Kosárlabda: győzött a Szedeák, megvan a bajnoki tripla + HANG, FOTÓK

2010. december 2., csütörtök
Fantasztikus játékkal csütörtök este a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata begyűjtötte zsinórban harmadik, összességében negyedik bajnoki győzelmét a Nyíregyháza elleni mérkőzésen. A találkozót online közvetítettük. Zsinórban harmadik mérkőzését nyerte a férfi kosárlabda NB I/A-ban a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák. Az újonc Tisza-partiak a Debrecen és a Salgótarján után a Nyíregyházát is magabiztosan múlták felül, ezzel a szezon során második alkalommal diadalmaskodtak saját közönségük előtt. Fodor Péter tanítványai ezen az estén a játék gyakorlatilag minden elemében jobbnak bizonyultak vendégeiknél, végig uralták a palánk alatti területet, s a remek csapatmunkához kiváló egyéni teljesítmények is járultak. A nyírségiek bármivel próbálkoztak, nem találták az ellenszert. Mindkét együttes igyekezett meglepni a másikat rögtön az elején: a Szedeákban az orrtörését követően maszkot viselő Kiss Zsolt, míg odaát a sérüléséből mégiscsak felépült center, Lekli József is helyet kapott a kezdőben. Igyekezett tehát Ferenczi Tamás is megtalálni az ideális szerkezetet, de nem sokáig reménykedhetett: Lekli egy fél negyed után három faulttal a padra csüccsent. Czigler Lászlót is bedobták ugyan a látogatók, ám az egykori válogatott óriáson még érződött a hosszú kihagyás, nem nagyon találta a helyét. A Szeged kapta el jobban a rajtot, ám 8-4-et követően fordítani tudtak a nyíregyháziak, s külföldi mezőnyembereik Brane Savic és Curtis Marshall vezérletével az első negyedben orrhossznyi előnyre tettek szert (8-10, 14-18, majd a végén 19-21). A második felvonásban aztán lendületbe jött a hazai gárda. Janou Rubin két szép találata után már a szegediek vezettek (23-21), majd Nyilas István és Nebojsa Dukics kosarai következtek. A 16. és a 18. perc között hagyta állva ellenfelét az újonc, mégpedig Kiss Zsolt szárnyalása révén. Egy dupla, két sikeres büntető (ezeket a vendégek trénere ellen szövegért ítélt technikai miatt dobhatta) és két fantasztikus tripla fűződött ekkor Kolti nevéhez, s miután Dukics tempóját is csak tátott szájjal bámulták Sztojakovicsék, mesterük 47-36-nál kétségbeesetten kért időt. Ám ez sem segített, hiszen Bryson McKenzie zsákolt, Rubin pedig a dudaszó pillanatában hintette a gyűrűbe a labdát, 51-40-nel fordultak a felek. Kiss Zsolt különösen kiemelkedőt alkotott az első félidőben, hiszen dobást sem rontott, úgy jutott 12 pontig. A folytatásban sem termett sok babér a vendégeknek, akármivel kísérleteztek, a különbség csak nem akart csökkenni. A Szedeák palánk alatti dominanciája teljesen nyilvánvalóvá vált, gyakorlatilag elfogyott a nyírségiek ereje a harcban. Dukics és McKenzie szinte akkor szereztek gólt vagy lepattanót, amikor csak