A Titán triatlonistái éremesővel kezdték az idényt

2010. május 15., szombat

A hosszú téli felkészülés után tavasz elején mezeifutó versenyekkel hangolódtak a Titán Triatlon Club versenyzői a 2010-es duatlon és triatlon idényre. Az egyesület 8 versenyzője jutott el a Mezeifutó Diákolimpia Országos döntőjére, ahol hárman az első tízben végeztek az atléták között.

„A felkészülési versenyek után a múlt hétvégén, már Kaszón a Duatlon Országos Bajnokságon szerepeltek az egyesület versenyzői. Méghozzá nem is akárhogyan, 3 bajnoki címet, 4 ezüstérmet és 1 bronzérmet nyertünk” – mondta el portálunknak

Majoros Csaba

9. helyével együtt közel egy perccel előzték meg csapatversenyben az ellenfeleket. A serdülő lányok (

Wirth Eszter, Vass Luca, Bereczky Dorottya

) csapatban ezüstösek lettek egyenletes teljesítményükkel. Az ifi fiúk mezőnyében

Kószó Barnabás

6. helyével első osztályú minősítést szerzett. A felnőtt „fiúk” csapat negyedik helye is a jó eredmények közé tartozik, tagok

Szilágyi Péter, Frank Ádám, Kapitány Zoltán

voltak. A seniorok mezőnyében

Farkas István

1 másodperc különbséggel szorult a dobogó 2. fokára. Az egyesület a kiegyensúlyozott jó teljesítménynek köszönhetően a klubok közötti pontversenyben 4. helyen végzett. Május 01-én a klub SZTE-re járó versenyzői a Margitszigeten a főiskolás bajnokságon indultak, ahol Kószó Barnabás és

Kuzma Lilla

a korosztályukban aranyérmesek lettek. A fiú csapat 2. helyet szerzett. A Triatlon szakosztály edzői: