Labdarúgás: kiütés Pusztamérgesen kapusgóllal + FOTÓK

2010. szeptember 5., vasárnap
Folytatva online közvetítéseink sorát vasárnap délután Pusztamérgesre látogattunk. A helyiek megyei III. osztályú együttese a Kübekházát fogadta, s esélyesként nagy fölénnyel nyerte a meccset. A fesztivált a mérgesi kapus szabadrúgásgólja tette teljessé.

A labdarúgó megyei III. osztály 4. fordulójában:

Pusztamérges FC - Kübekháza SE 9-1 (3-1). Pusztamérges, 100 néző, vezette: Cser Tibor. Pusztamérges: Berkes - Vígh, Zahorán, Farkas J. (Galovicz 46'), Szekeres, Csala, Szép, Kisfaludi, Kővári (Bakos Sz. 82'), Kispál G., Barna (Kispál I. 65'). Játékos-edző: Badényi János. Kübekháza: Gál - Hódi (Damján 88'), Wenner, Savanya (Farkas Gy. 54'), Juhász, Viszmeg, Lakatos, Szirovicza, Zsurka, Körmendi, Valkai. Edző: Takács László. Gólszerzők: Kővári 2 (5', 6'), Kispál G. 2 (70', 77'), Csala (20'), Vígh (55'), Berkes (62'), Kispál I. (73'), Bakos (89'), illetve Valkai (34'). Badényi János, a Pusztamérges mestere: "Remek tavaszi szereplésünk esszenciája volt ez a mérkőzés. Alapcsapatunkkal léphettünk pályára, de sajnos utoljára, hiszen két meghatározó játékosom távozik. Most ilyen arányban is megérdemelten nyertünk egy szimpatikus ellenféllel szemben, gratulálok a srácoknak. Biztos vagyok azonban abban, hogy a következő időszakban lesznek nehézségeink, hiszen Vígh és Szép komoly szerepet töltött be az együttesben. Jó hír, hogy Vajda Attila egy-két héten belül bevethető lesz mint védekező középpályás." Takács László, a Kübekháza trénere: "Sajnos munkahelyi elfoglaltság miatt nem tudunk edzeni, csak a meccsekre állunk össze. Egyes szakaszokban, az első félidő végén és a második elején azért egyenrangú ellenfelei tudtunk lenni a Pusztamérgesnek. A meccs végére azonban egész egyszerűen összerogytunk. Megyünk tovább az utunkon, küzdünk, hogy hétről hétre képviselni tudjuk községünket, hogy életben tartsuk a kübekházi focit." 91. perc: Nincs tovább, vége a vendégek szenvedésének, kiütéssel győzött a Pusztamérges. 89. perc: GÓÓÓL! Vígh János cselezte magát végig a jobb oldalon, beadását a frissen beállt Bakos Szabolcs közelről sodorta a hálóba; 9-1! Valóban ez a legnagyobb veresége a Kübeknek ebben a bajnokságban. 84. perc: Gál kapus megemberelte magát, Kispál István lövését nagy bravúrral tolta szögletre. Cseréltek a hazaiak, Kővári helyett Bakos Sz. állt be. 77. perc: GÓÓÓL! Kispál István jobb oldali beadását testvére, Gábor fejelte a jobb alsóba, ezzel már 8-1! Elvesztették a hitüket a vendégek, percenként alakulnak ki ziccerek a kapujuk előtt. 73. perc: GÓÓÓL!Kispál István is feliratkozott a góllövők közé, kihasználva, hogy a vendégek kapusának mintha kicsit elment volna a kedve az egésztől. Gál kinn állt a tizenegyespont tájékán, Kispál 40-45 méterről ívelt fölötte a hálóba; 7-1! A szezonbéli legsúlyosabb vereségébe szaladhat bele a kübeki csapat, mely valóban elkészült erejével. 70. perc: GÓÓÓL!Kispál Gábor nevéhez fűződik az újabb hazai gól. Egy bal oldalról beadott labdát több védő sem tudott kitolni az ötösről, 8-9 méterre a kaputól csapott le rá a mérgesi futballista, aki kegyetlenül kilőtte a bal sarkot; 6-1! Ez már gombócból is sok, elfáradt a Kübekháza... 65. perc: Újabb csere a hazai együttesben, Barna jött le a pályáról, Kispál I. folytatja, Közben kijelenthető, a Kübekháza nem tudta továbbvinni azt a sort, hogy minden meccsen eggyel kevesebb gólt kap, mint az előzőn. Kezdték héttel, folytatták hattal, majd öttel - ki tudja, ma hol állnak meg. Még több mint húsz perce van a Pusztamérgesnek... 62. perc: GÓÓÓL!18 méteres szabadrúgás a hazaiak javára, igen veszélyes helyzetből, Berkes Attila kapus vállalkozott a végrehajtásra. Biztatták is a nézők rendesen, vágja be kollégájának a pöttyöst! Berkes kapus szófogadó ember, a jobb fölsőbe lőtte a labdát, ahogy a drukkerek kérték tőle; 5-1! 55. perc: GÓÓÓL!Vígh János csapott le a védelem mögé ívelt labdára, a kübekháziak lest reklamáltak, ám mindez nem zavarta a hazai futballistát, aki a hálóba lőtt; 4-1! 