Jégkorong: december után ismét Volán-győzelem + FOTÓK

2010. március 8., hétfő

Egyed Máté négyszer csöngetett

A jégkorong OB I/B alapszakaszának utolsó előtti mérkőzésén a MAC Népstadion gárdáját sikerült legyőznie a Tisza Volán SC-nek.

Rossz sorozatot zárt le vasárnap Szeged jégkorongcsapata. A Volán a december eleji, Debrecen elleni hazai sikert követően hat alkalommal hagyta el vesztesen a pályát a bajnokságban. Március 7-án azonban – hogy stílszerűek legyünk – megtört a jég:

Kalocsa László

tanítványai két vállra fektették a MAC Népstadion együttesét. 24 percnyi játék után valószínűleg még a legvérmesebb hazai drukkerek sem hittek abban, hogy megszülethet az újabb győzelem, ugyanis a MAC népstadion

Varga M., Haluska

Nagy A.

góljaival ekkor már 3:0-ta vezetett (ráadásul az első két gólt emberhátrányból szerezték a vendégek). Megrázták azonban magukat a Tisza-partiak, s még a második harmadban fordítani tudtak két emberelőnyös, valamint két, egyenlő létszámnál elért találat révén.

Ress Dániel

szerezte meg a vezetést. Következett az utolsó felvonás, mely Nagy Attila és Egyed Máté párbaját hozta. A csata szerencsére a hazai fiú győzelmével zárult: Egyed három, Nagy pedig két alkalommal zörgette meg a hálót az utolsó húsz percben. Így aztán hiába egyenlített előbb ki a MAC Népstadion, a végén a Volán örülhetett 7:5-ös sikerének. Az alapszakasz utolsó fordulójában, egészen pontosan annak legutolsó mérkőzésén március 14-én (vasárnap) a Dab.Docler-Jégtörőknél vendégszerepel a Tisza Volán SC.

A jégkorong OB I/B 11. fordulójában:

Tisza Volán SC – MAC Népstadion 7:5 (0:2, 4:1, 3:2).

Szeged, vezette: Varjú, Sütő, Soós.

Kormos – Szabó R., Maslac, Ambrus, Ódry, Bosnyák, Mohai, Ress, Rózsahegyi, Csányi, Kapolya, Máté, Lippai, Pigniczki, Egyed, Varga D. Edző: Kalocsa László.

Egyed 4 (30:11, 51:33, 52:14, 59:45), Varga D. 2 (24:31, 33:32), Ress (38:56), illetve Nagy A. 3 (23:59, 45:22, 54:33) Varga M. (02:40), Haluska (11:50).

Kiállítások:

28, illetve 36 perc.

A másik mérkőzésen:

Debreceni HK – Dab.Docler-Jégtörők 13:4

Az állás:

1. Debreceni HK 24 pont (12 meccs, 72:47), 2. MAC Népstadion 20 pont (12 meccs, 45:49), 3. Dab.Docler-Jégtörők 18 pont (11 meccs, 54:51), 4. Tisza Volán SC 6 pont (11 meccs, 54:78).