Kosárlabda: százkét pontot szórt és nyert a Szedeák - HANG, FOTÓK

2010. február 14., vasárnap
Kiütötte ellenfelét a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata a vasárnap esti mérkőzésen. A szegediek 102-54-re nyertek a Tiszaújváros ellen. A Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata ősszel is nyert Tiszaújvárosban, ezért minden szurkoló arra számított, hogy nem lesz egy nagy kaland a vasárnap esti mérkőzés. Kissé idegesen kezdett ugyan Bonifert Domonkos együttese, az első négy percben négy büntetőt is elhibáztak a hazai játékosok, és ebben az időszakban pontatlanul dobtak mezőnyből. Ezért ekkor még a vendégek vezettek egy ponttal. Az első játékrész felétől azonban igazolódott a papírforma, az agresszíven védekező Szedeák rendre meghiúsította a tiszaújvárosiak támadásait, és lerohanásból szerzett szép találatokkal pontokat. A negyed végére már 16 pont volt a különbség, ami jelezte, hogy helyreállt a rend. A folytatásban a Szedeák nem lazsált, hanem mindenki odatette magát, aminek az lett az eredménye, hogy a 17. percben már kétszer annyi pontot gyűjtött a hazai gárda, mint az ellenfél, 42-21-et mutatott az eredményjelző. Nem volt megállás, tovább tartott Gémesék kosárgyártása, amit semmilyen eszközzel nem tudott megakadályozni a vendégcsapat. Ennek eredményeként tovább nőtt a különbség, és a Szedeák a 25. percben már 30 ponttal vezetett. A közönségnek is tetszett a játék, a szép megoldásokat többször vastapssal honorálták a szurkolók. A hazai kosarasok a 100. pontért úgy küzdöttek, mintha éppen a győzelmet kellett volna megszerezni. A mérkőzés vége előtt egy perccel a bűvös pontszám is ott virított az eredményjelzőn, ami egyben azt is jelentette, hogy a Szedeák megsemmisítő vereséget mért ellenfelére. A győzelemmel a szegedi együttes csak bemelegített a következő négy mérkőzésre, ami az Eger, a Jászberény, a Vásárhely és a Baja ellen egyáltalán nem lesz sétagalopp.

Kosárlabda NB I/B Keleti csoport, férfiak, 14. forduló:

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák – Tiszaújvárosi Phoenix KK 102-54 (27-11, 21-15, 24-17, 30-11). Újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Bogárdi, Mester. Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák: VIDA 11, Rezák 6/3, SIMÁNDI 6, TANÁCS 19/6, GÉMES 12. Csere: Kovács D. 13, Nyilas 11/6, Molnár M. 7, Rozs 2, Varga D. 7, Németh 2, Szabad 6/3. Vezetőedző: Bonifert Domonkos. Tiszaújváros: Magyar 3, Pöstényi 18/6, Vásári 3, Tóth 8, Oluwaseyi 12. Csere: Jávorszki 4, Radányi 4, Vona, Szabó 2, Siska. Vezetőedző: Szendrey Tibor.
Hallgassa meg Bonifert Domonkossal, a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák edzőjével készült hanganyagunkat!

A 16. forduló eredményei:

Jászberényi KSE – Debreceni Egyetem KE 129-81 EnterNet Vásárhelyi KS – Kecskeméti Főiskola 100-80 Nagykállói KE – Tiszaújvárosi Phoenix KK 83-77 Újbuda TC – Óbudai Kaszások péntek 72-60 EKF Hész Eger – Szolnoki Főiskola Olaj KK 69-81 Bajai Bácska FKE – Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák március 9. (péntek) 18.00 Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák – Tiszaújváros mérkőzés eredményének alakulását 18.30-tól online közvetítésünkben kísérhették figyelemmel. Az online tudósítás részletei az alábbiakban olvashatók újra.I. negyed 2. perc: 2-3 4. perc: 6-7 6. perc: 11-7 8. perc: 19-11 10.perc: 27-11 Érdekes pillanatok: 4. perc: Négy büntetőt hibázott a Szedeák. Távolról is pontatlanul dobott a hazai együttes. 7. perc: Tízpontos vezetést szerzett a Szedeák. Pontszerzők:Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák: Rezák1, Kovács 6, Tanács 4, Nyilas, Gémes 5, Molnár, Simándi 4, Rozs, Vida 7, Varga, Németh, Szabad. Tiszaújváros: Tóth 3, Jávorszki, Brunyánszky, Radányi 2, Magyar, Pöstényi, Vásári 2, Vona, Szabó, Oluwaseyi 4, Siska. I.negyed: Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák - Tiszaújváros 27-11 II. negyed 2. perc: 32-13 4. perc: 37-15 6. perc: 42-19 8. perc: 44-24 10.perc: 48-26 Érdekes pillanatok: 5. perc: Állva maradt a Tiszaújváros, már 22 ponttal vezetett a hazai gárda. 6. perc: a Második negyedben beállt Nyilas két triplával köszönt be. 7. perc: Kétszer annyi pontot szerzett a Szedeák, mint a vendég csapat, 42-21. Pontszerzők:Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák: Rezák1, Kovács 11, Tanács 8, Nyilas 8, Gémes 7, Molnár 2, Simándi 4, Rozs, Vida 7, Varga, Németh, Szabad. Tiszaújváros: Tóth 3, Jávorszki 4, Brunyánszky, Radányi 2, Magyar, Pöstényi 11, Vásári 2, Vona, Szabó, Oluwaseyi 4, Siska. II.negyed: Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák - Tiszaújváros 21- 15 Félidő: Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák - Tiszaújváros 48-26 III. negyed 2. perc: 49-28 4. perc: 55-28 6. perc: 60-34 8. perc: 65-39 10.perc: 72-43 Érdekes pillanatok: 5. perc: 30 ponttal vezetett a Szedeák, már a félidőben eldőlt, hogy a meccset a hazai együttes nyeri. Nincs egy súlycsoportban a két gárda. 8. perc: Molnár látványos betöréseinek tapsolt a közönség. Pontszerzők:Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák: Rezák4, Kovács 13, Tanács 13, Nyilas 8, Gémes 12, Molnár 7, Simándi 6, Rozs, Vida 9, Varga, Németh, Szabad. Tiszaújváros: Tóth 8, Jávorszki 4, Brunyánszky, Radányi 2, Magyar 3, Pöstényi 13, Vásári 3, Vona, Szabó 2, Oluwaseyi 8, Siska. III.negyed: Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák - Tiszaújváros 24-17 A mérkőzés állása: Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák - Tiszaújváros 72-43 IV. negyed 2. perc: 79-45 4. perc: 88-47 6. perc: 91-49 8. perc: 97-52 10.perc: 102-54 Érdekes pillanatok: 4. perc: A Szedeák már 40 ponttal vezetett. 10. perc: Az a tét, hogy a Szedeák eléri-e a 100 pontot. Pontszerzők:Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák: Rezák6, Kovács 13, Tanács 19, Nyilas 11, Gémes 12, Molnár 7, Simándi 6, Rozs 2, Vida 11, Varga 7, Németh 2, Szabad 6. Tiszaújváros: Tóth 8, Jávorszki 4, Brunyánszky, Radányi 4, Magyar 3, Pöstényi 18, Vásári 3, Vona, Szabó 2, Oluwaseyi 12, Siska. IV.negyed: Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák - Tiszaújváros 30-11 Végeredmény: Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák - Tiszaújváros 102-54