- Igaz a hír, miszerint, mint a Santé Kft. többségi tulajdonosa, el kívánja adni a részét, és ezzel együtt nem vesz részt a továbbiakban a Pick Szeged kézilabdacsapatának irányításában?
- Azt mondtam az elnökségi ülésen, hogy térítésmentesen átadom a részem annak, akit a csapat két legnagyobb támogatója, a város és a Pick Rt., közös egyeztetés alapján megjelöl. Szerintem a legideálisabb a Pick Rt. lenne, mert majd húsz éve jóban-rosszban ott van a kézilabda mögött. Az elnökségben a mandátumom májusban lejár, a továbbiakban nem kívánok részt venni ilyen szinten a munkában.
- A Szeviép továbbra is támogatja a Picket?
- Őket kell megkérdezni, ebben már nem vagyok kompetens, eladtam a részem.
- Öt éve kezdte a munkát a Pick Szeged kézilabdacsapatánál, megvalósította elképzeléseit? Beszélhetünk sikertörténetről?
- Kudarcként nem fogom megélni, hogy a szegedi kézilabda a legjobb sorozatát érte el. Bajnoki cím, két kupagyőzelem, bekerültünk Európa top 24 együttesébe. Igaz a Bajnokok Ligájában nem sikerült bejutni a legjobb négybe, de nem sok választott el bennünket. Sajnos nem sikerült olyan játékosgarnitúrát összerakni, amire hosszútávon lehet építeni. El tudtuk viszont érni hosszú idő után, hogy neves játékosokat lehetett Szegedre hozni. Gondolok
Zvizejre, Nenadicsra, Ghioneára
. Megegyeztünk Iliccsel is, de a menedzserével nem tudtunk megállapodni, mert akkora összeget kért a szerződésért. Kudarc viszont az, hogy nem sikerült új szellemű, új rendszereken és alapokon nyugvó Pick Szegedet megteremteni.
- Ennek mi volt az oka?
- A városi összefogás hiánya. Szeged sportja sérülékeny: a legnagyobb probléma az, hogy azok a cégek, amelyek Szeged életéből, a szegedi emberekből a legtöbbet profitálnak, nem vesznek részt a város sportjában. Nagyon sok cég, amely Szegeden képez 20-30 milliárdos árbevételt, fillért nem áldoz a sportra. Négy-öt cégről van szó, amelyek nem magyar kézben vannak. De volt egy koncepciónk, amelynek az alapját a meg nem valósult csapat által működtetett rendezvénycsarnok képezte volna, amely számításunk szerint 250 millió forintjával hozta volna egy erős kézilabdacsapat költségvetésének negyedét, ami a mai költségvetésnek majdnem a 70 százaléka.
- Ezzel szemben állítólag kétszázmillió forintos adóssága van a Santé Kft.-nek.
- Az egyesületnek kezelhető adósságmértéke van. Tavaly decemberben az egyesület kifizetett minden elmaradt bért, kivétel azt az egy hónapot, ami büntetés volt. Egyelőre nem tudni, mennyi lesz pontosan a hiány, a második félév mindig nehezebb. A bajnoki cím utáni csúcsévben több mint 2 millió euró volt a költségvetése az egyesületnek, ami ma 1 millió 200 ezer euró. A minőségi kézilabdára ugyan igény van Szegeden, de ma a város gazdasági élete által sportra kitermelt összeg nem elegendő bizonyos szintet meghaladó kézilabda létrehozására. Elegendő lehetne, ha a gazdaság szereplői összefognának, mint Győrben, Zalaegerszegen, Veszprémben, Körmenden. Ezekben a városokban totális összefogás van egy reprezentatív csapat mellett, míg Szegeden szétforgácsolt rendszer uralkodik. Nem így osztanám a város pénzét.
- Hogyan?
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.