Vízilabda: nagy csatában, jó hajrával Beton-győzelem (FRISSÍTVE)

2010. december 8., szerda

Három negyeden át vezetett a Szeged Beton ellen a Ferencváros férfi vízilabdacsapata a népligeti FTC-uszodában megrendezett bajnoki találkozón - a végén azonban mégis a Kásás-legénység örülhetett a három pontnak.

A szerda esti Ferencváros-Szeged kombinált szárazföldi-vízi összecsapások első felvonásában, nagy csatában diadalmaskodott Szeged Beton a népligeti FTC-uszodában, miután 8-6-ra legyőzte a zöld-fehéreket. Nehezen indult a mérkőzés, miután a Fradi megszerezte a vezetést az ex-szegedi

Aljosa Kunac

még egyenlített a félidő előtt (4-4). A harmadik negyedben elhúzott kettővel a Fradi -

Ambrus Tamás

tanítványai ekkor még aligha sejtették, hogy Varga Tamás 22. percben szerzett második gólja (6-4) a hattyúdaluk a mérkőzésen. Kiss Csaba szépítése után ugyanis jött a negyedik negyed és hengerelt a Beton

Molnár Tamás

második,

Somogyi Balázs

első és Younger szintén második góljával, így kialakítva a végeredményt (6-8). A forduló legnagyobb rangadóján a Vasas idegenben győzte le a Honvédot, megőrizve első helyét, így most már a Szentest a második félidőben felőrlő, szintén meccshátrányos Eger lohol a továbbra is második helyen álló Beton nyomában.

Szívós Márton

ma nem tudott gólt lőni a Vasasnak, így Molnár Tamás öt gólra növelte előnyét vele szemben a góllövőlistán, melyet 32 góllal vezet.