akartak. A zónavédekezés sem segített Mohácsiékon, a Tisza-partiak lendületét már nem lehetett megtörni. Még az sem zavarta különösképpen a házigazdát, hogy ellenük jóval több személyi hibát fújtak a játékvezetők: Drahos és Nyilas után Rubin, majd Dukics jutott el a harmadikig. Fodor Péter tudott cserélni, a padról beszállók is hozzátették magukét a csapat nagyszerű teljesítményéhez. Dukics labdaszerzésből, majd lepattanót visszatéve ügyeskedett össze fontos pontokat, McKenzie többször a gyűrűt csaknem letépve zsákolt (a közönség természetesen élvezte a show-t), Kiss Zsolt hármasa pedig menetrendszerűen érkezett a sarokból. A vendégeket az igen gyors és agilis játékmester, Savic és Marshall találatai tartották ekkor is életben, illetve a visszaálló Lekli is meg-megvillant, ha Dukics és McKenzie éppen nem tartózkodtak a pályán. A 28. percben 66-58-nál jutottak legközelebb a nyírségiek, de a negyed végén ismét megrázta magát (a két magas emberét újra beküldő) Szedeák, 77-62-nél kezdődött az utolsó tíz perc. Ekkor már nem lehetett kérdés, kié lesz a siker, csak az, eléri-e a bűvös százas határt a Szeged. Két amerikai kosarasa és a végén parádézó Tanács Attila vezérletével szépen közelített efelé a Fodor-gárda, Dukics kiszállása nem osztott, nem szorzott. A 35. percben Kiss Zsolt negyedik sikeres külső dobása után vezetett először hússzal a Dél-Konstrukt (88-68), majd Molnár Miklós is bevert egy trojkát biztos, ami biztos. A nyíregyháziak eddigre már feladták a találkozót, belátták, ezen a napon nem bírnak a Szedeákkal. Huszonnéggyel is mentek Tanácsék, ám a hajrában elkövettek néhány buta hibát (Savic több alkalommal vette el a lasztit Simándi Árpádtól), amivel egyrészt láthatóan megdobták trénerük vérnyomását, másrészt némiképp följebb engedték a látogatókat. No, nem nagyon, hiszen a 40. percben Rubin kettese landolt a gyűrűben, robbant a csarnok: 101-83! A fiúk első alkalommal dobták túl a százat a bajnokságban. Vida Máté fantasztikus passzát Tanács még bepöcizte a végső dudaszóval, így 103-84-re nyerte a meccset a Szedeák. Nyilas Istvánék négy győzelemmel és hét vereséggel állnak a tabellán. Folytatás december 13-án a Sopron otthonában.

A férfi kosárlabda NB I/A 10. fordulójában:

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák - Marso-Vagép Nyíregyháza KK 103-84 (19-21, 32-19, 26-22, 26-22). Szeged, 800 néző, vezette: Kapitány, Márton, Szabó. Szeged: Drahos 2, RUBIN 20/3, KISS Zs. 18/12, DUKICS 21/3, McKENZIE 18. Csere: Vida, TANÁCS 13, Nyilas 8/3, Molnár M. 3/3, Simándi. Vezetőedző: Fodor Péter. Nyíregyháza: SAVIC 25/6, Sztojakovics 11/3, MARSHALL 21/6, Nagy K. 6, Lekli 12. Csere: Mohácsi, Siska 5/3, Czigler 4. Vezetőedző: Ferenczi Tamás.
Hallgassa meg Fodor Péter vezetőedző értékelését a mérkőzésről!
Kiss Zsolt, a találkozó legjobbja így látta belülről a meccset!

