Kézilabda: "Frantasztikus" Pick-diadal! (FRISSÍTVE) + FOTÓK

2010. december 4., szombat
Hatalmas küzdelemben, parázs csatában, többek között Fero Sulc 17(!) góljával győzött a Pick Szeged a Dinamo Minszk ellen a Bajnokok Ligája hetedik fordulójában. Továbbra is az élmezőny nyomában maradt a Skaliczki-legénység. A mérkőzést online közvetítettük! Remek hangulatú, feszült meccsre lehetett számítani és nem is csalódott az újszegedi sportcsarnokba kilátogató 3000 néző. A hazai kemény mag óriási hangulatot teremtett és teljesítményüket csak fokozta a maroknyi fehérorosz ultratábor, akik lankadatlan buzdították BL-újonc csapatukat, lengették zászlóikat és mindent megtettek egy alapos hangszálgyulladásért. A mérkőzés kezdete előtt Lékai Máté jutalmat vehetett át, mivel november hónapban a szurkolók a legjobb szegedi játékosnak választották. Nem kezdődött jól a meccs, két kihagyott támadást követően Pavel Atman góljával a vendégek szereztek vezetést, majd nálunk Frantisek Sulc kezdte meg nem mindennapi gólgyártását. A 4. percben a végül kilencig jutó Borisz Puhovszkij góljával vezetett utoljára a belorusz gárda, ezt követően a kezdeményezés átkerült a Pick kezébe. Katzirz Dávid egyenlített, majd jöttek Sulc pillanatai, és máris 5-2 volt ide. Fero végül a félidőben már 11-nél járt, és gyakran volt olyan szakasza a meccsnek amikor ő vitte hátán a csapatot. A Pick gyorsan tudott váltani és ez megzavarta a körülményesen támadgató Minszket, így gyors indításokból sikerült a Picknek elhúzni. Kellett is a vendégeknél az időkérés 10-5-nél, bár igazából nem tudta megtörni Szergej Bebesko Lékaiék lendületét. Jóllehet ziccerek maradtak ki, és a Dinamo feljött 11-8-ra, de Skaliczki László időkérése után helyreálltak a dolgok, jött Sulc és ontotta a gólokat. A kapuscsere - Valentyin Kosevoj helyett jött a litván Egidius Petkevicius - sem segített a vendégeken, tartóssá vált a négy gólos hazai vezetés még jó néhány percig. Mikler Roland a kapuban bravúrokat mutatott be. A vendégek fegyelmezetlen, gyakran durva védekezése azonban zavart okozott, így volt, hogy négy az öt ellen támadva is sikerült betalálniuk. Puhovszkij vitte hátán a csapatot, míg a sztárként beharangozott ukrán Szergej Onufrijenkót gyakorlatilag levette a pályáról a védelem, valamint Mikler. A félidő végén emberelőnyben kiegyenlítettek a vendégek Vitalij kozsenyevszkij és Szergej Silovics révén, azonban az utolsó percben két Sulc-gól (a 10. és a 11.) némi előnnyel küldte pihenni a hazaiakat. A második félidő sok hibával és Tatai Péter beállásával indult, akit aztán öt percig nem tudtak felavatni a minszkiek, csak a 35. percben Gyenyisz Rutenko által, de feljönni nem tudtak, mert előbb Maxim Butenko, majd az elnyűhetetlen Fero Sulc talált be (22-19). Az elkövetkező percekben a bíróknak sikerült több kétes ítéletet hozniuk mindkét csapat kárára és a nézők erőteljes bosszúságára. A feszült hangulatot tovább erősítette a vendégek fiatalabb játékosainak türelmetlensége hogy előbb Tomás Stranovsky Atmannal, majd Butenko Remigius Cepulisszal kakaskodott egy sort, aminek kettős szegedi előny lett a vége. Szergej Bebesko ismét időt kért, aminek hatására végül négy a hat ellen támadva Onufrijenko talált be