Kosárlabda: fut a Szeviép-Szeged szekere

2009. december 5., szombat
Tizenkét ponttal győzte le a Szeviép-Szeged a Sopront a női kosárlabda bajnokság rangadóján. A Szeged 85-73-ra nyert, főként második félidei jó játékával. Mindössze 150 néző előtt játszotta a bajnoki rangadót a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata. Ennyien voltak kíváncsiak a Sopron elleni találkozóra. A szegedi vezetőedző, Bencze Tamás ismét jó kezdésre számított, de a fergeteges hazai rohamok nem alakulhattak ki, mert jól felkészült a Sopron, remekül blokkolták a szegedi támadásokat. A Szeviép 0-6-tal indított, meglehetősen pontatlan volt, míg a vendégek átlagos támadásai „ültek”, és pontokat eredményeztek. A 8. percben már 10 ponttal vezetett a Sopron, szerencsére a negyed végén Fürész és Németh hárompontosa nyugodtabb pihenőt eredményezett. A második negyed nem folytatódott olyan jól, mint ahogy befejeződött az első, továbbra is a mérkőzés eleji formáját mutatta a Szeviép-Szeged. Küzdelmes volt a meccs, de a színvonal elmaradt a rangadókon megszokottaktól, mert rengeteg volt a pontatlanság. Hat pontnál jobban nem tudta megközelíteni a hazai együttes ellenfelét csak az utolsó másodpercben. Ekkor Zserzserunova betört a palánk alá, kosarat dobott, de megütötték a kezét, ezért még egyet dobhatott. A büntetőt értékesítette, ezáltal minimális hátrányból kezdhette a második félidőt a Szeviép-Szeged. Az első játékrészben a Sopronnál Eördögh 12, a szegedieknél Sipaviciute 10 pontig jutott, ők voltak a legeredményesebbek. A szünet végén pörgős bemelegítéssel készült a folytatásra a hazai együttes, mégis a soproniak kezdtek jobban. Mindezt és a játékvezetői ténykedést nehezen viselte Bencze Tamás, reklamált, eredménye technikai lett, a Sopron elhúzott ismét kilenc ponttal. Paprikásabb lett a hangulat, kezdett feljönni a hazai gárda, a soproni edző gurult be, ő is technikait kapott. Addig küzdött a Szeviép, míg a 6. percben kiegyenlített, 46-46. Sőt, a hetedik perc végén újabb technikai dobásokkal a Szeviép átvette a vezetést, majd Németh Bernadett triplájával már 54-50-re vezetett. A Szeged fél perc alatt nyolc pontot dobott. Remekül kezdte az utolsó játékrészt a hazai gárda, elhúzott öt ponttal. A 3. percben elvesztette magas centerét a Szeviép, Zserzserunova kipontozódott. Nem ijedt meg a Szeged, Fürész két triplával növelte az előnyt és a többiek is csatlakoztak egy-egy kosárral. A 36. percben 77-65-re vezetett a Szeged. Energikusabban játszottak a hazaiak, a Sopron mindent egy lapra tett fel, kitámadott, de nem vezetett sikerre, mert taktikusan és főként pontosan játszottak a hazaiak. A Szeviép-Szeged a találkozó végén uralta a pályát, a Sopron kapkodott és összeroppant. A Szeged remek második félidei játékának köszönheti a sikert, amivel nagy lépést tett az újabb bajnoki döntő felé. Bencze Tamás: Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz. Az első félidőben puhán védekeztünk és futottunk az eredmény után. Hittünk a győzelemben, agresszívabban védekeztünk, amiből jó ütemű, gyors indításokkal megleptük a Sopront. Döntő pillanatokban jól dobtunk távolról, ami megroppantotta az ellenfelet. Megértünk erre a sikerre! Székely Norbert: Ugyanaz a forgatókönyv játszódott le, mint az elmúlt hetek mérkőzésein. Amikor fizikálisan elfáradunk, nem tudunk megújulni, nem tartjuk be a taktikai elképzeléseket. A vereségek önbizalomvesztést eredményeztek, amit nehéz lesz visszaállítani.

NB I-es női kosárlabda bajnokság

Szeviép-Szeged – Sopron 85-73 (17-21, 16-15, 23-19, 29-18). Újszegedi sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Földházi, Ádám, Hegedűs. Szeviép-Szeged: Németh B. 22, Sipaviciute 18, Ciglar 13, Fürész 15, Zserzserunova 5. Csere: Laczi 4, Horváth 4, Vincze 4. Edző: Bencze Tamás. Sopron: Miljkovic 5, Milovanovic 15, Horti 12, Honti 4, Holt 10,Csere: Eördögh 18, Varga Zs. 2, Semsei, Krivacevic 7, Czinder, Németh A. Edző: Székely Norbert.

Online közvetítésünket itt olvashatja el újra:

A Szeviép-Szeged – Sopron mérkőzés eredményének alakulását 15.45-től online közvetítésünkben kísérhették figyelemmel. Újszegedi sportcsarnok, 200 néző. I. negyed: 2. perc: 0-6 4. perc: 3-8 6. perc: 7-12 8. perc: 9-19 10.perc: 17-21 PontszerzőkSzeviép-Szeged: Horváth , Németh B. 5, Sipaviciute 4, Ciglar 2, Fürész 4, Laczi , Vincze 2, Zserzserunova , Russai . Sopron: Németh A., Miljkovic 2, Eördögh , Milovanovic 6, Horti 5, Honti , Holt 6, Semsei , Krivacevic 2, Czinder . I. negyed: Szeviép-Szeged - Sopron 17-21 II. negyed: 2. perc: 17-24 4. perc: 21-27 6. perc: 24-30 8. perc: 26-32 10.perc: 33-36 PontszerzőkSzeviép-Szeged: Horváth , Németh B. 5, Sipaviciute 10, Ciglar 2, Fürész 7, Laczi , Vincze 4, Zserzserunova 5, Russai . Sopron: Németh A., Miljkovic 2, Eördögh 12, Milovanovic 9, Horti 5, Honti , Holt 6, Semsei , Krivacevic 2, Czinder . II. negyed: Szeviép-Szeged - Sopron 16-15 Félidőben: Szeviép-Szeged - Sopron 33-36 III. negyed: 2. perc: 33-40 4. perc: 40-43 6. perc: 46-46 8. perc: 54-53 10.perc: 56-55 PontszerzőkSzeviép-Szeged: Horváth , Németh B. 17, Sipaviciute 12, Ciglar 6, Fürész 9, Laczi 3, Vincze 4, Zserzserunova 5, Russai. Sopron: Németh A., Miljkovic 5, Eördögh 14, Milovanovic 11, Horti 8, Honti 2, Holt 6, Semsei , Krivacevic 7, Czinder . III. negyed: Szeviép-Szeged - Sopron 23-19 A mérkőzés állása: Szeviép-Szeged - Sopron 56-55 IV. negyed: 2. perc: 62-57 4. perc: 69-60 6. perc: 77-65 8. perc: 80-67 10.perc: 85-73 PontszerzőkSzeviép-Szeged: Németh B. 22, Sipaviciute 18, Ciglar 13, Fürész 15, Zserzserunova 5, Laczi 4, Horváth 4, Vincze 4. Sopron: Miljkovic 5, Milovanovic 15, Horti 12, Honti 4, Holt 10, Eördögh 18, Varga Zs. 2, Semsei , Krivacevic 7, Czinder , Németh A. IV. negyed: Szeviép-Szeged - Sopron 29-18 Végeredmény: Szeviép-Szeged - Sopron 85-73