Vízilabda mk: történelmi Universitas-ezüst (FRISSÍTVE) + HANG, FOTÓK

2010. november 21., vasárnap
Története eddigi legnagyobb sikerét érte el a Taylor&Nash Universitas Szeged női vízilabdacsapata, miután a magyar kupa döntőjében 6-5-re alulmaradva a Szentessel szemben ezüstérmet szerzett. A kupadöntőt a helyszínről online közvetítettük. Az ősz folyamán lejátszott Szeged-Szentes női vízilabda-mérkőzéseket emlékeinkbe idézve nagyon nehéz meccsre, kiélezett küzdelemre számíthattunk a két csapat magyarkupa-döntőjében. Az is volt. A hangulatra nem lehetett panasz, a mintegy 500 szentesi és szegedi néző (kiegészülve a helyi érdeklődőkkel) alkotta szurkolótáborok teltházas hangorkánnal kezdték meg párbajukat. A csapatok bemutatása során egy apró ceremóniára is sor került, ugyanis Dalmády Szandra megkapta az előző idény gólkirálynőjének kijáró serleget, miután a 2009-2010-es szezonban 90 találatot jegyzett. Godova Gábor valamelyest változtatott a megszokott kezdőcsapaton, Árkosy Lilla helyett Tóth Petra kezdett. Dalmády Szandra nevéhez fűződik az első lövés, miután Drávucz Rita elhozta a labdát ráúszásnál, azonban ez kissé gyengére sikeredett, Jankovics Eszter könnyedén hárított. A másik oldalon Anasztaszja Kotova nem tudott betalálni. Miután Hegedűs Renátát kiállították, a Szentes már tudott élni a lehetőséggel: Gémes Anett úszott rá egészen a kapura, és nem is hibázott (0-1). Szerencsére egy szabaddobásból Drávucz szinte azonnal válaszolt (1-1), de túl sokáig nem örülhettünk az egyenlítésnek, ugyanis Tóth Petra csapott oda, és Kotova lőhetett ötméterest. Nem is hibázott (1-2), így a statisztikák szerint 34 másodperc alatt rögtön esett is három gól. Sajnos ezt követően nem sikerült azonnal egyenlíteni, pedig hegedűs megúszása után Dalmády Szandi húzhatta volna be a labdát centerből a kapuba, de csak a fára sikerült... Azután testvére Petra is próbálkozhatott fórból, de ekkor Jankovics volt résen. Varga Zita Takács Orsolya lövésével szemben bemutatott remek védése után azonban nem volt kegyelem! Drávucz megúszott, ketten nyomták víz alá, Miskolczi ellen fújtak végül ötméterest, amit Rita magabiztosan értékesített (2-2). Egy perccel később a megúszó Hegedűs került hasonló helyzetbe, ám a síp ekkor néma maradt, nem úgy a másik oldalon, amikor a megúszó Miskolczit süllyesztette el Tóth Petra. A megítélt büntetőt a sértett lőtte és Varga hárította, bámulatos reflexszel. Részben a pontatlanságokból, de inkább a fegyelmezett védekezésekből kifolyólag a játékrészben több gól nem született. A folytatásban maradt a gólcsend percekig. mindkét csapat jól tördelte a másik játékát, lassan lementek a támadóidők, a sürgetett lövések pedig távoliak és pontatlanok voltak. A 10. percben szegedi részről Dalmády Petra került jó lövőhelyzetbe, nem állt senki az útjában - Jankovicsot leszámítva aki óriásit védett. Pár másodperccel később a másik oldalon Sipos csavart gyönyörűen, szerencsére a kapufára. Egészen a 13. percig kellett várni, hogy ne a blokkok és a kapusok legyenek főszerepben, hanem