Lékó másfél ponttal a kilencedik

2010. január 20., szerda

A negyedik fordulóban is döntetlent játszott Lékó Péter a hollandiai sakk szupertornán. A szegedi sakkozó a kilencedik helyen áll.

A hollandiai Wijk aan Zeeben zajló sakk szupertornán a szegedi

Lékó Péter

, a kubai

Dominguez

ellen a sötét bábukat vezette a negyedik fordulóban. Hazánk legjobb férfi sakkozója ellenfelével döntetlenben egyezett meg. Lékó ezzel egy veresége mellé begyűjtötte harmadik remijét is, és másfél ponttal a kilencedik helyen áll. A mezőny élén hatalmas fölénnyel a világranglistán csak a 20. helyet elfoglaló spanyol

Shirov

áll, a nagymester négyből négyszer nyert. Lékó Péter csütörtökön a világos bábukat vezeti, jó barátja, az indiai

Anand

ellen, aki Élő-pontok alapján jelenleg a harmadik legjobb sakkozó. Lékó Péter a 12. a ranglistán.

A negyedik forduló eredményei

Anand – Nakamura 0,5-0,5, Carlsen – Short 0,5-0,5, Ivanchuk – Wely 1-0, Shirov - Smeets 1-0, Kramnik – Tiviakov 0,5-0,5, Karjakin – Caruana 0,5-0,5, Dominguez – Lékó 0,5-0,5.