Kosárlabda: hatalmas szegedi bravúr Veszprémben

2010. május 7., péntek

Óriási mérkőzésen a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák NB I/B-s férfi kosárlabdacsapata 111-108-ra nyert Veszprémben. A szegediek így az utolsó három forduló előtt vezetik a tabellát.

A Dél-Konstrukt SZTE-Szedeáknak a hátralévő négy mérkőzésből hármat meg kell nyerni a feljutáshoz. Az alaptétel nagyon egyszerű, a megvalósítás annál nehezebb, hiszen a férfi kosárlabda NB I/B-ben idegenben nagyon nehéz győzni. A szegedi együttesnek pénteken Veszprémben kellett megtenni az első lépést. A bakonyiak mestere,

Molnár István

a találkozó előtt azt mondta, nincs miért izgulnia, hiszen az utóbbi három mérkőzését megnyerte csapata, és már ez nagy teljesítmény. A Szeged viszont legutóbb kikapott Nagykanizsán, ezért

Bonifert Domonkos

nehezebb helyzetben volt a meccs előtti edzéseken, mint kollégája. A találkozó elején a Veszprém irányított, és 12-5-nél a szegedi edző kénytelen volt időt kérni, mert a védelem hamar átjáróházzá vált. Az látszott már az első negyed közepén, hogy a Szedeák

Gémes

magassági fölényét próbálja kihasználni, a center a lehetőségeit értékesítette is. A játékrész végén, négy másodperccel a negyed vége előtt

Vida

két büntetőt értékesített, de a visszarendeződésnél a játékosok nem figyeltek, és lerohanásból a lefújás pillanatában kosarat kapott a Szedeák, 28-21. A második 10 perc elején a Szedeák feljött négy pontra, majd a csapatok a támadásoknál rendre sokat hibáztak. Egyre jobban bejöttek a szegediek begyakorolt kombinációi, ami azt eredményezte, hogy

Molnár Miklós

duplája, majd büntetője után egyenlített a Szedeák, 38-38. Újabb büntetők után, amiket

Nyilas

értékesített, a Szeged átvette a vezetést. Majd fej-fej mellett haladt a két együttes. A félidő előtt egy másodperccel még döntetlen volt az eredmény, amit már szinte mindenki elkönyvelt, amikor

Nagy

távolról három pontot szerzett csapatának, 52-49. A harmadik negyed paprikás hangulatban kezdődött, igazi férfias kosárlabdát láthatott a közönség, amiből a Szeged jött ki jobban, és hatpontos vezetést szerzett. A vendégöröm sokáig nem tartott – egy eredmény körüli vita után, amikor is néhány percig állt a játék – a Veszprém magára talált, három triplát dobott. A hazai csapat egyenlített, majd átvette a vezetést. A Szedeák a negyed végén jól hajrázott és kiegyenlített, 83-83. Fantasztikus hangulatban folytatódott a találkozó, a csapatok mintha az életükért küzdöttek volna. Nyilas triplájával a Szedeák a hatodik percben elérte a 100 pontot, nem sokkal később a Veszprém is átlépte a bűvös határt, de ekkor a szegediek már előnyben voltak, amit az utolsó percig megtartottak. Negyven másodperccel a találkozó vége előtt a Veszprém két triplával feljött 103-109-re. Hosszú percekig játszották a csapatok az utolsó másodperceket, amiből végül a szegediek jöttek ki jól, és hatalmas küzdelemben megnyerték a meccset. A Veszprém a találkozó végén jelezte, hogy bírói műhiba miatt megóvja a mérkőzést.

A férfi kosárlabda NB I/B rájátszásának 5. fordulójában:

Veszprémi Egyetem – Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák 108-111 (28-21, 24-28, 31-34, 25-28)

. Veszprém, 200 néző. Vezette: Bognár, Gorka.

Veszprém:

Nagy 22/3, Faragó 35/21, Mérész 6, Bovánovics 18/6, Pataki 12.

Jilling 3/3, Szabó 7, Fekete 3/3, Kiskós 2.

Molnár István.

SZTE-Szedeák:

Vida 27/3, Molnár M. 7/3, Nyilas 27/9, Tanács 14, Gémes 22.

Kovács 4, Simándi 10/6.

Bonifert Domonkos. Bonifert Domonkos:

"Sok hibával játszottunk, de a szívünk mindig a helyén volt, és ez rengeteget jelentett. Győzelmünket legfiatalabb szurkolónknak, Putnik Gergőnek ajánljuk."