Jégkorong: győzött a Volán-Spartak Dunaújvárosban

2010. december 14., kedd

Ismét idegenbeli győzelmet aratott a Tisza Volán-Spartak férfi jégkorongcsapata az ob I/B alapszakaszában. A szegedi-szabadkai együttes ezúttal Dunaújvárosban győzedelmeskedett, megfordítva az eredményt, egy kiváló harmadik harmad után.

Nehezen indult a mérkőzés,

Magosi Erik

góljával a 7. percben vezetést szerzett a hazai gárda, kihasználva

Luka Bosnjak

kiállítását (előtte egy ideig kettős hátrányban is volt a vendég csapat), majd a második harmadban

Selmeci Attila

révén kettőre növelték előnyüket a 29. percben. Négy minutummal később szépített a Volán,

Varga Dávid

használta ki

Okos Csanád

hét másodperccel korábban történt kiállítását. A záró harmadban aztán rákapcsolt a Volán és megfordította a mérkőzést. Rögtön a harmad második percében Bosnjak egyenlített (2-2), majd az 51. percben

Ambrus András

lőtte be a győztes találatot az öt másodperce tartó emberelőnyben (2-3). Az utolsó másodpercekben a hazaiak időt kértek és lehozták kapusukat, de rövid emberfölényüket nem tudták gólra váltani. Győzelmével a Tisza Volán-Spartak előrelépett az ötödik helyre. A csapat vasárnap hazai jégen fogadja az utolsó helyen álló Dab.Docler-Jégtörőket. Ambrus András a kanadai táblázaton jelenleg a 14. 11 ponttal.

Férfi jégkorong ob I/B, alapszakasz:

Dunaferr SE - Tisza Volán-Spartak 2-3 (1-0, 1-1, 0-2)

Dunaújváros. Vezette: Árkovics Á., Kész Á., Pál L.

Dunaferr SE:

Kecskeméti - Vincze, Vaskó, Gungl, Komáromi, Kis A.

Nagy Z., Fülöp, Okos, Földesi, Sárpátki, Győri, Magosi, Selmeci, Papp.

Csata Csaba.

Tisza Volán-Spartak:

Vidakovic - Guzina, Dulic, Gergelj, Leckovic, Bosnjak.

Rózsahegyi, Varga, Egyed, Mohai, Lippai, Bosnyák, Maslac, Veres, Ambrus, Neskovic, Peter, Ber, Plavsic.

Technikai vezető:

Kalocsa László.

Magosi (7'), Selmeci (29'), ill. Varga (33'), Bosnjak (42'), Ambrus (51').

18 perc, ill. 28 perc + fegyelmi büntetés (Lippai). Kalocsa László, a Tisza Volán-Spartak szakmai vezetője:

"Álmosan kezdtünk, de a harmadik harmadban sikerült igazi csapatként küzdenünk, jól játszottunk. Remélhetőleg sikerül tartanunk ezt a formát és megkezdhetjük a felzárkózást a többi csapathoz. A hétvégén legkönnyebb ellenfél jön, de mindig ezek a mérkőzések a legnehezebbek."