Női vízilabda: Szegeden győzött az Újpest – FOTÓK!

2009. december 7., hétfő

Újabb vereséget szenvedett a női vízilabda OB I/A-ban az Universitas Szeged: ezúttal az Újpest vitte el a pontokat a Tisza partjáról.

Nagyszerűen kezdte a szombat esti találkozót a vendéglátó, a gólfelelős, Dalmády Szandra révén ugyanis alig húsz másodperc elteltével vezetést szerzett a meglepetésre készülő Universitas. Az esélyesebb Újpest azonban úgy felelt erre a gólra, ahogy kevesen várták: zsinórban hétszer köszöntek be Pardiék. A házigazda a harmadik negyed közepéig gólképtelen maradt, ezt kihasználva a fővárosiak 7-1-re léptek meg. Lengyel Dorottya és Dalmády Petra tudott kozmetikázni a harmadik felvonásban, majd az utolsó negyedet Dalmády Szandra és Lengyel Dorottya góljaival meg is nyerte Lakó Gábor csapata, ám ez csak a tisztes vereséghez volt elegendő. Érvényesült a papírforma, az Újpest elvitte a három pontot az újszegedi sportuszodából. A következő fordulóban lehet javítani: szombaton a sereghajtó, még pont nélkül álló Héraklész II. Utánpótlás-válogatott ellen száll vízbe az Universitas Dunaújvárosban.

A női vízilabda OB I/A 8. fordulójában:

Universitas Szeged – Újpest Vízilabda Utánpótlás SE 5-8 (1-2, 0-4, 2-2, 2-0). Újszegedi sportuszoda, 100 néző, vezette: Molnár P., Hesz. Szeged: Gundl – Lengyel Dorottya 2, Hajdú, Dalmády P. 1, Dalmády Sz. 2, Miklós, Hegedűs. Csere: Lengyel Dominika, Bordás, Kuczora, Fabó, Lengyel A., Bük (kapus). Vezetőedző: Lakó Gábor. Újpest: Gangl – Bodrogi 2, Gaál, Kocsis, Pardi 2, Molnár T. 2, Kisteleki H. Csere: Fajtha 1, Korényi 1, Mecseki, Fülöp, Adamik, Kökény, Bolonyai (kapus) Vezetőedző: Áts Bertalan. Gól emberelőnyből: 7/1, ill. 6/1. Ötméteresből: 0/0, ill. 0/0. További eredmények: Honvéd-ELTE Póló – Dunaújvárosi Főiskola 2-27 ASI – ZF-Eger 7-13 Hungerit-MetalCom-Szentesi VK – BVSC-Diapóló 7-5 Héraklész I. Utánpótlás-válogatott – Héraklész II. Utánpótlás-válogatott II. szerdán rendezik A bajnokság állása: 1. Szentesi VK 22 pont, 2. Dunaújvárosi Főiskola 20 pont, 3. BVSC-Diapóló 19 pont, 4. Újpest 17 pont, ... 8. Universitas Szeged 4 pont (61-94), 9. ASI 4 pont (36-89), 10. Héraklész II. 0 pont.