tatai kapujába (28-26). Puhovszkij és Atman vette hátára megint a vendégegyüttest Sulc ellenében, azonban a rutinosabb szegedi védelem jobban tudta őket tartani, mint az újonc belorusz Ferot. Az utolsó tíz percre Sulc már külön őrzőt kapott, de ez sem segített a vendégeken. Az 53. percben a hazai hibákat villámgyorsan és kegyetlenül kihasználva feljöttek 33-31-re, de Tatai elképesztő védései, a góldobó kezét meglelő Butenko, a visszatérő Lékai és a kihagyhatatlan Fero Sulc góljaival máris 37-32-vel ment a Szeged. Onufrijenko és Cepulis még szépítettek, de ennél közelebb már nem kerülhettek a vendégek. A vége 37-34 lett, a Pick Szeged megérdemelten nyert és gyűjtötte be a két pontot ezen a helyt-helyt őrült, de fantasztikus találkozón. E győzelemmel Sulcék magabiztosan tartják harmadik helyüket a csoportban a listavezető Medvegyi és a második Valladolid mögött három illetve két ponttal leszakadva. Vasárnap még hátra van a Schaffhausen-Aalborg mérkőzés a csoportban a téli pihenő előtt.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, C csoport, 7. forduló:

Pick Szeged – Dinamo Minszk 37-34 (20-18) Újszegedi sportcsarnok, 3000 néző. Vezette: S-L. Dinu, C. Din (rom.) Pick Szeged: MIKLER - Stranovsky 1, LÉKAI 5, SULC 17, Zubai 1, KATZIRZ 5, Vadkerti 1. Csere: Herbert, Törő 3, Balaz, TATAI (k), Bajorhegyi, Butenko 4, Grünfelder. Vezetőedző: Skaliczki László. Dinamo Minszk: Kosevoj - Kozsenyevszkij 2, RUTENKO 4, Babicsev 1, Silovics 3, PUHOVSZKIJ 9, Cepulis 4. Csere: Atman 5, ONUFRIJENKO 5, Titov 1, Petkevicius (k), Onyiscsuk. Vezetőedző: Szergej Bebesko. Hétméteres: 5/3, ill. 4/2. Kiállítás: 10 perc, ill. 18 perc. Frantisek Sulc: "Életem meccse volt! Egyszer, Németországban lőttem tizenhatot egy meccsen, ez a mai tizenhét abszolút csúcs számomra. Nagyon készültünk a Minszkre, erős csapat, komolyan vettük őket, talán két-három nevesebb játékos kellene, és élcsapat lennének. Elégedett vagyok a megszerzett nyolc pontunkkal, hiszen teljesen megújult a csapatunk a nyár folyamán, s ennek fényében ez, úgy gondolom, nagyon szép teljesítmény." Borisz Puhovszkij: "Nagyon készültünk, hogy játékosaink százszázalékos teljesítményt nyújthassanak a mérkőzésen. Az eddig elért két pontunk nagyon szép eredmény, de még nincs elég elismertségünk. Fiatal, de, úgy gondolom, szép jövő előtt álló csapat vagyunk." Skaliczki László: "Nagyon nagy igénybevételnek vannak kitéve a kulcsembereink. Az ellenfelet dicséri, hogy rutinosan oldották meg az adott szituációkat. Sok hibát követtünk el a beállók megjátszásánál. A vendégek nagyon stabil játékról és elképesztő kitartásról tettek tanúbizonyságot, amikor akár kettős hátrányból is képesek voltak gólt és gólokat dobni. Fero Sulc és Tatai bravúrjai nagyon sokat tettek a győzelemhez. Fantasztikus mérkőzésen vagyunk túl, nagyon örülök a nyolcpontos évzárásnak. Köszönöm a közönség buzdítását." Szergej Bebesko: "Gólzáporos, közönségszórakoztató mérkőzés volt. Nagyon jól játszott a Pick, megállíthatatlan volt támadásban a Sulc, ennek köszönhették a hazaik a győzelmet. Ilyen közönség mellett fiatal játékosaim képtelenek voltak fegyelmezetten játszani, ez sok kiállítást szült részünkről. Gratulálok Skaliczki Lászlónak és csapatának."