a tüzérek: Drávucz lóbái magukra vontak két embert, így világbajnokunk passza egyedül találta Árkosy Lillát, aki nem is hibázott (3-2). Egy kisebb kapu előtti kavarodásból Brávik Fruzsina csaknem egyenlített, de a kapufáról kipattant labdából indítva megúsztak a lányok. Adott volt a lehetőség az elszakadásra a Szentestől, azonban egy támadóhiba miatt máris a csongrádi szomszédvár jöhetett újra. Ekkor jól védekezett a Szeged, a szentesi akciók gyakran befejezetlenek maradtak a támadóidő lejárta miatt. Most is hasonló helyzet alakult ki, azzal a különbséggel, hogy Brávik Fruzsina két emberrel a nyakán 1 másodperc támadóidőnél képes volt gólt lőni... Bosszantó figyelmetlenség, elkerülhet gól (3-3). Az bizonyos, hogy a mai nap sajnos nem Dalmády Szandié volt. Pedig a megye egyik (kétségtelenül) legszebb sportolónője próbálkozott megúszással, átlövéssel, centerlövéssel - de semmi nem jött be. A 15. percben labdástul nyomták le a víz alá a védők a kapu torkában, a síp néma maradt, majd pár pillanattal később kiváló lövőhelyzetbe került, de lövését blokkolták... A negyed végén még Kuczora Imola és Gémes kínálta meg a másik fél kapusát egy-egy egészséges lövéssel, de a hálók nem forogtak veszélyben. A gólcsendet nem zavarta meg még egy potyaízű találat sem. A szentesi lányok főleg mellé lőttek, Dalmády Szandra lövését viszont tudták blokkolni ezúttal is. A 20. perc törte meg a gólmentességet, de sajnos szentesi részről: Tóth Ildikó kiállítása után Miskolczi használta ki a fórt (3-4). Azonban nem csak a Szentes tud gyorsan válaszolni a másik gólelőnyére: Drávucz, szintén fórból, félpercen belül egyenlített (4-4). Meg is zavarodott a "Zantleitner-leányság", újra fórba került az Universitas, azonban Kuczora közelről a felsőlécet találta telibe, megint nem sikerült elszakadni. Győri Eszter megirigyelhette az iménti mutatványt, ő is célba vette a kaput és szintén lőtt egy szép felsőlécet. Az eredmény már nem változott a játékrészben, bár szokás szerint Rita megúszott, de ziccere kimaradt, majd Varga védett hatalmasat. Szegedi emberelőnnyel és labdabirtoklással indult a kupadöntő zárónegyede, azonban Dalmády Petrának most sem jött össze a gól. Ekkor már sejteni lehetett, ha elkerüljük a hosszabbítást, egygólosnál nagyobb győzelemre egyik féltől sem kell számítanunk. Drávucz ejtéssel is kísérletezett, ez sem jött be, Jankovics könnyedén leszedte. Godova Gábor időkéréssel próbálta nyerő szituációba hozni csapatát emberelőnyben, azonban a Tóth Ildi centerlövésébe is beleblokkoltak a védők. A 28. percben visszavehette volna a Szentes a vezetést, de a blokk most nálunk is jól működött, Varga Zita is a helyén volt, az ismétlést pedig mellé lőtték. Dalmády Petra lövését viszont ezegyszer nem lehetett blokkolni: az átlövő hatalmas gólt ragasztott Jankovics hálójába (5-4). És ahogy az lenni szokott, most sem örülhettünk sokáig. Egészen pontosan 13 másodpercig, a hivatalos jegyzőkönyv szerint. Petra nővérét kiszórták, a villámgyors szabaddobást Brávik centerből azonnal bevágta (5-5), Szandi