Vízilabda: három góllal verte a Beton a Fradit + FOTÓK

2010. március 6., szombat
Rangadót nyert a férfi vízilabda-bajnokságban a Szeged Beton: Kásás Zoltán gárdája hazai medencében múlta felül a Ferencvárost szombaton. A Vodafone férfi OB I 18. fordulójában fontos ütközet várt a Szegedre. A legjobb négybe igyekvő, jelenleg a negyedik helyen tanyázó Tisza-partiak a harmadik FTC-t látták vendégül. A szegediek remek játékkal tudták kivívni a sikert, mely sokat jelenthet a folytatás szempontjából. A találkozó a második negyedben dőlt el, amikor is három góllal tudtak elhúzni Lehmannék. A Fradi a harmadik felvonásban igyekezett zárkózni, de egy gólnál közelebb nem jutott ellenfeléhez. Sőt, a záró játékrészben négyre is hízott a különbség! A végén azonban visszaállt a három gól, 11-8-ra nyerte a rangadót a Beton. A centerklasszis, Molnár Tamás remekelt ezen az estén, ötször köszönt be a fővárosiaknak.

Férfi vízilabda OB I/A, 18. forduló:

Szeged Beton – FTC Fisher Klíma 11-8 (2-2, 4-1, 3-3, 2-2). Újszegedi sportuszoda, 350 néző. Vezette: Székely, Molnár. Szeged: Baksa – Juhász 2, Vindisch 1, Komlósi, Molnár 5, Lehmann 1, Török 1. Csere: Busila 1, Ágner, Varga, Kayes. Vezetőedző: Kásás Zoltán. FTC: Jászberényi – Balatoni 3, Dunca, Tóth M., Steinmetz Á. 1, Czigány 1, Weszelovszky 2. Csere: Máthé, Mátyás, Bús, Babay 1, Tóth B., Georgescu. Vezetőedző: Godova Gábor. Kipontozódott: Busila (30. perc), Balatoni cserével végleg (30. perc) Gól emberelőnyből: 9/3, ill. 9/4; ötméteresből: 3/2 ill. – További eredmények: Uniqa-UTE – Szolnoki Főiskola-KÖZGÉP VSC 6-9 BVSC-Zugló-Atlantis Casino – Pécsi Vízmű-PVSK-Fűszért 13-5 Bodrogi Bau-Szentesi VK – OSC 9-7 Az élcsoport: 1. ZF Eger 37 pont, 2. TEVA-VasasPlaket 37 pont, 3. FTC Fisher Klíma 34 pont, 4. Szeged Beton 29 pont, 5. Szolnok 25 pont