Átgázolt a Pick Szeged a román Constantán a második félidőben + TÁBLÁZATOK, FOTÓK

2010. március 7., vasárnap
A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata átgázolt a román Constanta együttesén Bajnokok Ligája-mérkőzésen. A Pick 35-25-re győzte le a BL-ben már korábban továbbjutott ellenfelét. A szegedi együttes nem került a legjobb 16-ba, ami csalódás, de a románok elleni játékra már tovább lehet építkezni. Ha hasonló felfogásban készül és valósítja meg a Pick Szeged Dragan Djukics elképzeléseit, akkor méltó ellenfele lesz a Veszprémnek a bajnokságban és a kupában. Régen telt meg úgy az újszegedi sportcsarnok, mint vasárnap délután, a Pick Szeged – Constanta-mérkőzésen. Bár tétje nem volt a Bajnokok Ligája találkozónak, és még csak nem is Európa reprezentáns együttese szerepelt Szegeden, mégis közel 3000 szurkoló volt kíváncsi Dragan Djukics együttesére. Mintha megérezték volna a nézők, hogy az utolsó csoportmérkőzésen valami szokatlant látnak a Pick Szegedtől. A találkozó megható jelenettel kezdődött, a közelmúltban meggyilkolt, egykori veszprémi kézilabdás, Marian Cosma édesapja, Petre Cosma végezte el a kezdődobást. A meghatódott, köztiszteletben álló édesapa a közönség vastapsa mellett hagyta el a játékteret. A Pick Szeged kapkodva, idegesen kezdte az első félidőt, még szerencse, hogy a románok is hadilábon álltak a helyzetek értékesítésével, így 4 percig a szurkolók nem láthattak gólt – Pickeset meg pláne nem, mert csak a hetedik percben szerezte első gólját a hazai együttes. Hogy a románok nem húztak el csak egy-két góllal, az annak köszönhető, hogy a Pick Szeged jól védekezett, a lövéseket remekül blokkolták Herberték. A játékrész felénél feltűnően kevés volt a gól, mert mindkét oldalon a támadásokban elhamarkodott döntéseket hoztak a játékosok, és az összhangban mozgó védelmek a próbálkozásokat a kapusok segítségével blokkolták. (17. perc: 8-10). Rohantak a szegedi játékosok, próbáltak nagy iramot diktálni, ami azt mutatja, hogy komoly munka kezdődött Dragan Djukics irányításával. A befejezéseket viszont elidegeskedték a játékosok. Krivokapics például ebben az időszakban négy tiszta átlövésből, mindössze egy gólt lőtt. A 23. percben, amikor Katzirzot és Zubait is kiállították a játékvezetők, félő volt, hogy a románok nagyobb különbséggel elhúznak. Szerencsére, amikor már három góllal vezetett a Constanta nagyon fontos büntetőt hárított a kitűnően védő Liszkai, így a szünetig maradt a háromgólos román vezetés. Dragan Djukics jó tanácsaival felvértezett Pick Szeged a második játékrész elején átrohant ellenfelén. Egymásután születtek a gólok, a románok gyakorolhatták a középkezdést. Hat perc alatt Nenadics,Andjelkovics, Stranovsky egy és Zvizej két góljával megfordította az eredményt a hazai együttes, és ami ennél is fontosabb, érezhető volt a Pick játékán a magabiztosság. A védekezés remekül összeállt, Liszkai a kapuban mindent hárított, ráadásul a megszerzett labdákkal energikus lerohanást indított a Pick. A 10 perc alatt 7-0-ás szériát előállító hazai gárda legázolta ellenfelét. Ráadásul a hármas védőposztról piros lappal kiállították Baiceanut, mert megütötte Nenadicsot, ami végképp „betette a kaput” a románoknál. A 46. percben már hét góllal a Pick vezetett és miután Krivokapics lövései rendre a hálóban kötöttek ki tulajdonképpen eldőlt a mérkőzés. A Pick Szeged nem állt le, Dragan Djukics hajtotta játékosait, akik ezúttal partnerei voltak az edzőnek, és elképzeléseit maradéktalanul végrehajtották. Az pedig igazán tetszett a közönségnek, hogy szépségdíjas gólokat is láthatott a Pick Szeged kézilabdásaitól, akik ezen a vasárnap délután jelezték, hogy készek a magyar bajnoki és a magyar kupa végső küzdelmeire. Szívderítő volt, hogy az újszegedi sportcsarnokban a régi felszabadult hangulat uralkodott, mert a szurkolók élvezték a mérkőzést. A Pick Szeged tíz góllal ugyan legyőzte a BL-csoportból már továbbjutott Constantát, de ezzel nem lehet elégedett, hiszen a csapat nem teljesítette az elvárásokat és nem került a legjobb 16-ba. Javítani a hazai küzdelmekben lehet és kell is. Mint kiderült, a Pick Szeged képes még ebben a szezonban méltóan megküzdeni itthoni riválisával, a Veszprémmel.