40. perc: És Rubiné a százas! 101-83! tanács szerez labdát, végigtámadjuk most már. Molnár kintről, nem jó, de McKenzie majdnem összeszedi ezt is... Nem is lényeges már, hogy a vendégek támadnak... Zúg a vastaps, zúg a "Szép volt, fiúk!" Savic bedob egy büntetőt, 101-84. Vida teszi fel még elől Tanács Attilának, aki közelről pöccinti be, 103-84. És vége. 39. perc: Tanács Molnár asszisztját értékesíti, 99-79! Sztojakovics is talál, 99-81. Százra játszanak a srácok, de belehalnak a szépségbe, eladják a labdát - visszajátszás lenne, de Savic összeszedi és ziccert dob, 99-83. 38. perc: Fodor Péter időt kér, sok volt a hiba az elmúlt másodpercekben. Sztojakovics két dobása benn, Tanács duplája palánk alól szintén, 97-77. Elől hibáz a Nyíregy, Mckenzie összeszedi, Simándi eladja, Savic ziccere, 97-79. 37. perc: Sztojakovics két büntetője benn, 93-71. McKenzie szintén bedobja őket, 95-71! Meglesz a száz? Simándi kezéből Savic kapja ki, ziccer, 95-75. 36. perc: Játszik a csapat, Szedeák parádé a végén! Molnár Miki is betalál egy triplával! 91-68! Savic büntetőből, 91-69. Tanács is betalál, 93-69! 35. perc: Nyilas és Drahos is négy faulttal áll, Dukics kipontozódott. McKenzie újra benn. Savic kosara, 85-68. Kiss Zsolt meg triplával válaszol, közte húsz, 88-68! 34. perc: Az idő lejárta előtt, szép járatás után McKenzie hatalmasat zsákol, majd' letörik a gyűrű! 85-66! Lekli büntetőzik mindhiába... Sztojakovics próbálkozik, de kihagyja a ziccert.. 33. perc: A lepattanó ismét a miénk! De a tripla kimarad... Vida ellen fújnak, le is jön. Savic felteszi, kimarad, Lekli összeszedi és megvan... 83-66. 32. perc: McKenzie és Czigler párbaját Mckenzie nyeri. Rontott hármas után Nyilas Rubin egész pályás indítását zsákolja be! 83-64! Nyíregyházi időkérés. McKenzie szépen szedi le a kosárra tett labdát, de már támadóhiba, Dukiccsal ütköznek, törlés. 31. perc: Nyilas labdaszerzése után Rubin, 79-62. Siska válasza, 79-64. Vége a harmadik negyednek. 77-62 (19-21, 32-19, 26-22, -) 30. perc: Labdavesztés itt is, ott is, lerohanás itt is, ott is, végül mi jövünk. Czigler két büntetője benn, 75-62. McKenzie nagy nehezen bepöcköli a saját lepattanóját, 77-62! 29. perc: Savic villan ismét, 71-60, McKenzie kell a palánk alá, övé a lepattanó és nagyot zsákol! 73-60. Savic triplát ront. Dukics benn. És ha már itt van, dob egy tempót, 75-60! 28. perc: Savic szór egy triplát a sarokból, 71-60. Fodor Péter időt is kér. McKenzie újra a pályán. Nyíl duplája nagyon kellett, 68-58. Marshallnak nem jön össze, McKenzie-é a lepattanó, megindul Kiss Zsolt, és triplát dob! 71-58! Ferenczi Tamás azonnal időt kér. 27. perc: Marshall ismét betalál, 66-55. Nagy Vidát faultolja, jöhetünk. Tanács meg Marshallt. 26. perc: Marshall bosszúból óriásit zsákol. Drahos válaszol, 66-52. Aztán faultolja Savicot, ez már a negyedik neki... Savic a második büntetőt dobja be, 66-53. Rubin látványos betörése után Tanács kihagyja a tempót. 25. perc: Marshall büntet, 59-50. 6 másodperc támadóidőnél Dukics triplája nem jó, de Rubiné a lepattanó, a kosár és egy büntető is, ami benn van, 62-50. Dukics helyett Nyíl a pályán. Marshall triplája kimarad, elől Drahos passzából Tanács, 64-50. 