A Pick Szeged kiütötte Dunaferrt + FOTÓK

2010. szeptember 15., szerda
A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Dunaferrt fogadta az újszegedi sportcsarnokban. A nyáron meggyengült vendégcsapaton gőzhenger módjára gázolt át a megújult szegedi gárda. Az érdekesnek ígérkező találkozó eredményének alakulását a SZEGEDma.hu-n élőben, online közvetítésünkben kísérhették figyelemmel. II. félidőPick Szeged - Dunaferr (24-11) Újszegedi sportcsarnok, mérkőzés elején:400 néző. Találkozó végére: 800 néző. Vezette:Horváth, Marton. GólszerzőkPick Szeged: Mikler - Stranovsky 8, Zubai 2, Herbert, Katzirz 6/2, Sulc 4, Törő 8/2. Csere:Tatai (kapus), Balaz 2, Lékai 5, Bajorhegyi, Butenko 3, Beocsanin 3, Vadkerti 1, Teimel 1, Grünfelder. Vezetőedző: Skaliczki László Dunaferr: Kovács - Pásztor 5, Németh 1, Benmiloud 1, Takács 6/1, Bali, Széles 3/3. Csere:Repóth (kapus), Morva, Kurbely, Bodó 1, Hajdú 4/4. Vezetőedző: Rapatyi Tamás. Hétméteresek: 4/4, illetve 12/6. Kiállítások: 4, illetve 10 perc. Az eredmény alakulása 5. perc: 28-12 10. perc: 32-13 15. perc: 35-14 20. perc: 40-16 25. perc: 30. perc: Érdekesebb események Összeroppant a fiatal vendég együttes. Tatai Péter egymásután két hétméterest is megfogott. 9. perc: A Dunaferr továbbra sem tudott gólt lőni, még hétméteresből sem. Tatai három büntetőt hárított. 11. perc: 20 góllal vezet a Pick Szeged, (33-13). A félidő feléhez érve, mindössze három gólt dobott a Dunaferr. 18. perc: Mikler is hárít egy büntetőt. 24. perc: A Dunaferr már a 11. hétméterest lőhette, ezúttal eredményesen. A 25. percben 25 góllal vezet a Pick Szeged (43-18) I. félidőPick Szeged - Dunaferr 24-11 Újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezette:Horváth, Marton. GólszerzőkPick Szeged: Mikler - Stranovsky 6, Zubai 1, Herbert, Katzirz 4/2, Sulc 1, Törő 7/2. Csere:Tatai (kapus), Balaz 2, Lékai 3, Bajorhegyi. Vezetőedző: Skaliczki László Dunaferr: Kovács - Pásztor 3, Németh 1, Benmiloud 1, Takács 3, Bali, Széles 2/2. Csere:Repóth (kapus), Morva, Kurbely, Bodó 1, Hajdú. Vezetőedző: Rapatyi Tamás. Hétméteresek: 4/4, illetve 2/2. Kiállítások: 2, illetve 4 perc. Az eredmény alakulása 5. perc: 3-2 10. perc: 7-3 15. perc:12-5 20. perc: 16-8 25. perc: 19-9 30. perc: 24-11 Érdekesebb események A Pick Szeged a Dunaferr ellen bajnoki találkozót ilyen kevés néző előtt az elmúlt évtizedben nem játszott. A Pick a 9. percre 4 góllal elhúzott, a Dunaújváros nyitott védekezéssel próbálkozik, de könnyen átjátszható a védőfal. Stranovsky 11 perc alatt négy gólt lőtt. 14. perc: Törő is négy gólos. Az első negyedórában a Pick Szeged fokozatosan elhúzott, a jó védekezés után, gyors támadásokat indítottak a hazaik, és könnyű gólokat szereztek. Katzirz harmadik góljával tízre növelte a Pick Szeged előnyét a 25. percben.