még ki sem ért a ketrecbe... Zantleitner Krisztina a 30. percben kért időt, ezzel megspórolva csapatának a felúszást, illetve ismertetve a követendő figurát. Szerencsére eltaktikázták, Győrinek nagyon messziről kellett kapura suhintania a lejáró támadóidővel együtt a labdát, ami azonban pattogott, átbújt Varga karja alatt és csaknem a kapuba csorgott, csak a kapufa állította meg - a nézők legnagyobb felhördülésére. Sajnos a támadásba ismét hiba csúszott, védekezésben pedig kiállt Dalmády Petra, Kotova pedig nem kegyelmezett (5-6). Még 1.13 volt hátra, Drávucz átlövését azonban megint blokkolták, de védekezésben Tóth Ildi labdát szerzett. Godova Gábor gyorsan időt kért 19 másodperccel a vége előtt. Az utolsó szegedi akciót a hátralévő idő, a letámadó szentesi védelem és a kapkodás halálra ítélte: Varga Zita indította a támadást, passza Drávuczhoz ment, ő bejátszott Tóth Ildikónak középre, akit nagyon gyötörtek a védők, de ki tudott emelkedni. Lövésébe azonban beleértek, talán a karját is lehúzták, mindenesetre a labda "eltört" és könnyű csemege volt Jankovicsnak, aki ezután már nem indított hanem megvárta a dudaszót. Összességében a kiegyenlített játékot, fej-fej melletti küzdelmet hozó mérkőzés, a védelmek összecsapása volt. A két csapat támadásban lényegében képtelen volt kijátszani a másik felállt védelmét. A blokkok, a kapusok vagy a kapufák gyakran állták útját a jó lövéseknek. A szegedi házi gólhercegnők lövőstatisztikája ezúttal a kupa selejtezőcsoportjában ugyanilyen végeredménnyel zárult mérkőzést idézi: Drávucz 3/9, Dalmády Szandra 0/6, Dalmády Petra 1/7. No persze a másik félé sem szebb: Győri 0/4, Brávik 2/4, Miskolczi 1/5, Kotova 2/5, Gémes 1/4. Nem sikerült tehát a bravúr a bajnokság első osztályában még csak második idényét töltő fiatal, szegedi női vízilabdának, ezúttal nem jött össze a magyar kupa, de csüggedésre semmi ok nincs, hiszen a döntőbe kerülés sporttörténeti tett volt a lányok részéről és a mutatott teljesítmény, az eredményesség szép jövőt ígér nem csak a kupában. S bár a döntőt követően legörbedtek az ajkak, és voltak páran, akiknél eltört a mécses, de nem szabad szomorkodni, ünnepelni kell a szegedi csapatsport újabb fényesen csillogó érmét, és mindenek előtt legújabb, még fényesebben ragyogó csillagát, az Universitas Szeged női vízilabdacsapatát. Úgyhogy zárógondolatként csak annyit üzennénk: Szép leányok, ne sírjatok! Büszkék vagyunk rátok!

Női vízilabda magyar kupa, döntő:

Universitas Szeged - Szentesi VK 5-6 (2-2, 1-1, 1-1, 1-2). Budapest, Szőnyi úti sportuszoda, 500 néző. Vezette: Székely B., Bátori Gy. Universitas Szeged: VARGA - Hegedűs, Dalmády Sz., Dalmády P. 1, DRÁVUCZ 3, Tóth I., Tóth P. Csere: Árkosy 1, Lengyel Dominika, Kuczora, Miklós. Vezetőedző: Godova Gábor. Szentesi VK: JANKOVICS - Győri, Hevesi, BRÁVIK 2, Miskolczi 1, KOTOVA 2, Gémes 1.Csere: Takács O., Magarijama, Sipos. Vezetőedző: Zantleitner Krisztina. Gól - emberelőínyből: 9/2, ill. 9/4. Ötméteresből: 1/1, ill. 2/1. Kipontozódott: Hevesi (27'), Brávik (31').