6. Dinamo Minszk6105184–2002

60. perc: Időkérés és a lányok.... Zúg a szép volt fiúk! Még Törő ad egy passzt Zubainak, de nem jött össze... Vége! 37-34! Szép volt fiúk!!! 59. perc: Indulnánk, de visszafújják, Onufrijenko belövi, 37-33... Elől rontunk, indulnak, Cepulis, 37-34... 58. perc: Katzirzot rántja le Kozsenyevszkij, hetes és kettő perc. Kimarad, Kosevojról plafont ér a labda, marad itt! Sulc már belövi, 37-32! 57. perc: Elől Lékai, 36-32, hátul Tatai, 36-32! 56. perc: Rossz fehérorosz bejátszásból indulnánk, de visszafújják... Tatai ismét véd egy óriásit! 55. perc: Butenko lövését Kosevoj lábbal, bravúrral. Tatai hasonlóan, de hetes. Puhovszkij... és Tatai ismét bravúrvédést mutat be! Butenko helyett újra Lékai a pályán! Be is lövi a negyedikjét! 35-32!!! 54. perc: Puhovszkij ébreszti a kókadozó fehérorosz zászlóerdőt, 34-32. 53. perc: Butenko elügyetlenkedi, Silovics kapja beállóban az indítást, 33-31. Butenko javít, 34-31! 52. perc: Sulcon külön ember, de ez nem zavarja! 33-29! Onufrijenko sem zavartatja magát, 33-30. 51. perc: Stranovsky elszórja a labdát... Atman nem mer lőni, passz Puhovszkijnak, vissza Atmannak, 32-29... 50. perc: Törő szélről szép passzok után! 32-27! Most kell megfogni őket! Majdnem eladják, de Puhovszkij visszaszerzi és be is lövi a nyolcadikját... 32-28. 49. perc: Rutenko nem bírja idegekkel, támadásban kiszórják, négy a hat ellen ismét, Atman nem is talál be! 48. perc: Atmant védi bravúrral Tatai! Hihetetlen a hazai közönség! Sulc megint! Soha nem unjuk meg leírni a nevét! 31-27! 47. perc: Babicsev csendesít sajnos... 30-27... Katzirz hetest harcol ki! Babicsev közben két perc, Sulc meg kihagyja, a kutyafáját... 46. perc: Butenko indul és 30-26! Hihetetlen hangorkán, még a Pick-Veszprém sem volt ennyire hangos! 45. perc: Katzirz mellé, Rutenko fölé. Sulc pedig ismét! 29-26. 44. perc: Kezd kicsúszni a meccs a bírók kezéből: Cepulist is kiküldik, négy a hat ellen támadnak a vendégek... Most kell időt kérni, mielőtt lincselés lesz... Úgy is van, Bebesko kikéri.... Jöhetnek a lányok, nyugodhatnak a kedélyek... És Onufrijenko ismét, kettős hátrányban, a mindenségit neki! 28-26... 43. perc: Durvul a meccs: Stranovsky és Atman kakaskodnak, majd a komplett csapatok is. Atman kettő perc! Puhovszkij belemegy Bajorhegyibe, nem fújják be, a következőt igen. Elől Butenko veszekszik egy fehérorosszal. 42. perc: Törő, aztán Stranovsky! 28-25. 41. perc: Katzirz válaszol, 26-24! Onufrijenko gólját lefújják, Puhovszkijét nem... 26-25... 40. perc: Fenn a kéz a bíróknál... Még mindig támadhatnak, Titov színészkedik. Atman eltöri a labdát, de visszaadják nekik... Onufrijenko rettenetesen bosszantó gólt dob és csendre inti a közönséget. Most sokan nem szeretik a csarnokban az ukránt. 39. perc: MINDENT BELE!!! - zúg a csarnok, Zubai újra benn. Butenko most belövi! 25-23! Rutenkot Tatai védi! 38. perc: Butenko lövését könnyedén védi Kosevoj. Grünfelder megússza a kettő percet. Élednek a vendég ultrák. Már ha a mieink hagyják őket szóhoz jutni. Rutenko negyedik gólja, 24-23. 37. perc: Sulc hátrányból, Cepulis előnyből... 24-22. 36. perc: Tatai védi Titovot, de hetes. Puhovszkij belövi. Tatainak nem könnyű fehérorosz ultrákkal a hátában... Törő estéből, Onufrijenko simán, 23-21. 