Futsal: győzött az UTC, az SZTE-meccs elmaradt

2010. december 7., kedd

Tartja a második helyét a férfi futsal NB II Keleti csoportjában tíz forduló után az Ujszegedi TC, miután hétfő este 8-6-os győzelmet aratott Szentesen. Az SZTE EHÖK SE Salgótarján elleni mérkőzése elmaradt.

Az első gólra a félidő közepéig kellett várni, s azt némi meglepetésre a hazaiak szerezték

Jernei Csaba

révén.

Makra Zsolt László

perceken belül egyenlített, de az előny ismét a Szenteshez került, amikor a 17. minutában

Koncz Zsolt

is betalált. A szünetig fordított azonban az UTC, előbb

Trucz Zsolt

, majd

Szabó László

volt eredményes (2-3). A második félidő gyors gólváltással indult, előbb a góllövőlista-vezető

Hegyesi Zsolt

, majd a hazaiaknál ismét Koncz talált be (3-4). Hegyesi a 28. percben tizenhatra növelte bajnoki góljai számát, majd Makra lőtte be a hatodikat (3-6). Szentesi percek következtek, a hazaiak két perc alatt kiegyenlítettek:

Kerepecky Csaba

, Koncz,

Szabó Dániel

összesen háromszor zörgette meg a vendégek hálóját (6-6). A végét azonban az UTC és Hegyesi Zsolt bírta jobban: a házi és bajnoki gólkirályjelölt újabb két találatot jegyezhetett fel magának, így kialakítva a 6-8-as végeredményt. Győzelmével az UTC tartja második helyét a Gödöllő mögött, egy ponttal megelőzve az elmaradt meccse miatt eggyel kevesebbet játszott Berettyóújfalut és a hétfő esti mérkőzésén Soroksáron győző és ezzel szintén egy pontra felzárkózó Nagykátát (18-18 pont). Az SZTE EHÖK SE – Salgótarjáni VSC mérkőzés elmaradt.

Férfi futsal NB II Keleti csoport, 10. forduló:

Szentes, Dr. Papp László Sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Galambosi, Lovas, Bartucz.

Szentesi VSK - Ujszegedi TC 6-8 (2-3)

Szentesi VSK:

Gömöri - Koncz, Kerepecky, Szabó Á., Hortobágyi.

Gombos (k), Jernei, Szeles, Szabó D., Simon O.

Némethy László.

Ujszegedi TC:

Béry - Hegyesi, Simon I., Makra, Szabó L.

Szűcs (k), Hernády, Trucz, Batik, Pataki, Brinszky, Erhardt.

Brinszky Adrián.

Jernei (9'), Koncz (17', 22', 34'), Kerepecky (33'), Szabó D. (34'), ill. Makra (13', 32'), Trucz (19'), Szabó L. (20'), Hegyesi (21', 28', 38', 39').

Szabó L., Béry. Erhardt Szilárd:

"Az eddig győzelem nélkül és három ajándékponttal rendelkező Szentes erre a mérkőzésre hegyezte ki a futsal évét és ennek tudatában még értékesebb a győzelmünk."