A Pick Szeged 11 góllal legyőzte a Dunaferrt + FOTÓK

2010. március 20., szombat
Nagyon simán nyert a Pick Szeged hazai pályán a Dunaferr ellen. A férfi kézilabda NB I. utolsó előtti fordulójában a szegedi együttes 38-27-re győzött. Az alapszakasz záró meccsén, kedden a Pick Szeged Veszprémben játszik. Túlzottan nagy meccsre nem lehetett számítani a Pick Szeged – Dunaferr NB I-es kézilabda mérkőzésen, mert a vendégek foghíjas csapattal érkeztek Szegedre. Akármennyire is kellett volna a harmadik helyükhöz a két pont, azért azt mindenki tudta, hogy a nagyon fiatal együttes – Rostán és Keményen kívül ifjúsági korú kézilabdások ültek a padon - nem kényszerítheti nagy erőbedobásra a feljövőben lévő Pick Szegedet. Ennek ellenére a harmadik percben három góllal vezetett a vendég gárda, ami túlságosan nagy megrázkódtatást nem okozott a hazaiaknak, hiszen a 17. percben, amikor Andjelkovics már az ötödik gólját szerezte, Dragan Djukics együttese elhúzott öt góllal. A szegedi vezetőedző nyugtázhatta, hogy nem tett keresztbe csapatának azzal, hogy ismét fegyelmezett és kizárta keretből a neki beszóló Kost. Úgy tűnik, a Pick Szeged háza táján megkezdődött a tényleges rendteremtés és az edző nem tűri a fegyelmezetlenségeket. Bár a hazai csapat védekezése nem volt fenomenális, mégis percekig tartott az öt-hat gólos Pick vezetés. Egyszer még feltámadt a Dunaferr és a 26. percben feljött egy gólra, de a félidőben ismét hat volt a különbség. A szünetben nem pihente ki magát Imre Vilmos csapata, gyorsan elfáradtak a dunaújvárosi szakember játékosai, rengeteget hibáztak, és szabálytalankodtak. Mindezt egyszerűen használta ki a Pick Szeged, gyors gólokkal megsorozta ellenfelét és a 37. percre már kilencgólos hazai vezetés alakult ki. Innentől kezdve semmi különös nem történt a pályán, állandósult a nagy különbség, ami megfelelt a játék képének. A Pick Szeged végül tizenegy góllal nyert, amiből messzemenő következtetéseket nem lehet levonni, hiszen a két együttes nem volt egy súlycsoportban, és a mérkőzést nem nevezhetjük rangadónak. Annyi azért látszott a Pick Szeged játékán, hogy a kézilabdások igyekeznek betartani Dragan Djukics utasításait. Kedden a szegedi gárda az alapszakasz utolsó fordulójában Veszprémbe utazik, a találkozó biztosan presztízsmeccs lesz, de semmiről nem dönt, hiszen Mocsai Lajos együttese öt ponttal megelőzi a tabellán a Picket. Dragan Djukics: „Az első félidőben nem az elképzelésem szerint védekezett a csapat. Azt látom, hogy fejben már a Veszprém elleni meccsre és a magyar kupára készülnek a játékosok. Jó meccset szeretnénk játszani kedden, lemérhetjük, hogy hol tartunk.”

Férfi kézilabda NB I.