Kézilabda Bajnokok Ligája

Pick Szeged – Constanta (román) 35–25 (14–17) Újszegedi sportcsarnok, 2800 néző. Vezette: Lovric, Petkovic (horvátok) Pick Szeged: MARJANAC – Stranovsky 2, Krivokapics 6, Andjelkovics 5, Zubai Sz. 1, Katzirz, Zvizej 11/1. Csere: Liszkai (kapus), Nenadics 9/2, Oszmajics, Kos 1, Herbert, Vancsics, Vadkerti, Lele, Simon B. Edző: Dragan Djukics Constanta: Popescu – Toma 3, Schuch 3, Muresan 3, Baceanu 1, Adzics 1, Buricea 1. Csere: Stanescu (kapus), Sabou 6/4, Csepreghi 2, Sadoveac 2, , Dimache, Pavlovics 1, Nicolea 1, Vukovics 1. Edző: Zoran Kurtes. Hétméteresek: 4/3, ill. 9/4. Kiállítások: 10, ill. 4 perc.

6.Zürich (SUI)10-19254-3261
A Pick Szeged – Constanta találkozó eredményének alakulását online közvetítésünk során élőben kísérhették figyelemmel.I. félidő 5. perc: 0-1 10. perc: 4-5 15. perc: 8-8 20. perc: 10-11 25. perc: 12-15 30. perc: 14-17 Hétméteresek: 2/1 -, ill. 7/4 Kiállítások: 4, ill. 2 perc Érdekesebb pillanatok: Újszeegdi sportcsarnok, 2800 néző A kezdő dobást, a meggyilkolt veszprémi kézilabdás Marian Cosma édesapja, Petre Kozma végezte el. Mindkét oldalon kitűnően blokkolnak a játékosok, a Constanta hétméterest hibázott (2. perc) 4. perc: Második hetst lövi a Constanta, 0-1 6. perc: Emberhátrányból lőtt gólt a román együttes, 02. A Pick a 7. percben szerezte első gólját 12. perc: Krivokapics negyedik kísérletéből megszerezte első gólját, 5-5 14. perc: Kurtes, a Constanta edzője reklamálásért sárga lapos figyelmeztetést kap 15-17. perc: Több technikai hibát vétenek a csapatok, a gödörből a románok jönnek ki jobban, elhúznak két góllal, 8-10 Tovább tart a hatalmas rohanás, mindkét együttes gyorsan próbál játszani. Ziccereket hibáz: Stranovsky és Zubai 23. perc: Zvizej a Pick gólgyárosa, negyedik találatát szerezte, ráadásul emberhátrányból, 12-13. Kettős emberhátrányban a Pick: Katzirz és Zubai kap büntetést 25. perc: Már három góllal vezet a Constanta, a szegedi edző, Djukics időt kér 27. perc: A szegedi kapusok a harmadik hetest fogják meg 30. perc: Az ötgólos Zvizej hetest hibáz GólszerzőkPick Szeged: Andjelkovics 1, Krivokapics 2, Zubai 1, Kos 1, Nenadics 4, Zvizej 5/1 Constanta: Schuch 1, Baiceanu 2/1, Toma 3, Sadoveac 2, Adzic 1, Sabou 4/3, Csepreghi 2, Muresan 1, Buricea 1. I. félidő: Pick Szeged - Constanta 14-17 II. félidő 5. perc: 18-17 10. perc: 21-17 15. perc: 27-21 20. perc: 31-22 25. perc: 33-22 30. perc: 35-25 Hétméteresek: 3/2 -, ill. 9/4 Kiállítások: 10, ill. 4 perc Érdekesebb pillanatok: 6. perc:Liszaki bravúrok a félidő elején és öt szegedi gól (Nenadics, Andjelkovics, Zvizej 2, Stranovsky), 19-17. Kurtes időt kér. 8. perc: Piros lappal kiállították Baiceanut, mert Nanadicsot megütötte 10. perc: Zsinórban hét gólt lőtt a Pick, a románok nem tudtak betalálni a szegedi kapuba 15. perc: Zvizej 10. gólját lövi 16. perc: Átrohan a Pick a románokon, 28-21 19. perc: Krivokapics elkapta a fonalat átlövéseivel nem tudott mit kezdeni a román kapus, 31-22 Ismét régi a hangulat az újszegedi sportcsarnokban 23. perc: Liszkai hetest fog, zúg a vastaps, tízzel vezet a Pick, 32-22 24. perc: Nenadics zsonglőr mutatvánnyal veszi be a román kaput, 33-22, Majd újabb gólt lő 34-22 GólszerzőkPick Szeged: Stranovsky 2, Andjelkovics 5, Krivokapics 6, Zubai 1, Kos 1, Nenadics 9/2, Zvizej 11/1 Constanta: Schuch 3, Baiceanu 2/1, Toma 3, Sadoveac 2, Adzic 1, Sabou 6/2, Csepreghi 2, Muresan 1, Buricea 1, Simic 1, Nicolae 2, Pavlovics 1. Végeredmény: Pick Szeged - Constanta 35 -25