54. perc: Savanya helyett Farkas Gy. lépett pályára a vendégeknél. Igen parázs csata alakult ki, több szabálytalanság. 50. perc: Aktívan kezdték a játékrészt a vendégek, igyekeznek megszerezni második góljukat, hátha meglephetik az esélyest. A mérgesiek cseréltek egyébként a szünetben, Galovicz váltotta Farkast. 46. perc: Kübekházi szabadrúgással indult a második félidő, Szirovicza remek lövését biztosan fogta Berkes kapus. 45. perc: Kitört a szünet a kifejezetten jó iramú, színvonalas mérkőzésen. Folytatás hamarosan! 42. perc: Megnyugodtak a kedélyek, mezőnyjáték folyik enyhe hazai fölénnyel. Jól védekezik a Kübekháza. Szekeres Tamás lőtt 20 méterről a kübeki kapu fölé egy szögletet követően. 34. perc: GÓÓÓL! Szépítettek a vendégek. Kispál 23 méterről laposan lőtt, a labda a bal kapufa tövétől végigcsorgott a jobb kapufáig, ott hagyta el a játékteret. Nem született tehát meg a negyedik hazai gól, az ellentámadásból viszont betaláltak a kübekháziak. Történt, hogy egymásba rúgták a játékszert a védők, a hibát kihasználva a a szemfüles Valkai János közvetlen közelről bombázott a léc alá; 3-1! Nagyon rászolgáltak erre a gólra Wennerék. 28. perc: Mezőnyjátékkal csordogálnak a percek. A pusztamérgesiek tetemes előnyük birtokában most nem annyira erőltetik, a kübekháziak lelkesen védik kapujukat, így nagyobb helyzet a harmadik találat óta nem alakult ki. 20. perc: GÓÓÓL!Szép István lövése még mellé szállt, de nem úszták meg a kübekiek, megkapták a harmadikat. Nem tudták kihozni a bőrt a büntetőterületük előteréből, Csala Péter lecsapott rá, s 24-25 méterről leadott, erős, félmagas lövése akadálytalanul vágódott a vendégek hálójába; 3-0! Lehet, hogy nem ússza meg néggyel a Kübekháza, ugyanakkor meg kell jegyezni, becsülettel, derekasan harcolnak a látogatók! 17. perc: Komoly kübekházi lehetőség, a veszélyes Zsurka tisztára játszotta magát, majd 7-8 méterről durrantott a rövidre, Berkes vetődve szögletre mentett. Amilyen szép volt az akció és a lövés, olyan pompás a védés is, elismerés illeti mindkét sportembert. 12. perc: Jó ritmusú, kedélyes játszadozás folyik a pályán, a kübekháziak is megpróbálnak egy-egy támadást vezetni, de érezhető, hogy a pusztamérgesieké a jobb csapat, fölényben is futballoznak. 6. perc: GÓÓÓL! Egy kapu előtt kavarodást követően ott a második találat, Kővári Zoltán hat mérettől bombázott a rövid fölsőbe, 2-0! 5. perc: GÓÓÓL!Az első helyzet a vendégek előtt adódott, mégis a hazaiak szereztek vezetést. Zsurka a tizenhatoson belül légstoppal vette le a játékszert, ám gyatrán lőtt, így Berkesnek nem volt nehéz dolga. Az ellenakcióból Csala húzta meg a jobb szárnyon, pontosan centerezett, emelkedett a közel kétméteres Kővári Zoltán, s szép mozdulattal fejelt a jobb sarokba; 1-0! 2. perc: A pusztamérgesiek hozták játékba a labdát, s ők rohamoznak a mérkőzés elején, ahogy az várható is volt. 1. perc: Néhány perc csúszással, de megkezdődött a meccs. A hazaiak neonzöld felsőben és fekete nadrágban, a vendégek fehér felsőben és kék nadrágban futottak ki a gyepre. Szépen előkészített, kiváló pályán rendezik a találkozót Pusztamérgesen, ezt a pályát bizony sokan még a megyei I. osztályban is megirigyelnék. A kezdés előtt elbúcsúztatták az Angliába költöző Szép Istvánt és a Budapestre távozó Vígh Jánost. A hazai Pusztamérges rosszul kezdte a bajnokságot, hiszen előbb a Hódmezővásárhelyi FC III.-tól kapott ki 4-0-ra, majd a Csengele vitte el tőle 4-3-mal a három pontot. A legutóbbi fordulóban végre megszerezték első győzelmüket, az Algyő II. otthonában nyertek 4-1-re. A sereghajtó Kübekháza már az idei szezonban is három méretes zakót öltött. Az IKV Alsóváros 7-0-ra, a Sándorfalva II. 6-1-re, a Csongrád II. 5-1-re verte az "Operettfalu" legénységét. Ha folytatódik ez a sor, akkor ezúttal néggyel megússzák a kübekháziak, ám ennél minden bizonnyal azért komolyabb terveket is szövögetnek...