24. perc: Rubin eladja. Marshall szépen tör be az üres térbe és nagyon rosszul teszi fel. Dukics faultol támadásban. Ez már az ötödik Szedeák-hiba a negyedben. Lekli egyet dob be, 59-48. Elől összezavarodtunk, egymásra várás és kidobott labda. 23. perc: A palánk alatt nagy harc a lepattanók áradatáért, végül Dukics teszi be. Aztán egy rossz triplakísérlet után Dukics gyűjti be ismét, passz McKenzienek, és zsák! 59-44. Vendég időkérés. Dukic faultolja Leklit, aki duplát dob és a büntető is benn, 59-47! 22. perc: Dukics ismét, labdaszerzés, és zsák! 55-42. Rubin harmadik fault, Savic büntetői... mindkettő benn, 55-44. Vida eladja, Marshall triplát ront McKenzié a lepattanó. 21. perc: Dukics fault után Lekli dob, mindkettő benn, 51-42. Rubin triplát hibáz. Dukic távolról, duplát szór, 53-42. Ami eddig nagyon döntő: a Szedeák mezőnyből 65%-kal (20/31), míg a Nyíregyháza 43%-kal (13/30) talál be; illetve a lepattanók, a hazaiak 19-et szereztek, míg a vendégek csak 9-et. Az eladott labdákkal viszont vigyázni kell egy tucatot adtunk el, szemben a nyírségiek nyolcával. És egy elképesztő adat: Kiss Zsolt eddig 100%-os mindenben, minden dobása bement. Hajrá, Szedeák! Szeged: Drahos, Rubin 13/3, Kiss Zs. 12/6, Dukics 13/3, McKenzie 6. Csere: Vida, Tanács 3, Nyilas 4/3, Molnár. Nyíregyháza: Savic 7/3, Sztojakovics 5/3, Marshall 13/6, Nagy K., 6, Lekli 4. Csere: Mohácsi, Siska 3/3, Czigler 2. Nagyszünet. 51-40 (19-21, 32-19, -, -) 20. perc: Kifigyelték a szegedi figurát, de McKenzie összeszedi a labdát és zsákol! 49-40. Savic kidobja a labdát, jöhetünk. Kiss Zsolt is kidobja a bedobást... Marshall triplát ront, Vida indul a lepattanóból, mezőnyfaultok után Rubin a dudaszóval dob egy tempót! 51-40! 19. perc: Dukics újabb két pontjával 47-36. Sztojakovics válaszol, 47-38. Drahos harmadik fault, Vida helyette. Savic büntetők, 47-40. Rubin vissza. 18. perc: Mindkét edzőt figyelmeztetik a reklamálások miatt. A Szedeák támadása után a vendégek folytatják, technikai! Kiss Zsolt értékesíti a büntetőket, 45-36, a reklamálás megy tovább... 17. perc: Kimaradt támadások után labdaszerzés nálunk, Kiss Zsolt hint egy újabb triplát! 41-36! Savic ellen lépéshiba, Ferenczi Tamás csóválja a fejét. Dukics nem csóválja, inkább dob egy duplát! 43-36! 16. perc: Molnár Miklós a pályán, kap is egy személyit, pedig a vendégek be sem dobták a labdát... Marshall bedobja. Dukics is a ziccert, 35-32. Czigler duplája, Kiss Zsolt triplával válaszol! 38-34! Nagy Krisztián, 38-36. 15. perc: Marshall lépéshibája után Dukics duplája, 33-30. Zónázunk, Nyilas személyi, ez már a harmadik. McKenzie jön helyette. Rubin-tempó kimarad. 14. perc: Tanács második büntető benn, 29-27. Jól védekezünk, de jön Marshall a sarokból, tripla... 29-30. Kiss Zsolt veri meg egy az egyben Sztojakovicsot, 31-30. Drahos és Dukics jön. 13. perc: Tanács-dupla után nyíregyházi időkérés. Kemény, agresszív hazai védekezés. Kavargat a Nyíregy, lejár az idő, de eldobja Sztojakovics és tripla... 28-27. 12. perc: Vida elszedi Savictól, Rubin-tempó, 23-21. Siska-tripla a válasz, majd Nyilas is betalál, 26-24. 11. perc: Tanács dobott egy tempót, nem jött be. Zónázik a nyírségi csapat, tripláknak nyílik tér. Rubin-dupla a palánk alól, 21-21. Vége az első negyednek. 