Labdarúgás: ikszre futotta a Volán erejéből a Vasas ellen + FOTÓK

2010. március 27., szombat
Nem sikerült megszereznie első tavaszi győzelmét a Tisza Volán SC Szegednek, miután hazai pályán 1-1-es döntetlent ért el a Vasas II. ellen. A játékosok dolgát nagyban nehezítette az esős idő és a felázott talajú pálya. A hirtelen jött lehűlés és eső nagyban rányomta bélyegét a Tisza Volán SC Szeged és a Vasas II. szombat csatájára. A csúszós talajon rengeteg átadási hiba tarkította a játékot az első félidőben, a kapuk gyakorlatilag nem forogtak veszélyben. Az eltiltott Vágó Leventét és Vida Gergelyt, valamit a sérült Dargó Balázst nélkülöző hazaiak Végh Arielt igyekeztek keresni a labdákkal, a szélső igyekezett is becsülettel, de éles beadásaira nem akadt érkező. A fővárosiak rendre remek felépítésű centerüket, Murányi Kristófot próbálták megjátszani, aki jól tartotta meg a labdákat – Boldizsár Bálint nehezen boldogult vele. Tandari Tamás is felhívta magára a figyelmet néhány ügyes megmozdulással, ám mielőtt helyzetbe kerülhetett volna, mindig sikerült őt megállítani. A 26. percig kellett várni az első kapura lövésre, Mórocz Zsolt távoli kísérlete Tulipán kapus ölében halt el. A Vasas előtt adódott a játékrész egyetlen igazán komoly helyzete, ebből meg is szerezték a vezetést a piros-kékek. Danfa Mamadou végzett el szabadrúgást a felezővonal tájékáról, s a vendégek színes bőrű játékosa nagyszerűen vette észre, hogy Piller József kiugrásra kész. A pontos előreívelés lesgyanús pozícióban találta a csatárt, aki nem zavartatta magát: átvette a játékszert, s addig pörgött-forgott, míg két szegedi védő között 11 méterről ki tudta lőni a bal alsót; 0-1. Buchholcz Gábor a szünetben alaposan letolta csapatát, ez bizonyos, hiszen a második félidőre egy egészen más Volán futott ki a Felső Tisza parti gyepre. Nekiestek ellenfelüknek Huszárikék, kapujához szegezték a Vasast. Végh Ariel veszélyes szabadrúgása a sorfalról pattant mellé, s sorra érkeztek a szögletek is. Az egyik ilyen sarokrúgást az 50. percben jobbról végezte el Végh Ariel. Pénzváltó Bence robbant be az ötösre, s ügyesen, pattintva bólintotta a labdát a rövidbe; 1-1. Támadásban maradt a Buchholcz-alakulat, lábról lábra járt a bőr, szépen építkeztek a kék-feketék. Végre látszott, van tengelye a gárdának: Boldizsár Bálint, Mórocz Zsolt és Végh Ariel is biztos pont volt, tartást adott a Volánnak, köréjük szerveződött a játék. A csereként pályára lépő Kazi László is óriásit birkózott a szálfatermetű vendégvédőkkel, amennyire erejéből telt, tartotta a labdákat. A 68. percben éppen ő tört be fantasztikusan a Vasas tizenhatosán belülre, de mielőtt lőni tudott volna, szerelték a fővárosiak. Az utolsó húsz percre kissé alábbhagyott a vendéglátók lendülete, ezt kihasználva kétszer is lehetőséget teremtettek az angyalföldiek, Czirják Tamás azonban Bognár, majd Murányi lövését is bravúrral hárította. A Szegedben lágyéksérülését követően bemutatkozott a Makóról igazolt Hadár Attila: a rutinos csatárnak egy fejesét jegyezhettük föl, ami elkerülte a kaput. Mindent összevetve igazságos döntetlen született, ám kérdés, a bajnokság végén mennyit ér majd ez az egy pont a két csapat számára. A Tisza Volán SC Szeged tavasszal még nyeretlen, egy vereség mellett másodszor ikszelt. Jövő szombaton 16 órától Százhalombattán lehet javítani, ahol elmaradt meccset pótolnak Beretkáék.

A labdarúgó NB III Alföld csoport 17. fordulójában:

Tisza Volán SC Szeged – Vasas II. 1-1 (0-1). Szeged, 100 néző, vezette: Pákolicz. Tisza Volán SC Szeged: Czirják – Búzási (Mészáros 46'), Boldizsár, Pénzváltó, Grünwald – Mórocz, Frank, Huszárik – Vastag R. (Kazi 50'), Végh, Beretka (Hadár 81'). Vezetőedző: Buchholcz Gábor. Vasas II.: Tulipán – Czuczi, Kovács M., Arriola Gaona, Villám, Danfa Mamadou, Tour Achraf Mamam (Kubó 75'), Beliczky (Bognár 70'), Tandari, Piller (Dékány 56'), Murányi. Vezetőedző: Gabala Ferenc. Gólszerző: Pénzváltó (50'), illetve Piller (37'). Buchholcz Gábor: „Két ellentétes félidőt követően teljesen igazságos a pontosztozkodás. Az első játékrészben akkor sem szólhattunk volna semmit, ha nem csak egy gól a Vasas előnye. A szünetben aztán alapos fejmosást kaptak a srácok. Pénzváltó gólja jókor jött a fordulást követően, majd harminc percig beszorítottuk az ellenfelet, a végén azonban kétszer ők veszélyeztettek. Akárcsak Orosházán, ezúttal is a második félidőben futballoztunk akaratosan, erőszakosan, szemre tetszetősen. Ki kell emelnem, megint nagyot lendítettek a csapaton a cserék: Kazi Laci például hatalmasat küzdött a nála jóval magasabb védőkkel, csak dicséret illeti. A kapu előtti érkezések azonban sajnos nem sikerültek, ezért nem tudtunk újabb gólt szerezni. Örülök, hogy Hadár Attila végre bemutatkozhatott. Úgy gondolom, mindkét együttes rászolgált az egy pontra. Köszönöm lelkes és kitartó közönségünk biztatását, ígérem, a következő hazai mérkőzésen, a Szolnok ellen győzelemmel örvendeztetjük meg őket."

Online tudósításunkat itt olvashatja újra:

A mérkőzés utolsó szakaszában leült a játék, de akadt említésre méltó mozzanat is: a vendég Vasas két alkalommal is veszélyeztette a Volán kapuját, azonban Czirják kapus mindkétszer szépen védett.90. perc: A borult időjárás és a szürkület miatt a bíró hosszabbítás nélkül lefújta a mérkőzést. Végeredmény: Tisza Volán - Vasas II. 1-172. perc: Az utóbbi negyedórában a Szeged második félidő eleji lendülete valamelyest alábbhagyott, de egyértelműen látszik, hogy a hazai csapat akarja jobba a győzelmet. 51. perc: Kényszerű csere a hazaiaknál: Kazi jön be Vastag R. helyére. 50. perc:GÓÓÓÓÓL!!! Egyenlített a Volán! Élénkebben kezdte a második félidőt a Tisza Volán. Végh Ariel ívelt be egy szögletet az 50. percben, amire remekül érkezett Pénzváltó Bence, és az ötösről a földre pattintva fejelt gólt. Tisza Volán - Vasas II. 1-146. perc: Kezdetét vette a második játékrész. A szünetben a hazaiaknál történt egy csere is: Búzási helyére Mészáros jött be. Az első negyvenöt perc pontatlanságokkal és átadási hibák tömegével teli játékot hozott, aminek elsősorban a szakadó eső és a csúszós talaj az oka. A csapatok főleg a talajjal küzdöttek, mint egymással, jól mutatja ezt az is, hogy az egész első félidőben egyetlen említésre méltó helyzet történt, igaz, abból a vendégcsapat meg is szerezte a vezetést. Reméljük, a második félidőben eseménydúsabb meccset és magasabb fordulatszámon pörgő Tisza Volánt láthatunk.45. perc: Vége az első félidőnek. Tisza Volán - Vasas II. 0-137. perc: GÓL! Vezet a vendégcsapat. Történt, hogy a 37. percben egy jobb oldalról jövő szabadrúgást követően Piller lesgyanús helyzetben ugrott ki, majd két védővel a nyakán, 11 méterről kilőtte a bal alsó sarkot. Ez volt a mérkőzés első, valamirevaló helyzete. Tisza Volán - Vasas II. 0-125. perc: Továbbra is eseménytelen, meddő mezőnyjáték zajlik, gólhelyzetig még nem jutottak el a csapatok. Nagyon sok az átadási hiba a csúszós füvön. 12. perc: Az elmúlt tizenkét perc meglehetősen lassú, eseménytelen mezőnyjátékkal telt. Nyilván az időjárás és a felázott talaj is közrejátszik ebben. A szemben álló felek egyelőre óvatos, puhatolózó mezőnymunkával próbálják felmérni a másik csapat gyenge pontjait. 1. perc: Bírói sípszóval kezdetét vette a mérkőzés. 15.55: Az eső továbbra is esik, az érdeklődők kíváncsian várják, milyen mérkőzés kerekedik ilyen körülmények között. A kezdőcsapatok:Tisza Volán: Czirják - Buzási, Boldizsár, Pénzváltó, Grünwald, Mórocz, Frank, Huszárik, Vastag R., Végh, Beretka. Vasas II: Tulipán - Czuczi, Kovács M., Arriola Gaona, Villám, Danfa Mamadou, Tour Achraf Mamam, Beliczky, Tandari, Piller, Murányi. 15.45: A mérkőzés kezdete előtt negyedórával szakad az eső a helyszínen, emiatt kevés néző látogatott ki a stadionba. A mérkőzés 16 órakor kezdődik a Felső Tisza parti stadionban. Beharangozónkat itt olvashatják el.