Kotor elleni Euroliga-találkozóra.