Szedeák: évnyitó magabiztos győzelemmel - FOTÓK, HANG

2010. január 16., szombat
A rövid téli szünetet követően győzelemmel folytatta szereplését a férfi kosárlabda NB I/B Keleti csoport alapszakaszában az első helyen álló Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák. Bonifert Domonkos együttese jó játékkal vágott vissza a Kecskeméti Főiskolának az őszi vereségért. A műtét után lábadozó Nyilas István, a sérült Varga Milán, illetve az amerikai John Holt nem lehetett ott társaival a szombati mérkőzésen, ám annál jobban örültek a szegedi drukkerek, hogy Rezák Tamás ott melegített a többiekkel, az irányító térde tehát teljesen rendbe jött az operációt követően. A bemutatásnál azonban nem ő, hanem Tanács Attila kapta a legnagyobb tapsot, aki másfél év után léphetett pályára ismét a Szedeák mezében. A Vida, Simándi, Molnár, Kovács, Gémes ötössel kezdték a találkozót a hazaiak, s nem is rosszul, hiszen az 5. percre – elsősorban Molnár Miklós remek kosarai révén – 14-6-os előnyre sikerült szert tenni. Nem adta azonban olcsón a bőrét a több tehetséges fiatallal, illetve az ex-szedeákos Tóth Viktorral és Puszta Dáviddal felálló Bács megyei alakulat, gyorsan hintettek két triplát, 18-nál pedig utol is érték a listavezetőt. Az első negyed 20-20-al zárult, s egyértelműen látszott, hogy Bonifert Domonkos mesternek a védekezést kell rendbe tenni, hiszen a figyelmetlenségeket rendre góllal büntetni a Kecskemét. A második negyed első perceiben is felváltva estek a kosarak, majd megindult a Tanács Attila-show. A Németországból visszatért kosaras első néhány dobását még elrontotta (elidegeskedte), azt követően viszont egész egyszerűen nem tudott hibázni (7/11-es mezőnymutatóval zárt). Betalált kintről és bentről, ráadásul társra is lelt Gémes Levente személyében, akit egyre kevésbé tudtak tartani a vendégek – Lecsó érvényesítette erőfölényét a palánk alatt. Az igazsághoz tartozik még, hogy Rezák Tamás beállításával felgyorsult a Szedeák játéka, Vidával ketten nagyszerűen szervezték a támadásokat, remek passzokkal szolgálták ki társaikat, s maguk is eredményesek tudtak lenni. 37-28-ra, majd 51-35-re lépett el a Szeged, a vendégekben a roppant ügyes Csorvási Levente kosarai tartották a lelket. A félidő legvégén Vida némiképp felesleges faultja után is ő értékesített két büntetőt, minek révén 51-39-nél vonultak öltözőbe a küzdő felek. A harmadik felvonást mindkét gárda területvédekezéssel indította. Csorvási továbbra is tarthatatlannak bizonyult, s Will is megvillantott valamicskét tudásából, ám izgulnia nem kellett a szegedi publikumnak. Tíz pont alá nem tudott visszajönni a Kecskemét, még akkor sem, mikor Tanács Attila és Rezák Tamás a padon pihent. Az egyre jobban feljavuló Vida Máté lendületet adott a csapatnak, labdákat szerzett, s több egyéni akcióból is szép kosarat szerzett. Teljesen megnyugodott a Szedeák, még cifrázásra is futotta az erőből: Tanács egy gyönyörű blokkjából Vida indult meg, háta mögött passzolta tovább a labdát Rezáknak, aki a teljesen összezavarodott kecskeméti védelem mögött dobhatott ziccert – zúgott a vastaps! Ezzel a momentummal zárult a negyed, s magabiztos, 78-58-as szegedi vezetéssel. A záró játékrészre nyilvánvaló vált: Simándiék felőrölték a Főiskolát. Agresszíven, keményen, pattogósan védekeztek, hibára kényszerítették a vendégeket, majd egyre-másra robogtak a gyors támadások. Remek százalékkal is dobott az éllovas, mely a 35. percben már 25 ponttal, 90-65-re vezetett. Bonifert Domonkos sorcserére határozta el magát, minden játékosának lehetőséget adott – a Bács megyeieknek pedig esélyt a kiütéses vereség elkerülésére. A Szabad István, Rozs Tamás, Szablics Péter, Varga Dániel, Mészáros János ötös küzdött, hajtott ugyan, de sok hibával kosárlabdázott. Vargán kívül csak az újonc Rozs tudott betalálni, s a rengeteg elszórt labdából kicsit „villoghatott” a vendég (Kovács Soma két zsákolása valóban látványos volt). A végén egy 10-0-s szakaszt produkáló Kecskemét 92-80-ra zárkózott a dudaszóig. A negyedig negyed közepéig remekül játszó Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák így is magabiztosan és megérdemelten verte meg ellenfelét, s vágott ezzel vissza az őszi fiaskóért. Mindenképpen kiemelendő, hogy Tanács Attila 15 pontja mellé 10 lepattanót is összeszedett, a 16 pontos Vida Máté pedig 8 lepattanóig és 7 gólpasszig jutott. Rezák Tamásék ezzel a sikerrel továbbra is a tabella élén állnak. Folytatás jövő vasárnap 18 órai kezdettel a Debreceni Egyetem KE otthonában.

A férfi kosárlabda NB I/B Keleti csoport 12. fordulójában:

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák – Kecskeméti Főiskola 92-80 (20-20, 31-19, 27-19, 14-22). Szeged, 400 néző, vezette: Reisz, Lövész. Szeged: VIDA 16, SIMÁNDI 13/3, Molnár M. 9., Kovács D. 6, GÉMES 16. Csere: TANÁCS 15/3, REZÁK 6, Szabad 3/3, Mészáros 2, Varga D. 4, Rozs 2, Szablics. Vezetőedző: Bonifert Domonkos. Kecskemét: Kónya 1, TÓTH V. 21/9, Puszta 11, CSORVÁSI L. 27/12, Will 12. Csere: Kovács S. 8, Kis, Dudás, Csernai. Edző: Guóth Ádám. További eredmények a 12. fordulóból: Nagykállói KE – Bajai Bácska FKE 83-93 EnterNet Vásárhelyi KS – Tiszaújvárosi Phoenix KK 88-61 Jászberényi KSE – Óbudai Kaszások 112-76 EKF Hész Eger – Újbuda TC vasárnap 16 órakor Szolnoki Főiskola Olaj KK – Debreceni Egyetem KE vasárnap 19 órakor
Hallgassa meg Bonifert Domonkos vezetőedző nyilatkozatát.

Korábban írtuk:

Az utolsó negyedben sem veszélyeztette semmi a Szedeák győzelmét. A vendégcsapat ledolgozott pár pontot hátrányából, így elkerülte a kiütésszerű vereséget. A végeredmény: Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák - Kecskeméti Főiskola 92-80. A harmadik negyedben a hazaiak folytatták, ahol az első félidőben abbahagyták, a játékot kézben tartva magabiztosan vezetnek, tovább növelve előnyüket. A harmadik negyed végén: SZTE-Szedeák - Kecskeméti Főiskola 78-58. A második negyedben a Szedeák felpörgette a játékot, és több pontra elhúzott a kecskemétiektől, a különbség volt tizenhat pont is. A félidőben: Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák - Kecskeméti Főiskola 51-39. Az első negyed végén a csapatok fej-fej mellett állnak, Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák - Kecskeméti Főiskola 20-20.