Godova Gábor értékeli a Szentes elleni döntőt:
Dalmády Petra így látta kupadöntőt:

32. perc: Brávikot kiszórják, de a blokkról kimegy a lövés... Jön a Szentes. 29 hátra... lejár a támadójuk, 19 hátra, időt kérünk! Gyerünk lányok! HAJRÁ SZEGED!!! Drávucz játszik be centerbe, Tóth Ildit elsüllyesztik, próbál lőni, de lefogják-blokkolják a lövést és Jankovicsé a labda... Vége... Nem sikerült a kupagyőzelem, de a siker így is történelmi! Szép volt, lányok! 31. perc: Győri kilenc méterről is veszélyes, kapufáig csorog az utolsópillanatos lövése. Elől hibázunk megint... Dalmády Petrát kiállítják és Kotova kihasználja a fórt... 5-6... 30. perc: Dalmády Petra középről... sarokdobással jövünk. Megint ő, gyors szabaddobás Árkosynak, aki messziről mellé durrant... Időkérés náluk. 29. perc: Fórt kapnak és Brávik centerből villámgyorsan kihasználja... 5-5... Hiba itt és hiba ott. Megint mi jövünk. 28. perc: Árkosyt kiszórják... Győri lövése blokk és kapufa után náluk marad, de mellé megy az ismétlés! Mi jövünk! Ellentámadásban Dalmády Petra messziről!!! 5-4!!! 27. perc: Drávucz-labdaszerzés, Hevesit kiállítják, Godova Gábor időt kér. Közben az eredményjelző lenulláz... Óra helyett jelenleg annyi olvasható: HIBA. Helyrejött... Szandi szépen játszik be Tóth Ildinek, de leblokkolják a lövést... 26. perc: Hiba a Szentesnél, Hegedűs szedi el a labdát. Drávucz messziről ejt, Jankovics leszedi... 25. perc: Ráúszás... Árkosy! Mi kezdjük! Takács kimegy, Dalmády Petra kihagyja a fórt... Miskolczi labdát szerez. Hatalmas HAJRÁ SZEGED fogadkozással ugranak vízbe a lányok az utolsó negyedre! HAJRÁ SZEGED! - zúg a tábor! Akikért aggódnunk kell: Drávucz, Tóth Ildi, Tóth Petra, ők két-két hibával állnak... Vége a harmadik negyednek.24. perc: Gémes pattintását Varga Zita hárítja! Jankovics megszerzi a labdát, visszaúszáskor 4 másodperccel a vége előtt Drávuczot kiszórják... A kutyafáját... 23. perc: Tóth Petra ellen szabálytalanság, miénk. Hiba elől, Drávucz kihagyja a ziccert, övék a labda. Nagyon sok a hiba... 22. perc: Kuczora közelről... felsőléc! Aztán támadóhiba... Szerencsére Győri is szeret magasan lőni, ez is a fán csattan. 21. perc: Brávikot kiállítják és Drávucz egyenlít! 4-4! Agresszíven védekezünk, be is jön, miénk a labda! Szandiról Brávikot ismét kiszórják! Ez az! Ezt most be kell lőni lányok! 20. perc: Most sok a hiba mindkét oldalon. Mi jöttünk egy támadófault után, most ők jönnek ugyanígy... Tóth Ildi második hibája, fórban a Szentes... Miskolczi belövi, 3-4... 19. perc: Brávik kiáll, járatás után Szandi lő balról, de blokkolják és Jankovicsé. A centerbejátszást megszerezzük. Tóth Ildi megúszik, lenyomják és ellene fújnak... 18. perc: Sajnos ismét hiba elől, Szandi vissza kell adja a labdát egy szabaddobás után. Brávik lövése mellé pattan. 17. perc: Ráúszás... Rita ismét elhozza! Támadófault Tóth Ildinél, aztán ki is szórják... Magarijama - Miskolczi - Takács összjáték után utóbbi lő mellé. Vége a második negyednek. Keményen védekezik a Szentes és nálunk is sok a hiba, de győzni kell, lányok! 16. perc: Támadóhiba a Szentesnél elől ismét. Mi zárjuk a félidőt. Lengyel Domit és Kuczorát ölik a víz alatt, utóbbi lő, Jankovics véd. A szentesiek még felúsznak, egy távoli lövés Gémestől... Zita a helyén. 15. perc: Dalmády Szandit a kapu torkában nyomják a víz alá labdástul, de senki nem fúj... Cserébe támadóhibát vét a Szentes, Brávik. Drávucz Dalmády Szandrának középre, blokkolják... 14. perc: Drávucz labdát szerez, de Brávik visszaszerzi, kapufa... Megúsztuk. Elől hiba újra jönnek. Bráviknak játszák be, lenyomjuk, de az utolsó pillanatban még így is belövi... 