Pick Szeged – Dunaferr 38-27 (20-14) Újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Bonifert, Oláh. Pick Szeged: Liszkai – Stranovsky 3, Zubai 1, Herbert 1, Andjelkovics 5, Katzirz 5, Zvizej 8/1. Csere: Marjanac (kapus), Krivokapics 3, Oszmajics 1, Vancsics, Vadkerti 1, Nenadics 7/1, Lele 3/2. Edző: Dragan Djukics. Dunaferr: Vitáris – Miss 5/2, Németh 3, Takács 3/1, Kopco 1, Nagy 6, Morva 1. Csere: Repóth (kapus), Rosta 2, Kemény, Bali 2, Szepesi, Benmiloud 2, Kubely 2. Edző: Imre Vilmos. Hétméteresek: 6/4, ill. 4/3. Kiállítások: 10 ill. 18 perc További eredmények: Mezőkövesd – Veszprém 23-29, Gyöngyös – Kecskemét 28-24, FTC – Balatonfüred 25-24. Az NB I-es férfi kézilabda bajnokság állása
12.Debrecen213315579-6829
A Pick Szeged – Dunaferr mérkőzés eredményének alakulását online közvetítésünkben kísérhették figyelemmel. Újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezeti: Bonifert, Oláh. I.félidő 5. perc: 2-4 10. perc: 5-5 15. perc: 8-7 20. perc: 14-8 25. perc: 15-13 30. perc: 20-14 Gólszerzők:Pick Szeged: Liszkai - Stranovsky 2, Zubai 1, Herbert, Andjelkovics 5, Katzirz 4, Zvizej 4. Csere:Marjanac (kapus), Krivokapics 2, Oszmajics, Vancsics, Vadkerti 1, Nenadics 1. Edző: Dragan Djukics. Dunaferr:Vitáris - Miss 2, Németh 3, Takács 3/1, Kopco 1, Nagy 1, Morva 1. Csere: Rosta 1, Kemény, Bali, Szepesi, Benmiloud 2. Edző: Imre Vilmos. Hétméteresek: -, ill. 2/1 Kiállítások: 2 ill. 4 perc Érdekesebb pillanatok: 3. perc: három góllal vezet a Dunaferr, amely csikócsapattal érkezett Szegedre A Picknél Kos nincs a keretben, mert beszólt Djukics edzőnek 14. perc: kettővel vezet a Pick, Nagy hetest hibáz, a nézők szidják a játékvezetőket 17. perc: Andjelkovics 5. gólját lövi, megtorpan a Dunaferr, jól védekezik a Pick, Imre Vilmos időt kér 18. perc: Öttel vezet a Pick 26. perc: Egy gólra feljön a Dunaferr 27. perc: Szabálytalanság, majd rossz csere miatt kettős emberhátrányban a Dunaferr 28. perc: Zubait orrba találja egy lövés, ápolni kell 30. perc: Az utolsó másodparcben gólt lő Stranovsky, hattal vezet a félidőben a Pick I. félidő: Pick Szeged - Dunaferr 20-14 II.félidő 5. perc: 22-16 10. perc: 26-17 15. perc: 27-19 20. perc: 31-20 25. perc: 34-24 30. perc: 38-27 Gólszerzők:Pick Szeged: Liszkai - Stranovsky 3, Zubai 1, Herbert 1, Andjelkovics 5, Katzirz 5, Zvizej 8/1. Csere:Marjanac (kapus), Krivokapics 3, Oszmajics 1, Vancsics, Vadkerti 1, Nenadics 7/1, Lele 3/2. Edző: Dragan Djukics. Dunaferr:Vitáris - Miss 5/2, Németh 3, Takács 3/1, Kopco 1, Nagy 5, Morva 1. Csere:Repóth (kapus), Rosta 2, Kemény, Bali 2, Szepesi, Benmiloud 2, Kubely 2. Edző: Imre Vilmos. Hétméteresek: 6/4, ill. 4/3 Kiállítások: 10 ill. 18 perc Érdekesebb pillanatok: 2. perc: Zvizej hetest hibáz 7. perc: Nenadics hetesével már 8-cal vezet a Pick, Stranovsky gólja után 25-16, időt kér a Dunaújváros 13. perc: Állandósul a Pick nagy különbségű vezetése, ezért a játékosoknak nem kell megszakadni, hiába küzd a Dunaferr 14. perc: Nenadics büntetőt hibáz 19. perc: Elfárad a Dunaferr, egyre többet szabálytalankodnak a játékosok. Zvizej 7. góljával tízzel a Pick 27. perc: Nenadics szépségdíjas góljáért nagy tapsot kap Végeredmény: Pick Szeged - Dunaferr 38 - 27