35. perc: Rutenko belövi, Sulc válaszol, 22-19. Ez már bizony egy tucat Sulc neve mellett! Bajorhegyi kettő perc. Grünfelder jön. 34. perc: Butenko nyitja a gólok sorát a második félidőben, 21-18. 33. perc: Elszórjuk a labdát elől, megindulnak, de elrontják. Lékai lövését pedig Petkevicius védi. 32. perc: Elől rontunk, leindítanak, Zubait kiszórják. Tatai-brarúv Puhovszkijjal szemben! 31. perc: A vendégek kezdik a második félidőt. Tatai a kapuban, Atman elég fura technikával elvégzett hetesét simán fogja. Pick Szeged – Dinamo Minszk 20-18 Pick Szeged: MIKLER - Stranovszky, Lékai 3, SULC 11, Zubai 1, KATZIRZ 4, Vadkerti 1. Csere: Herbert, Törő, Balaz, Bajorhegyi. Vezetőedző: Skaliczki László. Dinamo Minszk: Kosevoj - Kozsenyevszkij 2, Rutenko 2, Babicsev, Silovics 2, PUHOVSZKIJ 5, Cepulis 2. Csere: ATMAN 4, Onufrijenko, Titov 1. Vezetőedző: Szergej Bebesko. Szünet. Pompomlányok a pályán a szünetben. Az ő produkciójuk sem rossz... De maradjunk a kézilabdánál. Frantisek Sulc elképesztőt játszik ma, 11 gólt lőtt, ebből hármat hetesből. A vendégeknél Puhovszkij okoz néha gondot a védelmünknek, eddig öt találatot jegyez. 30. perc: Silovics egyenlít Mikler lábai között... 18-18. Bajorhegyi gyengén, de már hetes. Menjünk előnnyel szünetre srácok! Kosevoj jön vissza. Sulc bevágja! Eladják, Sulc indul és ez már a tizenegyedik gólja!!! 20-18! 29. perc: Bajorhegyi benn támadásban Katzirz helyén. Sulc szabaddobását Petkevicius védi. 28. perc: Vadkert üti le Rutenkót, de Katzirzt szórják ki... Titov belövi előnyből, 18-17. 27. perc: Silovics mellédurrant, Sulc kapufát lő, Kozsenyevszkij már belövi... 17-16. Maros Balaz áll be. Sulc bombája alulról, csuklóból benn van! 18-16! 26. perc: Stranovsky szépen fut be szélről, egy az egyben lő, Petkevicius véd... És miután Herbert jól bekkel az egész megismétlődik... 25. perc: Sulc lő egyet ismét, Puhovszkij válaszol. Katzirz elől labdát szereznek, Cepulis belövi...17-15. Hat-hat a pályán. 24. perc: Titov is kiáll, Katzirz gólja, rá Silovics válaszol. Öt a négy ellen a pályán a Pick. 16-13. 23. perc: Puhovszkij tör be a résbe és büntet hátrányból, 15-12. 22. perc: Puhovszkij ismét eredményes, 15-11. Cepulis megy ki, mután leüti Katzirzt. Kínai után Stranovsky-kapufa... 21. perc: Sulc lövi be Lékai kiharcolt hetesét! Ez már a hetedik Sulc-gól, elképesztő! 15-10. 20. perc: Puhovszkij tört volna be, de nem megy át a falon. Törő lefüleli a kínait! Zubai rosszul kapja Sulc bejátszását. Kazsenyevszkij Atman hátmögötti passzából, 14-10. 19. perc: Sulc belövi! 14-9. Mikler mit véd! A Dinamónál kapuscsere, elrontjuk a támadást. 18. perc: Katzirz hátrányból is belövi. Atman szépít, 13-9. 17. perc: Katzirzt megtámasztják, fölé, jönnek a fehéroroszok, de belemennek Lékaiba. Sulc indítja Lékait, 12-8. A vendégek kijöttek nyitottabb védekezésre. Elől rontanak, de közben tőlünk Herbertet kiszórják. 16. perc: Rutenko beállóból belövi, 11-8. Mikler védi Cepulist. Elől Sulc ront, sarokdobás. Skaliczki László időt kér. 15. perc: Eldurrantják mindkét oldalon, nincs gól, nálunk Vadkerti hagyta ki. A fehérorosz tábor lankadatlan, de elnyomja őket a hazai dob, sziréna és a féktelen szurkolás! 14. perc: Onufrijenkót egyelőre sikerül kikapcsolni. Puhovszkijt nem, 11-7. Katzirz mellé lő. 13. perc: Sulc tarthatatlan a vendégeknek! 11-6. Nem zavarta a zászlóerdő... 