3-3... 13. perc: Utolsó pillanatban szabaddobás a Szentesnek, amikor már Varga Zitánál a labda... Aki aztán hatalmasat véd! Kotova lövését. Sipos kiáll, járatjuk, Drávucz elvon két embert, passzol Árkosynak, aki be is vágja! 3-2! 12. perc: Győri próbál átlőni, karok erdeje blokkol előtte. Mi jövünk. Elkapkodjuk, Miklós lőtt... Godova mester a medence szélén állva szervezi a csapatot. 11. perc: Miklós utolsó pillanatban hátra Dalmády Petrának, aki lő, Jankovics véd. Drávuczot kiszórják... 10. perc: Hegedűs labdát szerez Győritől. Petra előtt nincs senki, hat méterről lő, Jankovicsról megy ki. A bejátszás nem jó, Kotova hozza el... Sipos gyönyörű csavarja szerencsére kapufa! 9. perc: Ráúszás... A Szentes jön, Gémes hozta el a labdát. Győri gyengén távolról, lejáró idővel. Drávucz megúszik, de Jankovics elszedi előle... Vége az első negyednek.8. perc: Elől hiba, jönnek megint, Brávik centerből és Zita ismét! Szandi lő járatás után, blokkról ki... Megszerezzük a labdát szabaddobásra, de Varga hagyja lecsorogni az órát. 7. perc: Óriási a csata vízben és lelátón egyaránt. Megint a Szentes jön egy támadóhiba után, Kotova az utolsó pillanatban lő, felsőlécre pattan. 6. perc: Hevesi lő-emel, kapufa. Hegedűs megúszik, a kapu torkáig megy, befelé fordul, de lenyomják, Jankovicsé. Ugyanez fordítva ötméteres, Miskolczi. Zita véd!!! 5. perc: Hosszan járatjuk fórban, Dalmády Petra lő, véd Jankovics. Megúsznak, aztán fór, Dalmády Petrát küldik a ketrecbe. Takács lövését Varga Zita kivédi! És megúszik Rita! Ketten a nyomában, lenyomja Miskolczi, ötös! Rita bevágja! 2-2! 4. perc: Hegedűs megúszik, passzol Dalmády Szandinak, aki kapufára húzza és aztán nem sikerül bekotorni... 3. perc: Keményen védekezik a Szentes, de Drávuczot ez nem érdekli, 1-1! Hiba a védekezésben, Tóth Petra... Kotova lőhet ötöst... 1-2. Fórt kapunk, Hevesit szórják ki, de támadófault Hegedűsnél... 2. perc: Megúsztunk, de elveszik a labdát a bírók. Jön a Szentes és Hegedűst kiszórják. Gémes kihasználja a fórt, közel jön és belövi... 0-1... 1. perc: Ráúszás... Rita, nincs is vita! Támadás, kapura lőjük gyengén, Jankovics véd... Lejár az idejük, ellövik, mellé. 14.55: A bemutatások után kitör a hangháború a szurkolótáborok között. Szentesi fogadkozás után jön a szegedi! És elszabadul a hangorkán a lelátón. Heves párbaj Szeged és Szentes között. 14.53: Dalmády Szandi a bemutatás után átvette a 2009/2010. évi országos bajnokság gólkirálynőjének járó serleget. Gratulálunk, Szandi! 14.50: Hamarosan felsorakoznak a csapatok a medence szélén. Bevonulózene. 14.45: Egy kósza bírói síppróba után rákezdenek a szurkolótáborok, "HAJ-RÁ SZEGED!"-et dübörög a dob, és zúg a ködkürt... 14.40: Kapura lövöldöznek a lányok, Dalmády Szandi és Drávucz Rita épp "kapufatartalékaikat" lődözik el, hogy a meccsre már csak a gólok maradjanak a kezükben betárazva. 14.35: Ismét a Szeged a "hazai" csapat, szóval a mi lányaink játszanak fehér sapkában, a Szentes a vendég, övék a kék. 14.30: Hangolnak a lányok és hangol a szegedi szurkolótábor is. 14.20: HAJRÁ LÁNYOK!!! HAJRÁ SZEGED!!! Sok szeretettel köszöntjük Kedves Olvasóinkat a Szőnyi úti BVSC-uszodából! A lányok már megkezdték a melegítést, a Szentes is a vízben. Szomszédvárak rangadója mindig különleges sportélmény, hát ha még egy magyarkupa-döntő is egyben! Nagy meccs várható, hatalmas küzdelem, biztosak lehetünk benne, a lányok mindent elkövetnek, mindent beleadnak, és forrni fog a Szőnyi úti sportuszoda főmedencéjének vize! HAJRÁ SZEGED! Beharangozó írásunk itt olvasható.