Vízilabda: fölényes Beton-siker az ausztrál bajnok ellen

2010. december 28., kedd

Kedden folytatódott a Tom Hoad-kupa Perthben, a Szeged Beton ezúttal az ausztrál bajnok Fremantle Marinersszel mérkőzött meg. A meccs a vártnál könnyebben alakult, Kásás Zoltán tanítványai magabiztos győzelmet arattak egy lehengerlő második negyedet követően.

Második mérkőzését is megnyerte a Szeged Beton férfi vízilabda csapata az ausztráliai Perthben zajló Tom Hoad-kupa második játéknapján.

Kásás Zoltán

legényei az ausztrál bajnok Fremantle Mariners ellen szálltak medencébe, és diadalmaskodtak 12-6-ra. Az első negyed kiegyenlített játékot hozott. Ausztrál labdaelhozatal után két percen keresztül nem esett gól, pedig mind

Aaron Youngernek

, mind

Molnár Tamásnak

lehetősége volt ziccere kihasználására, ám a hazai hálóőr kiválóan védett. Végül az első találatnak a hazaiak örülhettek,

Danny Lawrence

átlövésgóljával 1-0-ra vezetett a Mariners.

Kiss Csaba

megúszásból egyenlített - a Perthben élő jelentős számú magyar kolónia helyszínen szurkoló tagjai hatalmas üdvrivalgással fogadták találatát. A folytatásban

Baksa László

mutatott be bravúrokat - többek között a hazaiakat erősítő ex-szegedi és ex-szolnoki, román válogatott

Ridzyk Zoltán

ejtését szedte le lehetetlen helyzetből.

Varga Péter

fórból már a Betonnak szerzett vezetést a 6. percben, de ezt a negyed vége előtt

Grant Richardsonnak

sikerült kiegyenlítenie (2-2). Lehengerlő szegedi fölényt hozott a második negyed.

Juhász Zsolt

előbb a felsőlécet lőtte pozdorjává, majd másodikra betalált, 3-2 a Betonnak. Pár perccel később

Török Béla

volt eredményes, szintén átlövésből, majd percekkel később Molnár Tamás ejtette át a hazai kapust (5-2). S hogy teljes legyen a Szeged lehengerlő játéka, Kiss sarokpassza után ismét Molnár került főszerepbe, kiharcolt egy ötméterest, melyet magabiztosan értékesített, ezzel már 6-2 volt a Betonnak. A negyed során a hazaiaknak semmi nem jött össze, háromszor is a felsőlécet találták telibe, ha pedig pontosabban lőttek Baksa állt a labda útjában. Fegyelmezettebb volt a szegedi védekezés, és dacára a számtalan eladott labdának támadásban, így is sikerült a félidőre négygólos előnyt gyűjteni. A szünetben az ausztrál kollégák megszólaltatták a legendás ausztrál pólóst, a kupa névadóját

Tom Hoadot

is, aki elismeréssel beszélt a magyar bajnokság jelenlegi listavezetőjéről, illetve Molnár Tamásról, Kiss Csabáról, a fiatal Török Béláról, valamint Kásás mesterről. Akárcsak a második játékrészben, a fordulás után is Török Béla hozta el a labdát, majd egy kimaradt szegedi fór és egy blokkolt Richardson-lövést követően Molnár balszélről, közelről volt eredményes a 19. percben. A hazaiaknak is sikerült betalálniuk hosszú idő után a 21. percben - azaz 13 percen keresztül nem láthatott ausztrál gólt a népes közönség -

Mitchell Ainsworth

lövését még védte Baksa, de a kipattanóból felépített újabb támadás végén Lawrence szerezte meg második gólját. A védekezés továbbra is jól működött, s ha a blokkon át is jutott a labda a szegedi hálóőr magabiztosan tette a dolgát. A negyed utolsó perceiben egy Török játszott össze jól Komlósi Péterrel, majd miután visszakapta a labdát, óriási gólt lőtt, ezzel ismét ötre növelve a jelenlegi hazai éllovas előnyét (8-3 a Betonnak). Az utolsó negyedben Younger úszott a labdára és gyorsabb is volt, ám szemfüles honfitársa,

James Fannon

mégis megszerezte azt. Ebből ugyan ismét nem lett ausztrál gól, jött azonban az újabb magyar: ezúttal is Molnár harcolt ki büntetőt, melyet Juhász vágott be a kapu bal felső sarkába. Ezután feléledtek egy időre a hazaiak. Szépen járatták fórban a labdát a magyar kapu előtt és végül

Joel Swift

használta ki a lehetőséget centerből, majd gyors megúszást követően ismét Lawrence került kedvező pozícióba a következő percben és mivel nem hibázott, fel is zárkóztatta csapatát négy gólra (9-5). Egy hazai eladott labdát követően Kiss Csaba lőtt hatalmas felsőlécet, a labda egyértelműen a gólvonal mögé esett le, ám a játékvezetők nem adták meg a tizedik szegedi találatot. Rá egy percre azonban jött

Somogyi Balázs

és vitathatatlanul érvényes gólt szerzett, mellyel 10-5-re módosította az állást a 27. percben, jól használva ki a nagyon nyitott ausztrál védelem réseit. Az utolsó öt percben Török és végül Younger is betalált, góljaikra egy ausztrál válasz érkezett, így kialakítva a 12-6-os szegedi győzelmet. Közvetlenül a Beton - Mariners találkozó előtt bonyolították le a Japán - Kuangtung mérkőzést, mely elképesztő végjátékot hozott. 5 másodperccel a vége előtt 10-10-re álltak a felek, ám ekkor a kínai tartományi csapat büntetőhöz jutott, melyet értékesítettek. Korai volt azonban az örömük, mivel másfél másodperccel a vége előtt az ellenfél egy óriási átlövésgóllal egyenlített. Kevés híján azonban, még így is majdnem a kínaiak örülhettek, mivel középkezdésből rátett labdájuk a felsőlécen csattant hatalmasat. A vége 11-11 lett. A kínai csapatnak ma ez volt egyébként a második meccse, a délelőtti mérkőzésen, 40 fokban megalázó, 15-7-es vereséget mértek a Beton tegnapi ellenfelére, a Tom Hoad-kupát tavaly elhódító Barbariansra, mely ezzel le is mondhat a címvédésről. Szerdán két mérkőzés vár a csapatra, helyi idő szerint délelőtt a Kuangtung tartománybeli csapat, majd délután a japán válogatott ellen.