12. perc: Onufrijenko rossz bejátszása után Vadkerti megindul, 9-5. Rontanak elől, és Lékai indul meg, 10-5. Bebesko időt kér. Pompomlányok fel. Rutenko szépít jobb szélről, 10-6. 11. perc: Sulc védekezik jól, de aztán Atman átlő, 7-5. Zubai válaszol, 8-5! 10. perc: Mikler ismét védi Onufrijenkot, Lékai megindul és már 7-4! 9. perc: Cepulis góljával 5-4, Katzirz válaszol, 6-4. 8. perc: És Sulc megint, 5-3! Az első félidőben valóságos kék-fehér belorusz zászlóerdővel kell szembenéznie támadásban a Picknek. 7. perc: Kazsenyevszkij kapufája után Sulc ismét! 4-2. Puhovszkij megy át a falon, 4-3. 6. perc: Onufrijenko lövését Mikler védi. Lékai hetest harcol ki, Sulc bevágja, 3-2. 5. perc: Támadunk, Babicsev két percre kiáll. Lékai keresztbe passza Vadkertinek és Katzirz belövi! 2-2. 4. perc: Puhovszkij harcol ki hetest, Atman lövi... 1-2. Maroknyi fehérorosz tábor képviselteti magát. Elképesztően fanatikusoknak tűnnek. 3. perc: Sulc egyenlít, Mikler hatalmasat véd Rutenkóval szemben. 2. perc: Atman belövi, 0-1. 1. perc: A Pick kezd. És egyből sárgát kap Babicsev. Támadásban rontunk. Ők jönnek. Pick Szeged: Mikler - Stranovszky, Lékai, Sulc, Zubai, Katzirz, Vadkerti. Vezetőedző: Skaliczki László. Dinamo Minszk: Kosevoj - Kozsenyevszkij, Rutenko, Babicsev, Silovics, Puhovszkij, Cepulis. Vezetőedző: Szergej Bebesko. 15.08: A Bajnokok Ligája himnusza csendül fel. Nyomában pedig a szegedi szurkolók dübörgése. Ez nem a jégcsarnok. Itt forró a hangulat! 15.07: Novemberben Lékai Mátét választották a hónap játékosának, most veszi át az ezért járó díjat. 15.05: Pick Szeged bemutatás... A közönség elképesztő hangulatot biztosít. Dobvihar söpör végig a csarnokon és folyamatos dübörgéssel kíséri végig a szegedi játékosokat! 15.00: És akkor kezdődnek a bemutatások. Előbb a vendégek, aztán a Pick. 14.50: Megtelik lassan a csarnok, hamarosan kezdődik a ceremónia és a bemutatások. 14.40: Lassan szállingóznak a nézők is, telnek meg a széksorok. 14.30: És akkor a helyszínről. Sok szeretettel köszöntjük Kedves Olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, ahol szűk háromnegyedóra múlva kezdetét veszi a Pick Szeged - Dinamo Minszk összecsapás a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 7. fordulójában. Már pályán a csapatok, megy a melegítés. Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, C csoport, 7. forduló: Pick Szeged - Dinamo Minszk. Újszegedi sportcsarnok. Vezeti: S-L. Dinu, C. Din (rom.)Pick Szeged: Mikler (k), Tatai (k), Herbert Bajorhegyi, Lékai, Vadkerti, Beocsanin, Baláz, Zubai, Katzirz, Törő, Stranovsky, Sulc, Butenko. Vezetőedző: Skaliczki László. Dinamo Minszk: Kosevoj, Petkevicius, Kozsenyevszkij, Rutenko, Babicsev, Silovics, Komarov, Puhovszkij, Onyiscsuk, Kovaljenko, Nyezsura, Cepulis, Atman, Onufrijenko, Titov, Nyedolivko. Vezetőedző: Szergej Bebesko. Ma mindenképp győzni kell hazai pályán! A Dinamo Minszk nem a legacélosabb ellenfél, igazából a kinti vereség is egy kisebb fajta negatív csoda magyar részről. A Pick legutóbbi bajnoki mérkőzésén 32-26-ra verte a Kecskemétet idegenben, míg a Dinamo november 24-én játszotta legutóbbi bajnokiját a mogiljevi Maseka ellen és nyert 34-27-re hazai környezetben. A Dinamo Minszk honlapja szerint mintegy 70 fős szurkolótáborukra lehet számítani a mérkőzésen. Beharangozó írásunk itt olvasható.