Tizenegy góllal nyert a Pick Szeged a Balatonfüred ellen

2010. február 24., szerda
A Pick Szeged NB I-es férfi kézilabdacsapata bajnoki mérkőzésen 34-23-ra legyőzte a Balatonfüred együttesét. A Pick energikusan kézilabdázott, és a találkozó nagy részében remekül védekezett. Dragan Djukics, a Pick Szeged vezetőedzője azt mondta, ilyen játékot várt csapatától. Nagy lendülettel kezdte a Pick Szeged a mérkőzést a Balatonfüred ellen. Gyorsan járatta a labdát a szegedi együttes, és Oszmajics rendre átlövésgóllal fejezte be a támadásokat. Az újonnan igazolt szlovák Stranovsky is hozzájárult a pickes találatok gyarapításához, miután a 8. percben belőtte első szegedi gólját. Egészen a 19. percig jól tartotta magát a kipróbált NB I-es játékosokból álló Balatonfüred, próbálta felvenni a Pick Szeged tempóját, amiből hatalmas rohanás alakult ki. Ebből azonban Dragan Djukics együttese jött ki jobban, és a félidő kétharmadánál már öt góllal vezetett. A hazaiak vezetőedzője ekkor remek érzékkel frissített, a széleken Stranovskyt Vancsics, Vadkertit Zvizej váltotta, valamint irányítóban Andjelkovics helyére Simont küldte be. Tovább robogott a Pick Szeged, és a Sótonyi István irányította Balatonfüred kétszer beleesett ugyanabba a csapdába, a jól védekező Szegednek kétszer négy percig nem tudott gólt lőni. A Pick védekezése remekül, harmonikusan működött és így a kapuban álló Marjanac is kiváló százalékkal foghatta a labdákat. Az első félidőben Oszmajics mellé – aki 20 perc alatt hat gólt dobott – Herbert is felzárkózott és a szünet előtt öt perccel már negyedik találatának tapsolt az újszegedi sportcsarnok közönsége. A Balatonfüredet nevezhetjük akár kis Veszprémnek is, hiszen a csapatban véd Szathmári, az egykori kiváló válogatott kapus, és a szélen kézilabdázik Pásztor, aki szintén a nemzeti hetes meghatározó embere volt. De a Balatonfüred több olyan tehetséges játékost is soraiban tudhat, akik nem férnek be a veszprémi keretbe. A második félidő már csak egy csapatról, a Pick Szegedről szólt. A hazai gárda teljesen felőrölte ellenfelét és a 37. percben már 10 gól volt a két csapat között a különbség. Tulajdonképpen eldőlt a mérkőzés, mindössze annyi érdekessége volt még a második játékrésznek, hogy a 48. percben csak három mezőnyjátékossal játszhatott a Balatonfüred, mert a többieket a játékvezetők kiállították. A poén az volt, hogy Tombor, az ellenfél szélsője így is gólt szerzett. Nagy jelentősége ennek az eseménynek nem volt, mert az 57. percben is még 13-mal vezetett a Pick Szeged és simán nyerte a mérkőzést. A találkozón feltűnő volt, hogy a szegedi játékosok, milyen erőteljesen kézilabdáztak és az utolsó pillanatig próbáltak hatalmas tempót diktálni. Látható volt, hogy dolgoznak a fiúk, ami már a Balatonfüred ellen jó játékot eredményezett. Kérdés, ez az erő, mire lesz elegendő a hétvégi spanyolországi újabb Bajnokok Ligája-találkozón? Dragan Djukics: "Úgy játszott a csapat, ahogy elvártam. De senki ne felejtse, hogy nagy a különbség egy magyar bajnoki és egy BL-meccs között. Remélem, hogy a Valladolid ellen is helyt állunk." Sótonyi László: "Nekem még új ez a csapat. Szerettem volna mindenkit játszatni, hogy lássam, a játékosaim mire képesek egy jó együttes ellen. Gratulálok a Picknek, jól játszottak."

