Kézilabda: tíz góllal nyert a Veszprém a Pick ellen a bajnoki döntőben

2010. május 9., vasárnap

A férfi kézilabda bajnoki döntő első mérkőzését nagy fölénnyel nyerte a hazai pályán játszó MKB Veszprém. A címvédő a találkozón a Pick Szegedet 41-31-re győzte le. A Szeged a 18. percben még egy góllal vezetett, ezután összeroppant.

Meglepetésre nem telt meg a veszprémi aréna a férfi kézilabda bajnoki döntő első mérkőzésén és a megszokottnál kevesebb szegedi szurkoló látogatott el a nagy rivális otthonába. Ennek oka egyértelmű: magasan a Veszprém volt a találkozó esélyese. Ezt nem rejtette véka alá a Pick Szeged vezetőedzője,

Dragan Djukics

sem, de kijelentette, sebzett csapata mindent megpróbál. A Pick balkezes lövő nélkül utazott Veszprémbe, mert

Krivokapics

sérült,

Kost

pedig szezon közben eladta a szegedi klub. Ráadásul az első számú jobbkezes lövő,

Katzirz

dereka sem teljesen gyógyult még meg. Djukics mester most is tartotta szavát, a találkozó elején a Pick Szeged remek megoldásokkal szórakoztatta még a veszprémi szurkolókat is. Olyan támadási variációkat vezényelt a karmester

Andjelkovics

, amelyektől a veszprémi védelem kapitulált. Ennek köszönhetően az első 20 percben többször vezetett a Pick Szeged. Zvizej a 12. percben már a negyedik gólját lőtte és tarthatatlan volt

Nenadics

is. A félidő felénél a másik szélső,

Stranovszky

is belelendült, lerohanásból két gólt is lőtt, és posztján többször zavart okozott. Ezáltal több lehetősége volt Katzirznak is, aki ebben az időszakban kétszer is bevette

Perics

kapuját. A Pick Szeged a védekezésben is megállta a helyét, bár

Terzics

átlövéseivel egyik szegedi kapus sem tudott mit kezdeni. Ezért is haladt fej-fej mellett a két együttes egészen a 18. percig, amikor még 11-12 volt az állás. Ezután

Mocsai Lajos

, szokásához híven, becserélte

Perezt

, aki új lendületet adott csapatának. Először ugyan a szegedi beállóst,

Zubait

arcon ütötte, amiért még sárga lapot sem kapott, majd góljaival és labdaszerzéseivel elindította egy új úton együttesét. A Veszprém a következő kilenc percben 10-0-at produkált, amivel lényegében eldöntötte a találkozót. A hazai együttes a gólokért túlságosan nem izzadt meg, hiszen a félidő utolsó harmadában a Pick Szeged minden olyan hibát elkövetett, amivel megkönnyíthette ellenfele dolgát – éppen csak öngólt nem dobott. A második játékrészben már csak az volt a kérdés, hogy a találkozót hány góllal nyeri a Veszprém. A Pick Szeged próbált partiban maradni, de a 45. percben már 31-19-re vezetett a hazai gárda. Az 52. perctől a magyar fiatalokat,

Lelét

,

Simont

Vancsicsot

is pályára küldte Dragan Djukics. Feladatuk az volt, hogy ne valljanak szégyent és a különbséget, ha lehet, csökkentsék. Nem sokkal a találkozó vége előtt 40-27-re módosult az eredmény, majd amikor már a Veszprém teljesen kiengedett, a Pick lőtt négy gólt. Így csak tíz gól lett a különbség a bajnoki döntő első találkozóján. A három nyert mérkőzésig tartó párharc következő találkozóját egy hét múlva, vasárnap rendezik az újszegedi sportcsarnokban, ahol egy feladata lehet a Pick Szegednek: megakadályozni a Veszprém második győzelmét. Nem lesz egyszerű feladat!

NB I-es férfi kézilabda-döntő, 1. mérkőzés

MKB Veszprém - Pick Szeged 41-31 (21-13)

Veszprém, 3500 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok.

Veszprém:

Perics - Iváncsik G. 4, Terzics 5/1, Luzsnyikov 2/1, Lapcsevics 2, Sulics 4, Iváncsik T. 5.

Fazekas (kapus), Eklemovics 2, Vujin 6/5, Pérez 4, Gulyás 3, Vilovszki 2, Sesum 2.

Mocsai Lajos.

Pick Szeged:

Liszkai - Stranovszky 6, Nenadics 1, Andjelkovics 2, Zubai 2, Katzirz 2, Zvizej 9/1.

Marjanac (kapus), Herbert 3, Oszmajics 1, Vadkerti, Simon 2, Vancsics 3, Lele.

Dragan Djukics.

Hétméteresből:

8/7, ill. 3/1.

Kiállítások:

10, ill. 6 perc. A három győzelemig tartó párharc állása: 1:0 a Veszprém javára.