19-21 (19-21, -, -, -) 10. perc: Marshall kihagy egy tempót egy látványos passzsorozat után, majd védekezésben zónázni kezdenek, de nagy betörés után McKenzie-dupla jön, 19-21, vendég időkérés. A támadásuk végül eredménytelen. 9. perc: Labdaeladás, jön a Nyíregy, de Tanács hatalmas sapkát oszt ki, megszerezzük, viszont Rubin eladja ismét. Hiba, Marshall büntetőzik, második megvan, 17-19. McKenzie újra a pályán, ketten bekkelnek vele szemben, el is veszik tőle a labdát. Nagy Krisztián két büntetője benn, 17-21. Vida már harmadjára adja el a labdát elől... 8 perc: Dukics palánk alatt kihagyja, Marshall majdnem letöri egy fals-zsákkal a gyűrűt, majd Rubin tör előre, szabálytalanok vele szemben, mindkettő büntető megvan, 16-18. És jön Nyilas! Mohácsi ismét triplát ront a sarokból. Nyilas ellen fault, büntetők, egyik megvan, 17-18. 7. perc: Savic lapos labdája hármast ér... 14-18. És csere a hazaiaknál, Drahos és McKenzie le, helyettük Vida és Tanács a pályán. 6. perc: Marshall kintről csont nélkül, 14-15. Túlpasszolgatjuk, jön a Nyíregy, Mohácsi kihagyja a hármast. Rubin tör be, fault, aztán ellépi. Leklinek máris három hibája van, le is ül. 5. perc: Dukic triplát is szór, 14-12. Pergős gyors játék zajlik, az ultrák lankadatlanok, és Savic pedig kilép vagy elmászott a vonal... Drahos-tripla kimarad, de megvan a saját lepattanó, de nincs meg a kosár. Jön Czigler a vendégeknél. 4. perc: Dukics ziccereket ront, kapkodós az eleje. Egy újabb elvesztett labda után Marshall tör be szép mozgással és gyönyörűen passzol Leklinek, aki a palánk alól beteszi, 8-10. Fodor Péter időt is kér. Dukics szép elzárása után Rubin-tripla! 11-10. Nagy Krisztián, 11-12. 3. perc: Dukic szép passzából Mckenzie ér el két pontot, személyit is kiharcol, büntető nem jó.... Lekli gyors pontjai, majd szegedi labdaeladás után Marshall, 8-8. 2. perc: Rubin kosarával 2-0. Lekli tempója kimarad, Kiss Zsolt nem hibázik viszont, 4-0. Savic betörése is pontokat ér. Dukics ziccerével 6-2. McKenzie üt oda Marshallnak, a sértett bedobja a kettőt, 6-4. 1. perc: A vendégek kezdtek, kimaradt a támadás, de nálunk is, McKenzie eldobta a gyűrű felett. Egy maroknyi hazai ultratábor hangosan rákezd a buzdításra. Férfi kosárlabda NB I/A 10. forduló, Szeged, újszegedi sportcsarnok, vezeti: Kapitány G., Márton L., Szabó G.; ellenőr: VárhalmiSzeged: Drahos, Rubin, Kiss Zs., Dukics, McKenzie Nyíregyháza: Savic, Sztojakovics, Marshall, Lekli, Nagy K. 17.55: A vendégeknél Lekli József és Czigler László elvileg sérült, ennek ellenére őket is nevezték a tizenkettes kezdőbe. 17.50: A nyíregyháziak elég magabiztosan dobálják a bemelegítéskor a triplákat, csak úgy csont nélkül. Reméljük ezzel el is lőtték a puskaport... 17.45: Lassan szállingóznak a nézők is, jelenleg lehetnek vagy négyszázan. 17.35: Sok szerettel köszöntjük Kedves Olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból. Melegítenek a Szedeák és a Nyíregyháza fiataljai már jó negyedórája. Várható kezdőcsapatok:Szeged: Drahos, Rubin, Nyilas, Dukics, McKenzie Nyíregyháza: Savic, Sztojakovics, Marshall, Mohácsi, Nagy K. Beharangozó írásunk itt olvasható.