NB I-es férfi kézilabda mérkőzés

Pick Szeged–Balatonfüred 34–23 (16–10) Újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Herceg, Wiedemann. Pick Szeged: Marjanac – Stranovsky 5, Kos 2, Andjelkovics 1, Herbert 4, Oszmajics 7, Vadkerti 2. Csere: Liszkai (kapus), Zvizej 6/1, Vancsics 1, Simon 2/1, Zubai 2, Krivokapics 1, Katzirz 1. Vezetőedző: Dragan Djukics. Balatonfüred: Szathmári – Tombor 4, Kovács, Horváth, Kis 2, Salamon 2, Pásztor 4. Csere: Szász (kapus), Bakos 3, Szöllősi 1, Lelkes 1, Frey 3, Németh 3. Vezetőedző: Sótonyi László. Hétméteresből: 3/2, ill. - . Kiállítások: 2, ill. 12 perc. További eredmény: Veszprém – Csurgó 37-25 A Pick Szeged – Balatonfüred találkozó eredményének alakulását online közvetítésünkben kísérhették figyelemmel. Újszegedi sportcsarnok, 500 néző. I. félidő 5. perc: 3-3 10. perc: 7-4 15. perc: 9-5 20. perc: 12-7 25. perc: 15-9 30. perc: 16-10 Érdekes pillanatok: 6. perc: Oszmajics a négy szegedi gólból hármat lőtt 8. perc: Az újonnan igazolt stlovák Stranovsky első pickes bajnoki gólját lőtte, 5-4 10. perc: A Pick egymás után négy gólt lőtt, és hárommal átvette a vezetést. Védekezésben jól blokkoltak a hazaiak és Marjanac is jól védett 18. perc: Gyorsította a játékot a fürediek kapuja előtt a Pick, több hiba csúszott a támadásba, ebből két gólt lőtt a vendég együttes, 9-7 19. perc: Lecserélte szélsőit Dragn Djukics, frissítette csapatát. Stranovskyt Vancsics, Vadkertit Zvizej váltotta. Oszmajics hatodik átlövés gólját szerezte, 12-7 21. perc: Marjanac remekül véd, de előtte jól védekezik a Pick. Két olyan időszaka is volt a mérkőzésnek, hogy 4 percig nem dobott gólt a vendég együttes 25. perc: Herbert, a Pick beállósa negyedik gólját lőtte Gólszerzők:Pick Szeged: Herbert 4, Vancsics 1, Oszmajics 6, Stranovsky 1, Kos 2, Zvizej 2, Balatonfüred: Németh 1, Salamon 1, Szöllősi 1, Pásztor 2, Tombor 2, Frey 1, Bakos 2. Hétméteresek: -, ill. -. Kiállítások: -, ill. 4 perc. II. félidő 5. perc: 19-11 10. perc: 22-12 15. perc: 26-15 20. perc: 30-18 25. perc: 33-20 30. perc: 34-23 Érdekes pillanatok: 7. perc: Tíz góllal elhúzott a Pick Szeged, 21-11 11. perc: Első hétméterest ítélték a játékvezetők, Zvizej értékesítette, majd lerohanásból is gólt lőtt, már a hatodikat, 23-12 16. perc: Krivokapics és Katzirz először lépett pályára a mérkőzésen 18. perc: Három balatoni mezőny játékos maradt a pályán, a többieket kiállították a játékvezetők és így is gólt lőtt a Picknek Tombor 27.perc: Tartotta több mint tíz gólos előnyét a Pick Gólszerzők:Pick Szeged: Herbert 4, Simon 2/1, Vancsics 1, Vadkerti 2, Oszmajics 7, Andjelkovics 1, Krivokapics 1, Zubai 2, Katzirz 1, Stranovsky 5, Kos 2, Zvizej 6/1. Balatonfüred: Németh 3, Salamon 2, Kis 2, Lelkes 1, Szöllősi 1, Pásztor 4, Tombor 4, Frey 3, Bakos 3. Hétméteresek: 3/2, ill. -. Kiállítások: 2, ill. 12 perc.