Kézilabda: Pick-győzelem rutinból – felejthető meccsek

2009. december 19., szombat
Győzelemmel fejezte be idei szereplését a Pick Szeged együttese bajnoki mérkőzésen, szombaton 34-26-ra nyert a Debrecen ellen az újszegedi sportcsarnokban. A Pick Szeged legközelebb tétmérkőzést csak február közepén játszik. Két nap alatt kétszer játszott egymással a Pick Szeged és a Debrecen. Pénteken a magyar kupában, szombaton a bajnokságban mérkőztek a csapatok. Ugyanúgy, mint az első összecsapáson, szombaton is jól tartotta magát a Debrecen, sőt, a 22. percben még 11-10-re vezetett. A hazaiak ziccereket hibáztak, igazán nem figyeltek. Amikor egy kicsit is összeszedte magát a Pick, már változott az eredmény. A szünet után a 34. perctől fokozatosan növelte előnyét Dragan Djukics együttese, ami elvárható volt az utolsó helyen álló, de jól küzdő Debrecen ellen. Láttunk szép gólokat a meccsen, a nagydíjas Nenadicsé volt, aki ziccerben tengelye körül 360 fokot fordulva lőtt az ellenfél kapujába. A vendégeknél a balszélső Pálos emelkedett ki, aki a két mérkőzésen összesen 16 gólt lőtt. A Pick Szeged ezzel a két, "na jó, felejtsük el" találkozóval befejezte szereplését ebben az évben. A játékosok hamarosan szétszélednek, hiszen különböző válogatottakkal az ausztriai Európa-bajnokságon vesznek részt januárban. Dragan Djukics vezetőedzőnek is elfoglaltsága lesz, mint az angol válogatott szövetségi kapitánya, csapatösszetartáson vesz részt. Pick Szeged – Debrecen 34–26 (16–14). Újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Andorka, Hucker. Pick Szeged: Liszkai – Ghionea 7/1, Zubai Sz. 1, Herbert 1, Andjelkovics 3, Katzirz 4/2, Zvizej 5/2. Csere: Marjanac (kapus), Krivokapics 5, Oszmajics 1, Vadkerti 2, Nenadics 4, Vancsics, Simon B. 1. Edző: Dragan Djukics. Debrecen: Kenyeres – Vasile 3, Isailovics 4, Himer, Hornyák 1, Kelecevics 5, Pálos 6/2. Csere: Djordjevics, Nahaj (kapusok), Lókodi 7/1, Bíró Á., Vadkerti G. Edző: Bíró Imre. Hétméteresek: 9/5, ill. 4/3. Kiállítások: 4, ill. 8 perc.

Online közvetítésünket itt olvashatja újra:

A Pick Szeged – Debrecen mérkőzés eredményének alakulását online közvetítésünkben kísérhették figyelemmel. A játékvezetők nem érkeztek meg időben, ezért 35 perces késéssel kezdődött a találkozó.
Pick Szeged - Debrecen
I. félidő: 16-14II. félidő
5. perc: 3-35. perc: 20-15
10. perc: 7-510. perc: 23-16
15. perc: 8-815. perc: 26-18
20. perc: 10-1020. perc: 29-22
25. perc: 12-1225. perc: 31-24
30. perc: 16-1430. perc: 34-26